Udany start Opoczno Sport Team

24. Warszawski Triathlon Zimowy z Poland Bike

Tuż przed startem 24. Warszawskiego Triathlonu Zimowego

W sobotę, 19 stycznia odbył się 24. Warszawski Triathlon Zimowy. Była to impreza dla prawdziwych twardzieli ? jedyna tego typu nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Zawodnicy, którzy pojawili się w sobotę na torze Stegny, musieli najpierw przebiec po śniegu cztery kilometry, potem założyć łyżwy i przejechać pięć okrążeń toru, czyli dwa kilometry i na koniec pokonać na rowerze 12 kilometrów.
Biorąc pod uwagę liczbę zgłoszeń, organizatorzy (Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Poland Bike) spodziewali się rekordu frekwencji ? przygotowano 400 pakietów startowych, prawie dwa razy tyle, co przed rokiem ? jednak plany pokrzyżowała śnieżyca i ostatecznie do zmagań stanęło ponad 200 zawodników.
Z aktualnymi i byłymi sportowcami zawodowymi zmierzyli się najwytrwalsi amatorzy. Ścigano się na nowej trasie, umożliwiającej kibicom obserwowanie rywalizacji praktycznie od startu do mety. Zwycięzcami zostali Piotr Łobodziński z Bielska Podlaskiego i Agnieszka Pawelec z Warszawy.
Na starcie stanęli również zawodnicy Opoczno Sport Team, którzy wystartowali w kategorii indywidualnej oraz drużynowej. Indywidualnie Mariusz Sarwiński zajął 17. miejsce w open (9. w swojej kategorii wiekowej), a Andrzej Wędzikowski 25. miejsce w open i 3. w swojej kategorii wiekowej, co przy tej obsadzie jest dużym wyczynem.
Starty drużynowe także należy zaliczyć do bardzo udanych. Pierwsza drużyna Opoczno Sport Team w składzie: Mateusz Celak, Jacek Wojtarek i Mariusz Sarwiński zajęła 7. miejsce. Druga opoczyńska ekipa w składzie: Łucja Wiktorowicz, Marysia Ziółkowska i Rafał Sobierski uplasowała się na 17. pozycji.

Wyniki

Mężczyźni
1. Piotr Łobodziński (Bielsk Podlaski) ? 51,28
2. Michał Podlaski (Bank BGŻ Team) ? strata 1,00
3. Dariusz Kołakowski (V?Max Mińsk Mazowiecki) ? strata 2,10
17. Mariusz Sarwiński (Opoczno Sport Team)
25. Andrzej Wędzikowski (Opoczno Sport Team)