Drzewica

Udany występ Pawła

Kajakarstwo górskie

Paweł Reszelewski ma za sobą udany start w Bratysławie

W miniony weekend, 30 i 31 lipca zainaugurowano w Bratysławie cykl regat slalomowych Vajda Teen & Junior Cup 2011. W tych prestiżowych zawodach biorą udział młodzi kajakarze górscy z całego świata.
Do rywalizacji na torze usytuowanym w dzielnicy Cunovo przystąpiło kilkuset zawodników ze Słowacji, Czech, Polski, Słowenii, Austrii, Niemiec, Szwajcarii, Francji, Włoch, Stanów Zjednoczonych, Chin, Japonii i Nowej Zelandii. Wśród nich był Paweł Reszelewski z Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica. Nasz zawodnik, startujący w konkurencji K?1 mężczyzn, pokazał się z bardzo dobrej strony i zaliczył udany występ.
Do sobotnich kwalifikacji w kategorii wiekowej U?18 przystąpiło dwudziestu siedmiu kajakarzy. Paweł zajął piętnaste miejsce i pewnie awansował do półfinału.
Decydująca rozgrywka odbyła się w niedzielę. W przejeździe półfinałowym drzewiczanin uzyskał dziesiąty czas, dzięki czemu mógł się cieszyć z awansu do finału. W ostatnim przejeździe popłynął jeszcze lepiej i wywalczył ósme miejsce, najlepsze z Polaków. Pokonał Macieja Okręglaka ze Startu Nowy Sącz, który otrzymał 50 punktów karnych. Wygrał Martin Srabotnik ze Słowenii.
Za ósme miejsce Paweł otrzymał 35 punktów do klasyfikacji generalnej Vajda Cup 2011. Kolejne zawody tego cyklu odbędą się w sierpniu w Liptowskim Mikulaszu na Słowacji i w słoweńskim Solkan.