tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »

Sprzedam wóz ciągnikowy, tel 668 197 ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Udany spływ Drzewiczką

 

W sobotę, 27 lipca Lokalna Grupa Działania "Nad Drzewiczką" zorganizowała kolejną, z zaplanowanych na ten rok, imprez promocyjnych ? drugi spływ kajakowy po Drzewiczce. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER PROW, dzięki temu udział w imprezie nie wiązał się z poniesieniem przez uczestników żadnych kosztów. Organizacja spływu przyczyniła się do propagowania turystyki kajakowej jako aktywnej formy wypoczynku, promowania walorów turystycznych Drzewiczki oraz integracji uczestników imprezy.
Trasa spływu, podobnie jak ubiegłoroczna, liczyła około 10 km i prowadziła Drzewiczką od Drzewicy do Nieznamierowic. Zbiórka uczestników odbyła się przy ruinach zamku. Po dokonaniu niezbędnych formalności prezes Andrzej Krzyżanowski, pełniący w czasie spływu funkcję zamykającego, przywitał wszystkich kajakarzy. Następnie instruktażu i odprawy dokonał komandor spływu ? Przemek Kmita. Około godz. 11.00 zwodowano kajaki, po czym uczestnicy z prądem rzeki udali się w nieznane. Byli i tacy, którzy po raz pierwszy w życiu mieli kontakt z taką formą rekreacji, dlatego o ich bezpieczeństwo trzeba było zadbać szczególnie. W środku grupy pomocą służyli dwaj ratownicy wodni ? Waldek Gapys i Konrad Wójcik. Od strony medycznej imprezę zabezpieczała Irena Kwiecień.
? Początkowo zdarzało się, że kajaki zatrzymywały się na płytkiej wodzie, dlatego trzeba było wysiadać i przeciągać kajak na głębszą wodę. Później już było głębiej. Napotykaliśmy wiele utrudnień, dzięki czemu nie było to nudne, mechaniczne wiosłowanie. Poza tym Drzewiczka z kajaka prezentuje się znakomicie. Sceneria wokół, soczysta zieleń, powalone drzewa ? wszystko to robiło na wodniakach duże wrażenie ? mówią organizatorzy. Po trzech godzinach wiosłowania kajakarze dopłynęli do Nieznamierowic. Około 200 m przed metą chętni mogli zmierzyć się ze sobą w konkurencjach sportowych. Na tym odcinku rozegrano wyścig w trzech kategoriach: K2?miks, K2 kobiet oraz mężczyzn. Jak się później okazało, o sukcesie decydowały sekundy. Wszystkie drużyny spływu bezpiecznie dopłynęły do mety. W kategorii K?2 miks pierwsze miejsce i złoty medal zdobyli Dorota Reszelewska i Tomek Chałubiński, srebro Ewelina Wawryniuk i Waldek Bruch, natomiast brąz wywalczyli Ela Kamionka i Dominik Niemirski. W kategorii K?2 pań pierwsze miejsce wywalczyła dwójka w składzie: Monika Madej i Alicja Ziółkowska, srebro przypadło Irenie Grzybek i Agacie Zaraś, natomiast brąz ? Dorocie Łuckiej i Monice Kalużnej. W kategorii K?2 panów złoty medal wywalczyła dwójka: Karol Wiśniewski i Karol Łucki, srebro ? Paweł Byk i Łukasz Jackowski.
Po trudach kajakowania, uczestnicy zostali przewiezieni autokarem do Drzewicy, gdzie przy torze kajakowym odbyło się uroczyste podsumowanie imprezy, ognisko oraz rozdanie medali i nagród w postaci sprzętu rekreacyjno?turystycznego. Organizatorzy, podobnie jak w zeszłym roku, przewidzieli także medale dla najbardziej innowacyjnej technicznie drużyny spływu. W tej kategorii zwycięstwo przypadło: Danucie Jaciubek i Mariannie Matysiak.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 31 (838) z dnia 2 Sierpnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »