tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdrowie

 U nas grypy nie ma

 
Epidemia grypy u naszych wschodnich sąsiadów spowodowała panikę w wielu regionach kraju. Okazuje się jednak, że u nas nie ma do niej żadnych podstaw.

Jak wynika z danych Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w ostatnim okresie w powiecie opoczyńskim nie odnotowano ani jednego zachorowania na grypę. W pierwszej dekadzie listopada do lekarzy w naszym regionie zgłosiły się dwie osoby z objawami grypopodobnymi. Jednak, jak podkreślają pracownicy opoczyńskiego sanepidu, nie stwierdzono u nich grypy. Nie było zatem podstaw do przeprowadzenia badań laboratoryjnych.
Podobnie wyglądał w opoczyńskim analogiczny okres roku ubiegłego, odnotowano wtedy jedynie pojedyncze przypadki zachorowań na grypę. Zdaniem pracowników stacji liczba zachorowań może się zwiększyć, jednak wcale nie musi. Trudno również prognozować, kiedy mogłoby to nastąpić.
Sanepid na bieżąco kontroluje liczebność pojawiających się przypadków zachorowań. Od października do wojewódzkiej stacji przekazywane są tygodniowe meldunki o liczbie zachorowań, a w ostatnich dniach sanepid przygotowuje raporty dzienne w tej sprawie. Stacja będzie również zbierać informacje ze szkół dotyczące nieobecności uczniów spowodowanych chorobą. Póki co są to jedynie pojedyncze przypadki.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (644) z dnia 13 Listopada 2009r.
W dziale Zdrowie dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »