tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 14 września, o godz. 8.10 w Mniszkowie policjanci z drogówki zatrzymali 38?letniego motorowerzystę, który nieprawidłowo wyprzedzając doprowadził do kolizji z toyotą. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że sprawca zdarzenia był nietrzeźwy, miał 0,84 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 16 września, o godz. 19.20 w Dąbrówce (gm. Drzewica) zatrzymany został 24?letni rowerzysta. Badanie ujawniło obecność 0,27 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 17 września, o godz. 2.45 w Sobawinach (gm. Opoczno) zatrzymany został 18?latek, kierujący nissanem. Młodzieniec wydmuchał 0,38 promila alkoholu. Zatrzymane zostało mu prawo jazdy.
* Ponad promil alkoholu wydmuchał 25?latek kierujący hondą civic, którego policjanci zatrzymali 17 września, o godz. 22.05 w Bukowcu Opoczyńskim.
* 18 września, o godz. 16.40 w Ogonowicach (gm. Opoczno) zatrzymany został rekordzista tygodnia, 40?letni kierowca toyoty yaris. Badanie ujawniło obecność 3,32 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W tym stanie usiłował kierować pojazdem, lecz na łuku drogi stracił panowanie i uderzył w przydrożny mostek, gdzie auto dachowało.
* Policjanci z drogówki zatrzymali 18 września, o godz. 10.05 w Grudzeniu Lesie (gm. Sławno) 35?letniego rowerzystę. Mimo wczesnej pory mężczyzna był pijany, w jego badanie ujawniło obecność 2,69 promila alkoholu.
* W tym samym czasie w Opocznie policjanci zatrzymali 38?letniego rowerzystę. Badanie dało wynik 1,58 promila alkoholu w wydychanym powietrzu,
* 19 września, o godz. 1.05 w Wójcinie (gm. Paradyż), kierujący polonezem 21?letni mężczyzna wydmuchał 1,32 promila alkoholu.
* Niespełna pół godziny później, również w Wójcinie, zatrzymany został 22?latek kierujący VW golfem. Badanie ujawniło obecność 0,59 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ustalą
* 14 września w Domasznie (gm. Drzewica) 32?letni kierowca fiata ducato z nieustalonych przyczyn, na prostym odcinku drogi, uderzył w tył autobusu skęrcającego w lewo. Kierowca autobusu był trzeźwy, od kierowcy fiata, którego z podejrzeniem złamania miednicy i ogólnymi obrażeniami przetransportowano do szpitala, pobrana została krew do badań.
* 17 września o godz. 14.15 w Drzewicy na ul. Narutowicza 23?letni rowerzysta podczas skręcania w prawo z ulicy podporządkowanej, z nieustalonych dotychczas przyczyn zjechał ze swego pasa ruchu i zderzył się z VW golfem, kierowanym przez 27?latka. Rowerzysta ze złamaną kością piszczelową oraz obrażeniami ogólnymi został przetransportowany do szpitala.
* 20 września około godz. 11.10 doszło do wypadku na drodze krajowej nr 12 w Grążowicach w gminie Sławno. O zdarzeniu policję powiadomiło pogotowie. Przybyli na miejsce funkcjonariusze policji ustalili, że najprawdopodobniej kierujący fordem mondeo 55?letni opocznianin rozpoczął wyprzedzanie jednocześnie z kierowcą jadącego przed nim VW. Gdy jednak kierujący VW zwolnił i wrócił na swój pas, jadący za nim kierowca forda zmuszony był również zrezygnować z podjętego manewru. Zaczął gwałtownie hamować, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na prawe pobocze, gdzie dachował. Mężczyznę z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala w Opocznie. Trwają czynności mające na celu ustalenie sprawcy zdarzenia.

Nie ustąpiła
16 września, o godz. 7.40 w Dzielnej (gm. Opoczno) 37?letnia kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z MAN?em, kierowanym przez 26?latka. Została za to ukarana mandatem.

Za blisko
16 września, o godz. 11.20 w Opocznie na ul. Inowłodzkiej 54?letni kierowca renaulta nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył VW passata.

Nie dostosował
18 września w Januszewicach (gm. Opoczno) kierujący chevroletem captivią 55?latek nie dostosował prędkości do panujących warunków i najechał na tył volvo, którym kierował 21?latek. Sprawca kolizji otrzymał mandat.

Zwierzęta na drodze
20 września o godz. 5.50 w Mniszkowie kierujący mazdą 65?letni mieszkaniec województwa mazowieckiego chcąc uniknąć zderzenia z psem, który nagle wbiegł na jezdnię, gwałtowanie hamował. Stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w krawężnik przy lewym pasie drogowym, a następnie w betonowe ogrodzenie posesji. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznały dwie pasażerki mazdy, 35? i 65?letnie kobiety, które z ogólnymi potłuczeniami przewieziono do szpitala w Opocznie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (741) z dnia 23 Września 2011r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »