tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Udana akcja krwiodawstwa w ZSP nr 1

 
Krew jest lekiem, który tylko człowiek może podarować drugiemu człowiekowiKrew oddaje Aneta Pieńkosz


W piątek, 16 kwietnia młodzież z ZSP nr 1 wzięła udział w kolejnej akcji honorowego krwiodawstwa. Z grupy 47 uczniów, którzy zgłosili się tego dnia do ambulansu, po badaniach lekarskich i ambulatoryjnych krew oddało 37 osób. Zebrano w sumie ponad 16 litrów krwi. Celem przeprowadzonej akcji jest pomoc osobie z rejonu opoczyńskiego, która potrzebuje tego drogocennego leku.
ZSP nr 1 po raz kolejny uczestniczy w Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych pod hasłem „Młoda krew ratuje życie”, organizowanego pod patronatem PCK. Jej szkolnymi koordynatorkami są Maria Wrzosek i Anna Chrustowicz. W ramach turnieju akcje honorowego krwiodawstwa zorganizowano tu 21 października ubiegłego roku i 21 stycznia. W sumie w tym roku szkolnym uczniowie ZSP nr 1 oddali już ponad 44 litry krwi.
W przededniu piątkowej akcji ci, którzy ostatnio oddali krew po raz pierwszy, odebrali z rąk dyrektora Marka Zielińskiego legitymacje honorowego krwiodawcy. Tym samym grono Młodzieżowego Klubu HDK w ZSP nr 1 powiększyło się o kolejne osoby. Legitymacje odebrali: Elżbieta Stępień, Sylwia Borkowska i Karolina Kowalczyk z klasy IIIb LO; Konrad Michalski, Damian Betka, Zbigniew Wujek, Joanna Wojtarek, Ilona Wiktorowicz, Lidia Chałubińska, Marta Baziak i Renata Werłos z klasy III TH; Marlena Kwaśniak i Martyna Grzybek z klasy III TE; Aneta Pieńkosz z klasy II TOT, Krzysztof Cuper z klasy IIIb LP oraz Natalia Borowska z klasy IV TE.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (667) z dnia 23 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »