tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Białaczów

 UTW w gminie Białaczów

 
W sierpniu na terenie gminy Białaczów rozpoczęły się zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Będą one realizowane przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych "Źródełko" w Miedznej Drewnianej w ramach projektu "Piękny wiek"


Projekt jest finansowany ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014?2020, z MPiPS, gminy Białaczów ? funduszu na realizację zadań z obszaru kultury fizycznej i sportu, a także środków własnych Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych "Źródełko". Jest on adresowany do mieszkańców z gminy Białaczów, którzy ukończyli 60 lat. Celem projektu jest stworzenie osobom w tej grupie wiekowej przestrzeni do samorealizacji.
Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Zgłosiło się sześćdziesięciu jeden chętnych. Zajęcia realizowane będą od sierpnia do grudnia na terenie gminy w trzech grupach we świetlicach wiejskich w Miedznej Drewnianej, Białaczowie, Sędowie.
W ramach projektu prowadzone będą zajęcia z obsługi komputera, trening usprawniania pamięci, warsztaty kulinarne, warsztaty rękodzielnicze (wyroby z wiórów osikowych i makrama), spotkania z rehabilitantem i lekarzem, gimnastyka usprawniająca kręgosłup, nordic walking, wycieczki turystyczne. Organizowane będą także wyjazdy do kina i wieczorki taneczne z instruktorem. Słuchacze będą mieli także okazję uczestniczenia w warsztatach woluntarystycznych i spotkaniach ze specjalistami z różnych dziedzin, m.in. prawnikiem lub lekarzami.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 35 (894) z dnia 29 Sierpnia 2014r.
W dziale Białaczów dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »