tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 


Piją i jeżdżą!
* 24 maja, o godz. 10.40 w Opocznie na ul. Błonie funkcjonariusze policji zatrzymali 36?letnią Wioletę S., kierującą VW golfem. Badanie ujawniło obecność 0,44 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Czyżby ta pani udowadniała, że skoro mamy równouprawnienie w wieku emerytalnym, to można też powalczyć o równouprawnienie w kierowaniu na dwóch gazach. Ale chyba wyważa otwarte drzwi, bo kodeks karny nie rozróżnia płci i kary dla kobiet i mężczyzn są jednakowe?
* 24 maja, o godz. 15.25 w Opocznie znalazł się kolejny niedowiarek. Cezary S. chciał pewnie udowodnić, że pod latarnią najciemniej, więc pojechał swoim fiatem cinquecento na ul. Mickiewicza, gdzie ? jak wiadomo ? znajduje się komenda policji. Nie zajechał daleko. Został zatrzymany, a badanie ujawniło obecność aż 2,48 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 25 maja, o godz. 9.25 w Drzewicy na ul. Żeromskiego 31?letni Karol K. kierował w stanie nietrzeźwym fiatem uno, więc policjanci zatrzymali mu prawo jazdu. Badanie ujawniło obecność 1,87 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 25 maja, o godz. 18.15 w Opocznie na ul. Limanowskiego zatrzymany został kompletnie pijany rowerzysta. 29?letni Wojciech K. wydmuchał aż 3,55 promila alkoholu.
* Dość osobliwie wielu panów uczciło Dzień Matki, pijąc mniejsze bądź większe, ilości alkoholu. Wraz z upływem czasu i świętowania Dnia Matki, rosły ilości alkoholu w wydmuchiwanym powietrzu. 26 maja, o godz. 7.25 na drodze publicznej w Błogiem Szlacheckim (gm. Mniszków) zatrzymano 22?letniego Damiana D., kierującego renaultem trafikiem. Młodzieniec wydmuchał 0,40 promila. O godz. 11.50 w Skroninie (gm. Białaczów) policjanci zatrzymali 52?letniego rowerzystę, Stanisława C. badanie dało wynik 0,65 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. O godz. 14.45 zatrzymany w Gawronach (gm. Sławno) 52?letni rowerzysta Zdzisław T. wydmuchał 1,20 promila alkoholu. Zaś 57?letni Tadeusz N., rowerzysta, którego policjanci zatrzymali w Tomaszówku (gm. Sławno) osiągnął wynik 1,87 promila. Dwa promile alkoholu wydmuchał 67?letni Stanisław B., którego policjanci zatrzymali o godz. 17.40 podczas jazdy rowerem w Trojanowie (gm. Sławno), zaś rowerzysta ? 23?letni Paweł B., zatrzymany w Jelni (gm. Drzewica) wydmuchał 2,04 promila alkoholu. Regułę czasu złamał 38?letni Michał P., którego funkcjonariusze policji zatrzymali o godz. 22.00 w Opocznie na ul. Biernackiego podczas kierowania fiatem seicento. On wydmuchał 0,71 promila alkoholu.
* 28 maja, o godz. 21.30 w Opocznie na ul. Staszica policjanci zatrzymali 26?letniego Mateusza J., kierującego seatem ibizą. Mężczyzna wydmuchał 0,36 promila alkoholu.

Zawracanie
* Chyba niektórym upał zaszkodził, a skutkiem tego są zawroty głowy kierowcy. Bo niczym innym chyba nie można wytłumaczyć tego zdarzenia. 23 maja, o godz. 9.40 na obwodnicy w Opocznie (od strony Piotrkowa Tryb.) kierujący iveco daily 27?letni Tomasz K. podjął manewr zawracania. Za nim jechał zbyt blisko 30?letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej, Dariusz S., kierujący volvo. Po prostu musiało w takiej sytuacji dojść do zderzenia. Obaj panowie zostali ukarani mandatami. Pierwszy zapłacił 500 zł, drugi ? 300 zł (patrz foto).
* 23 maja, o godz. 19.30 w Parczówku (gm. Białaczów) kierująca fiatem cinquecento Agnieszka S. (lat 29) nie zachowała należytej ostrożności podczas zawracania i doprowadziła do zderzenia z VW polo, kierowanym przez 63?latka z Końskich. Na skutek zdarzenia obrażeń ciała doznał 6?letni chłopiec, którego przetransportowano do szpitala w Bełchatowie na oddział chirurgii dziecięcej.

W szoku?
24 maja, o godz. 12.20 oficer dyżurny KPP w Opocznie przyjął zawiadomienie, że w rowie przy drodze Zameczek ? Wola Załężna, przy skrzyżowaniu na Międzybórz leży wywrócony polonez caro. Na miejscu funkcjonariusze wysłuchali relacji przypadkowych przejezdnych, którzy powiedzieli, że pomogli wydostać się z wywróconego samochodu kierowcy, który po chwili wyruszył piechotą w kierunku Drzewicy. W porzuconym samochodzie policjanci znaleźli dokumenty, które pomogły w uzyskaniu adresu zamieszkania właściciela pojazdu. Gdy się tam udali, nie zastali nikogo, więc zostawili zawiadomienie o konieczności skontaktowania się z KPP. W tym czasie polonez został odholowany na parking strzeżony.
28 maja właściciel poloneza zgłosił się i złożył wyjaśnienia. Jak twierdzi, oddalił się z miejsca zdarzenia, bo był w szoku, a ponieważ nic mu się nie stało ani nikt postronny nie ucierpiał w zdarzeniu ? nie oczekiwał na pomoc.

Za blisko
25 maja, o godz. 14.25 w Ogonowicach, na drodze wojewódzkiej, 56?letnia Urszula B. kierująca oplem aquillą nie zachowała bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechała na tył citroena berlingo, kierowanego przez 34?letniego mieszkańca Radomia. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem.

Uważajcie na dzieci!
Pogoda stała się nie tyle wiosenna, ile letnia, a to zachęca dzieci do zabaw na świeżym powietrzu. A dzieci ? to najdelikatniej mówiąc ? żywe srebra, więc nie można ich spuścić z oka, by czegoś (nieświadomie) nie nabroiły. A że zakazany owoc jest najsmaczniejszy, to próbują robić dokładnie to, czego im nie wolno?
25 maja, o godz. 14.40 w Poświętnem 5?letnia dziewczynka, będąca pod opieką babci, wyjechała rowerkiem z bocznej drogi gruntowej na ulicę i uderzyła w przednią, prawą część zderzaka gimbusa. Dziewczynka na szczęście nie doznała poważnych obrażeń, ale ze względu na wiek i okoliczności, lekarze zdecydowali, by dziecko zostało poddane dokładnej diagnostyce. Śmigłowcem przetransportowano ją do szpitala w Łodzi.

W płot
27 maja, pomiędzy godz. 3.00 a 4.00 w Wąglanach (gm. Białaczów) nieznany kierujący audi 80 wjechał w ogrodzenie posesji, uszkadzając część przęseł, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Trwają policyjne czynności, mające na celu ustalenie tożsamości sprawcy kolizji.

Zwierzęta na drodze
27 maja, o godz. 6.50 w Ogonowicach (gm. Opoczno) pod VW passata, kierowanego przez 53?letnią kobietę wbiegła sarna. Samochód ucierpiał, podobnie jak sprawczyni kolizji, której jednak udało się zbiec z miejsca zdarzenia.

Nie dostosowali
27 maja, o godz. 16.00 kierujący alfą romeo 22?letni Michał L. nie dostosował prędkości do warunków drogowych i na łuku drogi zjechał na drugi pas i doprowadził do zderzenia z peugeotem 306, kierowanym przez 45?letnią kobietę. Na skutek zdarzenia ucierpiały dwie osoby: 43?letnia pasażerka peugeota i 24?letni pasażer alfy. Zostali przetransportowani do szpitala.
28 maja, o godz. 7.55 w Drzewicy na ul. Zdrojowej 19?letni Bartosz M. kierujący toyotą yaris, nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji.

Kamień uszkodził
28 maja, o godz. 13.15 w Januszewicach (gm. Opoczno) 20?letni mężczyzna kosił przydrożną trawę. W pewnej chwili spod kosiarki wyskoczył kamień i uszkodził szybę autosana. Damian N. został ukarany mandatem.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (777) z dnia 1 Czerwca 2012r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »