tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Uczta dla melomanów

 
W niedzielę, 1 sierpnia odbyły się XI Letnie Spotkania Muzyczne. Podobnie jak w latach poprzednich drzewiccy melomani mieli okazję wysłuchać przebojów operetki. Tym razem nie zabrakło jednak odniesień do obchodów Roku ChopinowskiegoFinał gali operetkowej w Ośrodku Kultury


Do Drzewicy po raz kolejny przyjechali artyści warszawskich teatrów muzycznych. Wśród wykonawców byli Anna Kutkowska–Kass (sopran z techniką koloraturową), Krzysztof Machowski (tenor) oraz Robert Morawski (akompaniament). Kierownictwo artystyczne jak co roku sprawowała Wanda Bargiełowska–Bargeyllo (mezzosopran).
Spotkania zostały podzielone na dwie części. Pierwszą odsłonę stanowił koncert muzyki sakralnej w kościele pw. św. Łukasza. Rozpoczął się po godz. 11.00 i trwał do sumy. Arie z mszy Wolfganga Amadeusza Mozarta czy też utwory Johanna Straussa brzmiały w murach drzewickiego kościoła wyjątkowo dostojnie. Podobnie jak pieśń „Ave Maria”.
Artyści zostali nagrodzeni burzą oklasków i otrzymali podziękowania od burmistrza Janusza Reszelewskiego oraz Sławomira Wasilczyka, dyrektora generalnego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, który przekazał list gratulacyjny od wojewody łódzkiego Jolanty Chełmińskiej. Wojewoda wspólnie z burmistrzem sprawowała honorowy patronat nad imprezą.
Inny charakter miała popołudniowa gala w Ośrodku Kultury Gminy i Miasta. Nawiązując do obchodów Roku Chopinowskiego artyści wykonali kilka utworów do muzyki naszego wielkiego kompozytora. Zaprezentowali oczywiście wiele światowych przebojów opery i operetki a nawet musicalu. Wszystkie opatrzone były komentarzem Wandy Bargiełowskiej–Bargyello, dzięki czemu zgromadzona w sali kameralnej publiczność, niestety niezbyt liczna, mogła poszerzyć wiedzę na temat historii muzyki klasycznej.
Po ciekawym występie artystom serdecznie podziękował dyrektor Ośrodka Kultury Gminy i Miasta Krzysztof Kowalski. Wręczył Wandzie Bargiełowskiej–Bargyello bukiet polnych kwiatów i wyraził nadzieję na kolejne spotkanie za rok.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 31 (682) z dnia 6 Sierpnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »