tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Uczta melomana

 
W niedzielę, 28 lipca w Drzewicy odbyły się XIV Letnie spotkania z muzyką klasyczną

Tegoroczne gale jak zwykle zgromadziły liczną grupę melomanów. Zaprezentowali się przed nimi artyści z Warszawy i z Łodzi, występujący na scenach krajowych i zagranicznych. Po raz kolejny w koncertach w Drzewicy wystąpiła mezzosopranistka Wanda Bargiełowska?Bargeyłło, śpiewaczka Teatru Wielkiego ? Opery Narodowej, kierowniczka artystyczna spotkań. Towarzyszyli jej znani już drzewiczanom Anna Rutkowska?Kass (sopran) i Mirosław Starz (tenor). Z kolei pierwszy raz podziwiano nad Drzewiczką umiejętności pianisty Michała Pietrzaka, który nie tylko akompaniował, ale także grał na organach.
Na program spotkań złożyły się dwa koncerty. Pierwszy odbył się przed południem w kościele pw. św. Łukasza, gdzie artyści wykonali najpiękniejsze utwory muzyki sakralnej. Zgromadzona w świątyni publiczność wysłuchała m.in. aż cztery wersje "Ave Maryja" różnych kompozytorów. Późnym popołudniem, w ośrodku kultury odbył się 1,5?godzinny koncert muzyki klasycznej. Opierał się on głównie na twórczości Witolda Lutosławskiego. Podczas tej gali wybrzmiały utwory poważne, klasyczne, ale nie zabrakło także polskich i zagranicznych przebojów operetkowych. Tym razem publiczność wysłuchała solowego koncertu Michała Pietrzaka. Poszczególne utwory opatrzone zostały komentarzem prowadzącej koncert Wandy Bargiełowskiej?Bargeyłło. Artystów nagrodzono wielkimi brawami, jak zwykle nie zabrakło również bisów.
W podziękowaniu za koncerty na ręce Wandy Bargiełowskiej?Bargeyłło wręczono kwiaty oraz pamiątkowe foldery. Artyści, którzy przyznali, że po 14 latach pokochali nasze miasto, zapowiedzieli, że przyjadą tu za rok.
Koncert w kościele miał podniosły charakterArtyści jak zwykle zachwycili publiczność


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 31 (838) z dnia 2 Sierpnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »