tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

Zatrudnię brukarzy/ekipy. Praca w Warszawie. ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sport

 UKS Trójka mistrzem województwa

 
Orlikowa Liga Mistrzów 2013Dziewczęca reprezentacja UKS Trójka zanotowała kolejny sukces w skali województwa
W sobotę, 14 września na orliku przy Zespole Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka w Zgierzu rozegrano finałowy etap Orlikowej Ligi Mistrzów 2013 w piłce nożnej. Wielki sukces zanotowały dziewczęta z UKS Trójka Opoczno, zostając mistrzyniami Łódzkiego.
W tegorocznych rozgrywkach, organizowanych przez Urząd Marszałkowski i Łódzki Szkolny Związek Sportowy, rywalizowało kilkanaście tysięcy zawodników i zawodniczek. Do wojewódzkich finałów dostali się najlepsi z najlepszych ? po cztery drużyny w każdej z czterech kategorii.
W gronie finalistów były dwa zespoły z Opoczna. UKS Trójka startowała w grupie dziewcząt w wieku 14?16 lat. SKS Jedynka przystąpiła do rywalizacji chłopców młodszej grupy wiekowej (11?13 lat).
Największy sukces zanotowała reprezentacja Gimnazjum nr 3. Podopieczne Piotra Nasulewicza po dramatycznym półfinale, zakończonym rzutami karnymi, pokonały drużynę Gimnazjum w Zadzimiu (powiat poddębicki). W wielkim finale spotkały się z gospodyniami ? UMKS Zgierz. Potwierdziły swoją klasę i również okazały się lepsze. Bramkę na wagę mistrzostwa zdobyła Karolina Kabała. Sukces tym większy, że UKS Trójka to reprezentacja szkolna. Inne ekipy z finałów były drużynami klubowymi.
Drużyna SKS Jedynka Opoczno wywalczyła w turnieju trzecie miejsce. Zawodnicy trenera Andrzeja Domagały w półfinale mieli pecha, minimalnie przegrywając z drużyną SP w Konstantynowie.
Wyniki
Dziewczęta (14?16 lat)
Półfinały
UMKS Zgierz ? SP nr 10 w Zduńskiej Woli 2:1,
Gimnazjum w Zadzimiu ? UKS Trójka Opoczno 3:3, karne 1:3
Finał
UKS Trójka Opoczno ? UMKS Zgierz 1:0
Skład zwycięskiej drużyny UKS Trójka: Sandra Dąbrowska, Joanna Sieczkarek, Patrycja Dąbrowska, Anna Mnich, Patrycja Szczegielniak, Karina Kabała (kapitan), Natalia Baran, Monika Bubiak. Trener Piotr Nasulewicz.
Chłopcy (11?13 lat)
Półfinały
Orlik XXVI LO Łódź ? SP w Wieruszowie 3:2
SP w Konstantynowie ? SKS Jedynka Opoczno 2:1
Finał
Orlik XXVI LO Łódź ? SP w Konstantynowie 1:1, karne 3:2.
Skład SKS Jedynka: Dominik Raczyński, Jakub Białek, Mikołaj Kuleta, Piotr Budzyński, Kacper Świąder, Wojtek Białas, Maciek Wójcik, Piotr Stępień, Bartek Kozera, Kornel Wojtal, Kacper Stańczyk, Szymon Biniek. Trener Andrzej Domagała.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (845) z dnia 20 Września 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »