tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Ulica Żeromskiego do remontu

 
Inwestycja na drodze powiatowej w Drzewicy


Zgodnie z zapowiedziami, w tym roku dojdzie do przebudowy drogi powiatowej nr 3109E na fragmencie ulicy Żeromskiego. Chodzi o newralgiczny odcinek od skrzyżowania z ulicą Kilińskiego do rozwidlenia drogi na ulice Żeromskiego i Armii Krajowej.
Inwestycja Zarządu Dróg Powiatowych będzie prowadzona na powierzchni ok. 0,25 ha. Zgodnie z projektem, istniejąca nawierzchnia bitumiczna zostanie wykorzystana jako dolna warstwa podbudowy. Zaplanowano poszerzenie ulicy w liniach rozgraniczających do minimalnej szerokości 8,5 m. Docelowa szerokość jezdni to 6 m, chodnika 1,65 m, natomiast zjazdów indywidualnych 5 m.
Zakres rzeczowy zakłada sfrezowanie warstwy ścieralnej, poszerzenie podbudowy do 6 m, wykonanie warstwy wyrównawczo?konstrukcyjnej o grubości 7 cm oraz warstwy ścieralnej o grubości 5 cm. Planowane są również zmiany w infrastrukturze technicznej ? przede wszystkim usunięcie kolizji z kablem telekomunikacyjnym (przeniesienia poza jezdnie i ułożenie pod chodnikiem), kablem energetycznym oraz słupem. Pozostała infrastruktura podziemna ? wodociąg i kanał sanitarny ? pozostaną bez zmian. Wody deszczowe będą odprowadzane powierzchniowo do ul. Kilińskiego.
Zarząd Dróg Powiatowych już rozstrzygnął przetarg na wykonanie zadania. Wygrała firma ?Giermakowska ? Roboty Drogowe i Brukarskie, Budowa Kortów Tenisowych? z Łęgonic Małych w gminie Odrzywół. Jej oferta została uznana za najkorzystniejszą w oparciu o kryterium, jakim była najniższa cena. Zwycięzcy oszacowali wartość inwestycji na 334.039,94 zł brutto. Zgodnie z zawartym porozumieniem, koszty pokryją po połowie powiat i gmina.
Na realizację zadania firma z Łęgonic ma trzy miesiące od dnia przejęcia placu budowy. Umowa z ZDP nie została jeszcze podpisana.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 32 (787) z dnia 10 Sierpnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »