tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 


Piją i jeżdżą!
* 21 lutego w Drzewicy, na pl. Wolności policjanci wykluczyli z ruchu drogowego 17?letniego Konrada M. Rowerzysta, mieszkaniec Nowego Miasta, najwyraźniej wypił coś na rozgrzewkę, bowiem w jego oddechu ujawniono obecność 0,21 promila alkoholu.
* 22 lutego, o godz. 8.35 w Opocznie, na ul. Staromiejskiej policjanci zatrzymali 37?letniego Błażeja W., kierującego oplem vectrą. Badanie ujawniło obecność 0,29 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Kompletnie pijany rowerzysta został zatrzymany 22 lutego, o godz. 11.40 w Daleszewicach (gm. Paradyż). Mirosław A., (lat 37) wydmuchał aż 2,94 promila alkoholu!
* Nieco mniej (choć niewiele) wypił 40?letni Zbigniew S., rowerzysta, którego policjanci zatrzymali 22 lutego, o godz. 16.00 na drodze K?12 w Radoni (gm. Mniszków). Badanie wykazało obecność 2,48 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 27 lutego, o godz. 6.00 w Drzewicy na ul. Kolberga policjanci zatrzymali kierującego polonezem caro 32?letniego Jacka S. Alkosensor ujawnił obecność 0,57 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zwierzęta na drodze
Aż do skutku będziemy powtarzać, że pod koniec zimy zwierzęta leśne są bardzo głodne i migrują w pobliże ludzkich siedzib. Dlatego przy kompleksach leśnych należy zwalniać, jeśli chcemy uniknąć zderzenia z sarną czy dzikiem.
22 lutego, o godz. 14.00 w Strzelcach (gm. Mniszków) 40?letni Janusz S., kierujący toyotą avensis potrącił sarnę.

Ślisko!
* Warunki drogowe, jak to zwykle bywa zimą, są trudne i zmienne. Jak słoneczko zaświeci lód się topi, a gdzie cień tam trzyma. W dzień temperatura jest dodatnia, wieczorem, w nocy i nad ranem spada poniżej zera. W związku z czym należy dostosować technikę jazdy oraz prędkość do tych trudnych warunków, chyba że chce się podróż zakończyć tak, jak rzeszowianin, Łukasz B. 22 lutego, o godz. 21.45 na drodze W?726 w Miedznej Murowanej (gm. Żarnów), kierując renaultem masterem nie dostosował prędkości do istniejących warunków, stracił panowanie nad pojazdem, który wpadł do rowu i dachował. Mężczyznę ukarano mandatem.
* 27 lutego, o godz. 6.45 w Grążowicach (gm. Sławno) na drodze K?12 kierująca nissanem 37?letnia Monika L. na śliskiej nawierzchni nie zachowała należytej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechała na tył fiata seicento, kierowanego przez 52?letnią kobietę. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem.
* Tego samego dnia, o godz. 12.10 w Kraszkowie (gm. Opoczno) na drodze krajowej 55?letni Jerzy U. kierujący scanią z naczepą nie dostosował prędkości do istniejących warunków i najechał na tył citroena, który wpadł do rowu. Scania dodatkowo uderzyła w bok skody. Sprawcę kolizji ukarano mandatem.

Nie ustąpił
23 lutego, o godz. 13.00 w Opocznie, na skrzyżowaniu ulic Piotrkowskiej i Spacerowej 29?letni Kamil K., kierujący mitsubishi carismą, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z citoenem xantią, kierowanym przez 44?latka. Sprawcę kolizji ukarano mandatem.

Polskie drogi
No, chyba będziemy musieli się przyzwyczaić do dziur w jezdniach. Tym bardziej, że z dnia na dzień zacznie ich przybywać? 23 lutego, o godz. 18.45 w Drzewicy, na ul. Kolejowej 25?latek, kierujący VW golfem, najechał na głęboką wyrwę w jezdni i uszkodził przednie koło pojazdu.

Śmiertelne potrącenie
25 lutego, o godz. 10.15 na drodze krajowej K?12 w Kozeninie (gm. Sławno) doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W niewyjaśnionych dotychczas okolicznościach VW passat, kierowany przez 34?letniego mieszkańca pow. piotrkowskiego, Sebastiana B. potrącił 54?letniego rowerzystę. Na skutek odniesionych obrażeń rowerzysta zmarł. Policja prowadzi postępowanie mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności zdarzenia.

Niebezpieczne
Zmienne temperatury oraz spora wilgoć to dla mnie powód do strachu. Kiedy przed sobą widzę ciężarówkę to staram się jak najszybciej zjechać z jej ?pola rażenia?, zanim polecą na mnie kawały lodu. Niestety, nie zawsze to się udaje?
27 lutego w Wójcinie (gm. Paradyż) na drodze K?74 z naczepy tira spadła bryła lodu, która uderzyła w jadącego za nim peugeota partnera, kierowanego przez 54?latka. Kierowca DAF?a, 35?letni Jan D. został ukarany mandatem.

Za szybko
28 lutego, o godz. 14.30 w Anielinie (gm. Poświętne) na drodze K?48 kierujący skodą fabią na skutek nadmiernej prędkości 56?letni Marek T. stracił panowanie nad pojazdem i wpadł na przydrożne drzewo. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało.

Odważny inaczej
28 lutego, o godz. 17.50 w Opocznie na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Przemysłowej nieznany kierujący polonezem truckiem podczas wyprzedzania doprowadził do kolizji z oplem merivą, kierowanym przez 21?letnią kobietę, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Najwyraźniej nie przewidział, że kobieta będzie uparta, bowiem nie zważając na nic ruszyła w ślad za polonezem. Odnalazła go na stacji paliw na ul. Rolnej. Gdy podeszła do kierowcy, wyczuła wyraźną woń alkoholu. Mężczyzna, gdy się zorientował, że kobieta jest poszkodowaną w spowodowanej przed chwilą kolizji szybko odjechał. Ale już było za późno, by zachować incognito. Kobieta zapamiętała numery rejestracyjne pojazdu i wygląd kierowcy. Z tymi informacjami zjawiła się na policji. Funkcjonariusze ustalili, że właścicielem poloneza jest 26?letni Paweł S. Niestety, kiedy składali wizytę w domu nie zastali go. Pewnie wolał unikać mundurowych gości?


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 9 (764) z dnia 2 Marca 2012r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »