tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 


Piją i jeżdżą!
* 16 czerwca, o godz. 16.26 na drodze Brzezinki ? Owadów (gm. Sławno) policjanci zatrzymali 26?letniego Piotra C., kierującego daewoo nubirą. Badanie ujawniło obecność 0,21 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policja zatrzymała kierowcy prawo jazdy.
* 20 czerwca, o godz. 5.45 w Opocznie na ul. 17 Stycznia policjanci zatrzymali 37?letniego Karola Z., kierującego volkswagenem transporterem. Mężczyzna wydmuchał 0,78 promila alkoholu.
* Tego samego dnia, o godz. 8.00 w Opocznie na ul. Inowłodzkiej zatrzymany został 51?letni Stanisław S. Badanie ujawniło obecność 1,03 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kamienie
Jak Polska długa i szeroka ? wszędzie prowadzone są roboty drogowe. A w związku z nimi na nawierzchniach jezdni mogą się pojawić mniejsze lub większe kawałki grysu, kamienie. I nigdy nie wiadomo, kiedy spod kół samochodu jadącego przed nami nie wystrzeli taki pocisk? Tym razem pecha miał 58?latek, który 16 czerwca, o godz. 8.15 w Ostrowie (gm. Opoczno) kierował VW passatem. Nie przyglądał się dokładnie jadącym przed nim pojazdom, więc nie potrafił powiedzieć, spod kół, którego wystrzelił kamień, który zbił szybę w passacie.

Do rowu
16 czerwca, o godz. 5.00 w Bronowie (gm. Żarnów) kierujący kia shuma 20?letni Artur M. z nieznanych dotychczas przyczyn zjechał na lewy pas, a następnie wpadł do przydrożnego rowu. Samochód uderzył w betonowy przepust, w wyniku czego kierowca doznał złamania ręki oraz ogólnych obrażeń. Ranni też zostali dwaj pasażerowie: 51?latek ma złamane ramię, a 45?latek ? złamany staw biodrowy. Wszyscy poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala.

Nie ustąpił
16 czerwca, o godz. 10.00 w Żarnowie na ul. Szkolnej kierujący mercedesem ? busem 60?letni Jan O. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z seatem cordobą, kierowanym przez 22?latka. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Potrącił pieszą
17 czerwca, o godz. 7.30 w Opocznie, na ul. 17 Stycznia kierujący fiatem cinquecento 26?letni Dominik J. z nieznanych dotychczas przyczyn potrącił przechodzącą przez jezdnię 63?letnią kobietę, na skutek czego doznała ona obrażeń ogólnych, wstrząśnienia mózgu oraz złamania obojczyka. Kobietę przetransportowano do szpitala.

Odważny inaczej
18 czerwca, około godz. 22.00 w Opocznie, na ul. Wyszyńskiego nieznany dotychczas kierujący najprawdopodobniej daewoo nexią uszkodził zaparkowanego forda mondeo, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia.

Nieprawidłowo
19 czerwca, około godz. 11.00 w Opocznie, na pl. Zamkowym kierująca audi 50?letnia Jolanta N. nieprawidłowo skręcała w lewo i doprowadziła do zderzenia ze stojącym fiatem seicento, który oczekiwał na włączenie się do ruchu. Fiat, na skutek uszkodzeń, nie nadawał się do dalszej jazdy. Policja zatrzymała dowód rejestracyjny pojazdu.

Za blisko!
20 czerwca, o godz. 8.05 w Opocznie, na ul. 17 Stycznia kierujący oplem 54?letni Marek K. nie zachował należytej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył VW passata, kierowanego przez 32?letnią kobietę. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Deszczowe kolizje
W poniedziałek, 20 czerwca, pogoda nie sprzyjała kierowcom ? prawie bez przerwy padał deszcz o różnym nasileniu. Nie wszyscy zdołali przystosować technikę jazdy do warunków, w efekcie czego doszło do kolizji. O godz. 14.20 w Opocznie, na ul. Partyzantów kierująca skodą 55?letnia Barbara D. doprowadziła do zderzenia z nissanem, kierowanym przez 59?letniego mężczyznę.
Niespełna pół godziny później w Opocznie, na ul. Piotrkowskiej 46?letni Janusz K., kierujący oplem, doprowadził do zderzenia z oplem kierowanym przez kobietę. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (728) z dnia 24 Czerwca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »