tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
23 kwietnia, o godz. 5.40 w Opocznie na ul. Ogrodowej zatrzymany został 27?letni Jarosław B., kierujący peugeotem 406. Badanie ujawniło obecność 0,99 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Cofaj, cofaj?
17 kwietnia, o godz. 10.55 w Poświętnem, na ul. Głównej 54?letni Stanisław R. nie zachował należytej ostrożności podczas cofania dostawczym VW LT i doprowadził do zderzenia z BMW, kierowanym przez 31?letniego mieszkańca Zgierza. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Wtargnął
Nadmiar wypitego alkoholu zmienia stan postrzegania, spowalnia reakcje, powoduje, że nietrzeźwy nie potrafi prawidłowo ocenić odległości. I obojętnie, czy taka osoba jest na piechotę, czy też kieruje jakimkolwiek pojazdem ? zagraża sobie i innym.
20 kwietnia, o godz. 19.00 w Opocznie na ul. Staromiejskiej, 46?letni Kazimierz K. najwyraźniej doszedł do wniosku, że w jego stanie (2,42 promila) lepiej będzie, jak zrezygnuje z jazdy i poprowadzi rower. Nie udało mu się jednak dotrzeć bezpiecznie do celu, gdyż po drodze nagle wtargnął na jezdnię, wprost pod nadjeżdżającego VW passata, kierowanego przez 41?letnią kobietę. Na szczęście udało się uniknąć najgorszego ? kobieta go zaledwie lekko potrąciła, nie powodując urazów. Wystosowany został wniosek do sądu o ukaranie pijanego.

Jeszcze nie wszystkie
Choć w tym roku należy się drogowcom pochwała za szybkie załatanie pozimowych ubytków, to jednak jeszcze nie udało im się wyremontować wszystkich odcinków dróg. Przekonał się o tym 31?letni kierowca VW passata, który 20 kwietnia w Grudzeniu Lesie (gm. Sławno) najechał na dziurę i uszkodził felgę i oponę przedniego koła.

Z fasonem?
21 kwietnia, o godz. 12.10 w Opocznie na ul. Biernackiego 31?letnia Anna P. nie skontrolowała stanu drogi za swym pojazdem, szeroko otworzyła drzwi BMW i potrąciła nimi przejeżdżającą obok 74?letnią rowerzystkę, która upadła na jezdnię. Na szczęście nic poważnego się nie stało. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem.

Nieprawidłowo
21 kwietnia, o godz. 10.15 Woli Załężnej (gm. Opoczno) 31?letni kierowca opla astry prawdopodobnie podczas nieprawidłowo skrętu w lewo doprowadził do zderzenia z oplem astrą, kierowanym przez 60?latka. Sprawca kolizji nie przyznał się do winy. Sprawa znajdzie swój epilog w sądzie.

Zwierzęta na drodze
W lasach, po suchej i mroźnej zimie, bardzo opóźniła się wegetacja, zaś całe ubiegłoroczne runo uległo całkowitemu wysuszeniu. Nic więc dziwnego, że leśne zwierzęta nadal odczuwają głód i migrują w poszukiwaniu jedzenia. Należy o tym pamiętać i nieco zwalniać tempo jazdy w pobliżu kompleksów leśnych.
21 kwietnia, o godz. 23.30 w Wójcinie, na K?74 kierujący ciągnikiem siodłowym renault magnum 48?latek potrącił przebiegającego przez jezdnię jelenia.

Najechał
Policja bardzo często ostrzega kierowców, by nie walczyli za kierownicą ze zmęczeniem. Nawet blisko celu nie należy jechać za wszelką cenę. Lepiej na chwilę zrobić postój, wysiąść z samochodu, przespacerować się, dotlenić i dopiero wtedy kontynuować jazdę. Niestety, te przestrogi nie trafiają do przekonania niektórych kierowców, a potem muszą ponieść przykre tego konsekwencje?
22 kwietnia, o godz. 8.50 w Opocznie, na skrzyżowaniu drogi W?726 z małą obwodnicą kierujący seatem 72?latek najechał na tablice prowadzące i uszkodził je, za co został ukarany mandatem.

Nie widział?
Załoga pogotowia ratunkowego zawiadomiła policję, że 24 kwietnia o godz. 8.55 w Kraszkowie (gm. Opoczno) doszło do zdarzenia drogowego, w wyniku którego ucierpiał motorowerzysta. Z ustaleń wynika, że 20?letni Damian W., kierujący motorowerem z nieznanych przyczyn najechał na stojącego renaulta laguna, za kierownicą którego zasiadała 29?letnia kobieta. Na skutek zdarzenia motorowerzysta doznał urazu nosa i kolana. Po udzieleniu mu pomocy medycznej został zwolniony do domu.

Nie ustąpiła
24 kwietnia, o godz. 11.00 w Paradyżu, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 74 z ulicami Przedborską i Opoczyńską doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia z udziałem jednego samochodu osobowego i dwóch ciężarowych.
Kierująca oplem 36?letnia Marzena J., jadąca z 8?letnim dzieckiem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na drogę krajową nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu scanii z naczepą, kierowanej przez 57?letniego Jana Ż. Mężczyzna, chcąc uniknąć zderzenia, chciał zjechać w prawo. Ale ten zamiar mu się nie powiódł, bowiem na skrzyżowaniu z drogą powiatową do Opoczna stał star ze spółdzielni mleczarskiej z Końskich, zaś tuż za skrzyżowaniem ustawione na chodniku były barierki ochronne, za którymi znajdowało się grono pieszych. W efekcie doszło do zderzenia z oplem i starem, uszkodzeniu uległy też barierki. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Kierowca stara, 32?letni Sebastian L., który wymagał pomocy medycznej, został po opatrzeniu zwolniony do domu. Jak się okazało, naczepa tira nie posiadała aktualnych badań technicznych (patrz foto).


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 17 (772) z dnia 27 Kwietnia 2012r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »