Kultura

Udany start tancerzy

Artur Kwapis i Marlena Stanek, para taneczna Studia Tańca TICO zajęła szóste miejsce podczas Jesiennego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Dzielnicy Włochy Miasta Stołecznego Warszawy

Reprezentanci Opoczna wystartowali na tanecznych zawodach po raz pierwszy po wakacyjnej przerwie, a po raz trzeci w klasie D par powyżej 15 roku życia. Klasę tę opocznianie zdobyli w maju br. podczas turnieju tańca o Puchar Burmistrza Opoczna, połączonego z Pucharem Okręgu Łódzkiego w sportowym tańcu towarzyskim.
Start Artutra i Marleny tym bardziej należy zaliczyć do udanych, gdyż opocznianie po rundzie finałowej w tańcach standardowych sklasyfikowani byli na II miejscu. Ostatecznie po tańcach latynoamerykańskich zajęli miejsce tuż za podium.
W najbliższą sobotę najmłodsi tancerze TICO, w tym pary 7–8 – letnie wystartują na turnieju tańca w Blachowni koło Częstochowy. W ubiegłorocznej edycji tej imprezy opocznianie należeli do czołowych par zawodów.
Informujemy, że prowadzone są nabory do sekcji tańca nowoczesnego oraz klubu tańca towarzyskiego Studia Tańca TICO. Od listopada planowane jest uruchomienie nowych zajęć z tańca nowoczesnego dla dzieci w wieku do 10 lat oraz kurs tańca towarzyskiego dla młodzieży gimnazjalnej i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Szczegółowe informacje pod numerami telefonów: 781 041 402 – taniec nowoczesny 697 087 511 – taniec towarzyski.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (694) z dnia 29 Października 2010r.