tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 3 marca, o godz. 17.00 w Ogonowicach (gm. Opoczno) funkcjonariusze policji zatrzymali pijanego rowerzystę, 59–letniego Henryka W. Badanie ujawniło obecność 2,27 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 6 marca, o godz. 15.50 w Kozeninie (gm. Sławno) policjanci zatrzymali kierującego seatem toledo 43–letniego Tomasza K. Badanie ujawniło obecność 0,67 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Nie ustąpili
* 2 marca, o godz. 16.00 w Opocznie na skrzyżowaniu ulic Piotrkowskiej i Partyzantów kierujący VW passatem 34–letni Dariusz W. z Gliwic nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z nieoznakowanym radiowozem. W przypadku, gdy udział w kolizji bierze policyjny pojazd, obowiązkowo informowana jest o zdarzeniu prokuratura – tak było i w przy tym zdarzeniu. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.
* 3 marca o godz. 10.40 w Opocznie na skrzyżowaniu pl. Zamkowego i 17 Stycznia kierująca VW passatem 32–letnia Jolanta B. nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z oplem astrą, kierowanym przez 20–letniego mężczyznę. Kobieta została ukarana mandatem.
* 5 marca, o godz. 6.50 ten sam błąd popełnił 21–letni Arkadiusz B., który kierując seatem toledo w Opocznie na ul. Świerkowej wymusił pierwszeństwo przejazdu, czym doprowadził do kolizji z citroenem xara, kierowanym przez 49–letniego opocznianina. On również został ukarany mandatem.
* Tego samego dnia, o godz. 15.40 w Opocznie na ul. Perzyńskiego kierujący renaultem megane 63–letni Władysław G. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z audi A6. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Nie przyjęła
5 marca, o godz. 18.25 w Opocznie, na ul. Perzyńskiego 50–letnia kobieta, kierująca VW passatem nieprawidłowo zjechała z lewego pasa ruchu i doprowadziła do zderzenia ze skodą octavią, kierowaną przez 40–letniego mężczyznę. Kobieta nie przyjęła mandatu, więc rozstrzygnięcie winy nastąpi przed sądem.

Śmiertelne potrącenie
Od kilku już tygodni, w każdym numerze TOP piszemy o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze przez pieszych i rowerzystów. Ponawiamy ciągle apele o to, by niechronieni zadbali o własne bezpieczeństwo poruszając się prawidłową, lewą stroną drogi i byli widoczni na drodze. Kilka złotych, które należy wydać na kamizelkę odblaskową lub jakikolwiek element odblaskowy, może zadecydować o tym, że kierowcy dostrzegą niechronionego uczestnika ruchu znacznie szybciej, z większej odległości, a to może przecież decydować o życiu! Niestety, wciąż są tacy, którzy lekceważą swoje i innych bezpieczeństwo, a skutki tego są tragiczne…
Pogoda coraz bardziej sprzyja spacerom. Niestety, dzień nadal jest krótki. Po raz kolejny apelujemy: bądźcie widoczni na drodze! Poruszajcie się przodem do nadjeżdżających pojazdów, po lewej stronie drogi! Wypadki chodzą nie tylko po innych ludziach. Mogą trafić się i Tobie!
6 marca, o godz. 19.25 na drodze krajowej K–12 w Kraszkowie (gm. Opoczno) kierujący mercedesem 27–letni mężczyzna, mieszkaniec woj. mazowieckiego, jadący w kierunku Opoczna, potrącił idącego w tym samym kierunku 49–letniego pieszego. W wyniku zdarzenia pieszy poniósł śmierć na miejscu. Kierujący był trzeźwy. Czy trzeźwy był pieszy dowiemy się, gdy znane będą wyniki sekcji.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 10 (713) z dnia 11 Marca 2011r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »