tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 Piją i jadą
* 21 stycznia o godz. 22.45 w Świeciechowie (gm. Mniszków) policjanci sprawdzili kierującego oplem astrą Mateusz W., l.19. Okazało się, że kierował samochodem mając we krwi 0,73mg/l alkoholu, co w przeliczeniu na promile daje 1,54 promila.
* Również 21 stycznia o godz. 7.20 w Opocznie na ul. 17 Stycznia policjanci sprawdzili trzeźwość 52?letniego Mieczysława W., kierującego renaultem. Kierowca miał 0,66 mg w każdym litrze wydychanego powietrza (1,39 promila).
* 22 stycznia w Żarnowie, 29?letni Piotr S. usiłował jechać rowerem wydychając wraz z powietrzem 0,74 mg/l alkoholu.
* 23 stycznia o godz. 6.00 w Wielkiej Woli, policjanci wykluczyli z ruchu drogowego 24?letniego Krzysztofa W., który kierował w stanie nietrzeźwości (0,39mg/l co daje 0,76 promila alkoholu w wydychanym powietrzu) motorowerem.
* 24 stycznia o godz. 18.25 w Ostrowie (gm. Opoczno), 36?letni Andrzej W. będąc w stanie nietrzeźwości (0,74 mg/l) kierował oplem astrą.
* W tym tygodniu rekord padł 24 stycznia w Kamieniu. O godz. 20.10 Rafał K., lat 34, nie dostosował prędkości do warunków ruchu wpadł w poślizg i wjechał do rowu. Ale skoro w wydychanym powietrzu miał 1,32 mg/l alkoholu (2,77 promila), to z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że przyczyną wypadku nie była śliska droga.

Uwaga, ślisko, bardzo ślisko
* 19 stycznia o godz. 11.45 w Poświętnem ? Studziannie, jadący mercedesem 64?letni Jerzy G., nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i zderzył się z jadącym z przeciwka oplem corsą, którego 59?letni kierowca doznał stłuczenia klatki piersiowej i trafił do szpitala w Tomaszowie Mazowieckim.
* Tego samego dnia o godz. 17.30 w Petrykozach, 36?letnia kierująca nissanem primerą, nie dostosowała prędkości do warunków drogowych, wpadła w poślizg i najechała na słup energetyczny. Ukarana została mandatem.
* 20 stycznia o godz. 16.30 w Opocznnie na skrzyżowanie ulic Leśnej i Małachowskiego, 54?letni Jan M., kierujący mercedesem, nie dostosował prędkości do warunków ruchu i zderzył się z oplem vectrą kierowanym przez 48?latka oraz volvo, również kierowanym przez 48?latka.
* 21 stycznia w Grązowicach w gminie Sławno, około godz. 7.00, 60?letni Henryk C., kierowca fiata palio, nie dostosował prędkości do warunków drogowych, na łuku jezdni wpadł w poślizg, zjechał na prawą stronę drogi do przydrożnego rowu i uderzył w betonowy mostek.
* 24 stycznia o godz. 15.50 w Strzelcach (gm. Mniszków), 26?letni Bartosz W., jadąc renaultem kangoo nie dostosował prędkości do warunków drogowych, wpadł w poślizg i doprowadził do wywrócenia się pojazdu. Ukarany został madatem.

Nieznane przyczyny
19 stycznia około godz. 5.30 w Prymusowej Woli kierujący VW transporterem 62?letni Jan P. z niewyjaśnionych dotychczas przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z jadącą z naprzeciwka scanią z naczepą. Wskutek wypadku scania przez dłuższy okres czasu blokowała drogę K?12. Kierowca VW ze złamaną rzepką oraz raną głowy oraz pasażer VW ze złamanym lewym przedramieniem trafili do opoczyńskiego szpitala.

Zwierzęta na drodze
19 stycznia ok. godz. 15.00 w Miedznej Murowanej kierowca hondy civic, 20?letni Damian M. najechał na psa, który nagle wbiegł na jezdnię. 36?letnia właścicielka psa została ukarana mandatem.

Wymusił w czasie wyprzedzania
21 stycznia, o godzinie 13.55, w Klinach, 19?letni Sylwester K., kierujący renaultem laguną rozpoczął wyprzedzanie nie upewniwszy się wcześniej czy może bezpiecznie rozpocząć taki manewr. 19?latek wymusił pierwszeństwo na 26?letniem kierującym volkswagenem golfem, który aby uniknąć zderzenia zmuszony był gwałtownie zahamować co spowodowało, że stracił panowanie nad pojazdem i dachując wjechał do przydrożnego rowu. W obu przypadkach poszkodowanymi zostali pasażerowie pojazdów.

Pieszy wtargnął
21 stycznia ok. godz. 18.00 w Budkowie na drodze K?74, nieznany pieszy nagle wtargnął na jezdnie wprost pod jadący samochód osobowy VW golf, którym kierował 23?letni Mariusz K. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia.

Potrącił na pasach
24 stycznia o godz. 9.15 w Opocznie, na ul. Biernackiego, 62?letni Jan W., kierując audi 80, z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn, potrącił przechodzącą przejściem dla pieszych 77?letnią kobietę, którą ze złamaną miednicą i kością udową przewieziono do szpitala w Opocznie. Kierujący był trzeźwy.

Wymusił w czasie wyprzedzania
Potrącił na pasach


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 4 (759) z dnia 27 Stycznia 2012r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »