tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Udana inauguracja sezonu MTB

 
VI Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Ziemi Leżajskiej

W niedzielę, 22 kwietnia kolarze LKK LUKS Sławno wystartowali w pierwszym tegorocznym wyścigu MTB w Leżajsku. Zawodnicy starszych kategorii wiekowych od tego sezonu będą reprezentować barwy grupy Integral Collections MTB Team LKK LUKS Sławno. W jej skład wchodzą wyłącznie wychowankowie klubu ze Sławna: orliczka Marta Turoboś, juniorka Maria Ziółkowska, orlik Szymon Białas, junior Maksymilian Jędrzejczyk i junior młodszy Marceli Bogusławski. Menedżerem grupy jest Przemysław Gierczak.
Klub podpisał umowę ze sponsorem, który zapewni kolarzom lepsze warunki przygotowań do startu w najważniejszych zawodach krajowych i międzynarodowych. Niebawem w Warszawie odbędzie się oficjalna prezentacja grupy. Tygodnik Opoczyński objął nowy zespół patronatem medialnym.
Wyścigi w Lesie Kopeckim koło Leżajska były pierwszym sprawdzianem formy naszych kolarzy. W wyścigu młodzików na starcie stanęło dwóch kolarzy ze Sławna ? bliźniacy Tomasz i Marcin Budzińscy. Tuż po starcie Marcin uczestniczył w kraksie i na trasę wyruszył jako ostatni. Wygrał Dawid Łączkiewicz z UKS Koźminianka. Tomasz Budziński dotarł do mety jako ósmy, a jego brat Marcin po szaleńczej pogoni zameldował się na mecie jako dwunasty.
Na starcie wyścigu juniorów młodszych, dla których była to pierwsza eliminacja do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w tej odmianie kolarstwa, stanęło ponad 50 kolarzy, w tym dwóch naszych ? Marceli Bogusławski (Integral Collections LKK LUKS Sławno) i Kamil Wróbel (LKK LUKS Sławno). Losowanie miejsc startowych okazało się szczęśliwe dla Kamila, gdyż wylosował miejsce w pierwszym szeregu. Gorzej poszło Marcelemu, którego los zepchnął do szeregu szóstego.
Już na pierwszej rundzie Marceli przebił się do pierwszej piątki wyścigu i nadawał ton rywalizacji. Kamil, który mimo przebytej niedawno choroby stanął na starcie, tracił dystans do czołówki i ostatecznie dotarł do mety na miejscu czterdziestym.
Znakomicie jechał Marceli. Na finiszu walczył ze starszymi kolegami, ale tego dnia musiał uznać ich wyższość. Linię mety przekroczył na miejscu trzecim, z takim samym czasem jak zwycięzca Łukasz Winiarski z KKW Wałbrzych. Dystans 18,5 kilometra po leśnych ścieżkach kolarze pokonali w czasie 42 minut i 27 sekund z przeciętną prędkością 26 km/h.
W wyścigu pań na starcie stanęły dwie kolarki z Integral Collections LKK LUKS Sławno ? Marta Turoboś i Maria Ziółkowska. Nasze kolarki zanotowały bardzo dobre rezultaty. Od startu jechały w uciekającej rywalkom czołówce. Obie na mecie walczyły o zwycięstwo w swoich kategoriach. W gronie orliczek po sprinterskim finiszu wygrała zawodniczka gospodarzy Katarzyna Wilkos, Marta musiała zadowolić się drugim miejscem. W rywalizacji juniorek Maria Ziółkowska finiszowała jako trzecia.
W rywalizacji młodzieżowców pewne zwycięstwo odniósł debiutujący w kategorii do lat 23 Szymon Białas, plasując się na piątej pozycji w gronie seniorów.
Nieco słabiej wypadli juniorzy ze Sławna. Mateusz Laszczyk zakończył ściganie na miejscu piątym a Maksymilian Jędrzejczyk tuż za nim, na miejscu szóstym.
Udział kolarzy ze Sławna należy uznać za udany. Czwórka zawodników stanęła na podium, a Marceli Bogusławski zapewnił sobie start w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który odbędzie się 12 lipca w Sieprawiu w województwie małopolskim.
W najbliższy weekend grupa Integral Collections LKK LUKS Sławno wystartuje w wyścigu MTB Złota Wstęga, rozgrywanym w Złotym Stoku na Dolnym Śląsku.

Kolarki Integral Collections LKK LUKS Sławno jechały w czołówce

Marta Turoboś i Maria Ziółkowska


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 17 (772) z dnia 27 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »