tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Uhonorować przedsiębiorczych

 
Tylko do końca października jest czas na nadsyłanie projektów do konkursu Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości, organizowanego przez Dyrekcję Generalną ds. Przedsiębiorstw i Przemysłu Komisji Europejskiej oraz Ministerstwo Gospodarki

Konkurs „Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości” organizowany jest już po raz czwarty. Jury wybiera najciekawsze projekty promujące i wspierające przedsiębiorczość. W konkursie mogą wziąć udział jednostki samorządu terytorialnego, regionalne i lokalne organizacje przedsiębiorców oraz podmioty, które w ostatnich dwóch latach zrealizowały z powodzeniem projekt promocji przedsiębiorczości w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Prace można zgłaszać w pięciu kategoriach:
* Promowanie ducha przedsiębiorczości.
* Rozwój umiejętności.
* Rozwój środowiska biznesowego.
* Wspieranie internacjonalizacji biznesu.
* Przedsiębiorczość odpowiedzialna i wspierająca włączenie społeczne.
Konkurs przebiega w trzech etapach. Pierwszy etap - regionalny jest organizowany przez urzędy marszałkowskie. Lokalne jednostki samorządu terytorialnego oraz podmioty realizujące projekty w partnerstwie z nimi lub programy edukacyjne, mogą zgłaszać swój udział w konkursie składając opis projektu wraz ze zgłoszeniem. W województwie łódzkim, termin składania zgłoszeń upływa z końcem października.
W zeszłorocznej edycji konkursu zgłoszono 350 wniosków w 30 krajach. Dwie nominacje spośród 47 finałowych projektów pochodziły z Polski. Projekt „Garncarska wioska” zgłoszony przez Nidzicką Fundację.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 42 (641) z dnia 23 Października 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »