tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Tydzień profilaktyki

 

Tradycyjnie, jak co roku w dniach od 1 do 5 lutego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Opocznie odbył się Tydzień Profilaktyki. W tematyce uwzględniono problemy, które dotyczą współczesnej młodzieży: narkomania, nikotynizm, lekomania, HIV/AIDS, przemoc, stres, zdrowy styl życia, choroby przenoszone drogą płciową. Odbyły się wykłady, prelekcje, zademonstrowano montaż słowno-muzyczny i scenki tematyczne przygotowane przez młodzież szkoły z klasy Ia i IIf. Opiekunami poszczególnych grup dyskusyjnych były: Anna Pęczek, Ewa Gutarowska, Renata Sijer oraz Teresa Tępińska.
W ramach realizacji programu Tygodnia Profilaktyki miały miejsce spotkania z terapeutą uzależnień z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Martą Milczarczyk oraz ginekologiem dr. Markiem Tichkiem. Spotkania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i popularnością wśród młodzieży.
Ciekawym urozmaiceniem akcji profilaktycznej było propagowanie zdrowego sposobu odżywiania się. W tym celu na korytarzu pierwszego piętra można było zaopatrzyć się w jabłka, a w ostatnim dniu został przeprowadzony, pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego (Katarzyny Niewadzi, Izabeli Jaciubek, Roberta Bodasińskiego, Dariusza Lewandowskiego, Edyty Swiderskiej oraz Huberta Niewadzi) konkurs na najlepszą sałatkę.
Po degustacji jury wyłoniło najlepszą z nich przygotowaną przez klasę IIIf (klasa medyczno-technologiczna).
Tydzień Profilaktyki cieszył się, jak co roku, ogromnym powodzeniem wśród uczniów i nauczycieli.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (657) z dnia 12 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »