tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 


Piją i jeżdżą!
* 22 lipca, o godz. 11.15 w Kłopotowie (gm. Paradyż) na drodze krajowej nr 74 funkcjonariusze policji zatrzymali 33?letniego Roberta S., jadącego rowerem. Badanie ujawniło 3,05 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 22 lipca, o godz. 14.25 opoczyńska policja otrzymała zawiadomienie o tym, że w Potoku (gm. Paradyż) prawdopodobnie nietrzeźwy mężczyzna, kieruje samochodem osobowym. Na miejsce został skierowany patrol z komisariatu w Paradyżu, który po krótkich poszukiwaniach natknął się na opisywanego przez świadka peugeota. Kierowca na widok oznakowanego radiowozu gwałtownie skręcił w polną drogę, a następnie wysiadł z samochodu i wszedł na teren pobliskiej posesji. W chwili, gdy podeszli do niego policjanci i zażądali, by się wylegitymował oraz poddał badaniu na trzeźwość, mężczyzna zaczął zachowywać się agresywnie, nie chciał podać swych personaliów i nie reagował na polecenia funkcjonariuszy. Nie chciał też poddać się badaniu alkosensorem, lecz zaczął lżyć policjantów, szarpać się z nimi, próbował odejść. W pewnym momencie uderzył jednego z interweniujących. Policjanci nie mieli wyjścia i zastosowali środki przymusu bezpośredniego. Krewkiego 50?latka przewieziono do szpitala na badania krwi, a następnie zatrzymano do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. O jego dalszych losach zadecyduje sąd.
* 23 lipca, o godz. 5.30 w Opocznie na ul. Piotrkowskiej policjanci zatrzymali 27?letniego Stanisława D., kierującego škodą felicią. Badanie ujawniło obecność 0,69 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Cofaj, cofaj?
18 lipca, o godz. 11.30 w Opocznie na ul. Kopernika 22?letni Maciej G., kierujący volvo nie zachował należytej ostrożności podczas cofania i najechał na zaparkowanego citroena, należącego do 64?letniego opocznianina. Sprawcę kolizji ukarano mandatem.

Nie ustąpiła
18 lipca, o godz. 11.50 na skrzyżowaniu ulic Waryńskiego i Kolberga 56?letnia Joanna W., kierująca hyundaiem, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z VW golfem, kierowanym przez 57?latka. Została za to ukarana mandatem.

Nieprawidłowo
20 lipca, o godz. 6.40 w Bukowcu Opoczyńskim, poza drogą publiczną, 30?letni Andrzej W., kierujący scanią z naczepą, podczas nieprawidłowego wymijania doprowadził do zderzenia z oplem corsą, kierowanym przez 20?latka. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Nie dostosował
22 lipca, o godz. 0.50 w Świeciechowie (gm. Mniszków) 18?letni kierowca mitsubishi carismą nie dostosował prędkości do istniejących warunków, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Został za to ukarany mandatem.

Pilnujcie swych pupili!
23 lipca, o godz. 18.40 w Opocznie, na ul. Staromiejskiej 30?letni właściciel psa nie sprawował należytej kontroli nad poczynaniami swojego pupila, który nagle wbiegł na jezdnię, wprost pod nadjeżdżający samochód. Pies, niestety, nie przeżył tego zdarzenia. Lekkomyślnego właściciela chciano ukarać mandatem za brak dozoru, ale mężczyzna odmówił jego przyjęcia. W związku z tym skierowany został do sądu wniosek o ukaranie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 30 (785) z dnia 27 Lipca 2012r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »