tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Pija i jeżdżą!
* 27 października, o godz. 16.50 w Białaczowie funkcjonariusze policji zatrzymali kierującego volkswagenem sharonem 48–letniego Henryka G. Badanie ujawniło obecność 0,76 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymane zostało prawo jazdy.
* Prawo jazdy zatrzymano również 28–letniemu Tomaszowi K., który 27 października, o godz. 19.15 w Wielkiej Woli (gm. Paradyż) kierował polonezem, mając w swym oddechu 0,38 promila alkoholu.
* Tego samego dnia, o godz. 23.05 w Opocznie, na ul. Kopernika policjanci wykluczyli z ruchu drogowego pijanego rowerzystę, 32–letniego Krzysztofa B. Badanie ujawniło obecność aż 2,33 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 28 października, o godz. 13.20 w Krzczonowie (gm. Drzewica) policjanci zatrzymali kierującego daewoo matizem 41–letniego Waldemara S. Mężczyzna wydmuchał aż 2,69 promila alkoholu. Zostało mu zatrzymane jazdy.
* 29 października, o godz. 21.00 w Opocznie na ul. Piotrkowskiej zatrzymany został kierujący volkswagenem transporterem 52–letni Włodzimierz Ś. Badanie ujawniło obecność 2,16 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy.
* Niektórzy ludzie są niepoprawni. Ale Temida, choć przedstawiana jest z opaską na oczach, wcale nie jest ślepa i na pewno dostrzeże, że w tym konkretnym przypadku doszło do recydywy i odpowiednio na ten fakt zareaguje…
30 października, o godz. 18.05 w Ogonowicach (gm. Opoczno) funkcjonariusze policji zatrzymali 36–letniego Marcina K., który w stanie nietrzeźwym (2,08 promila) kierował peugeotem 307, pomimo obowiązującego sądowego zakazu kierowania pojazdami.
* 1 listopada, o godz. 10.50 w Modrzewiu (gm. Opoczno) zatrzymany został 48–letni Bogusław P., który w stanie nietrzeźwym kierował daewoo tico. Badanie ujawniło obecność 1,03 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy i poddali badaniu krwi na zawartość alkoholu.
* Tego samego dnia, o godz. 16.10 w Drzewicy, na os. Mieszka I policjanci zatrzymali 23–letniego Adriana S., kierującego mazdą. Mężczyzna wydmuchał aż 2,71 promila alkoholu!

Za szybko
* 27 października, o godz. 18.15 na drodze nr W–726 w Kraśnicy, 50–letni Mieczysław Z., kierujący mercedesem, na skutek nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Na szczęście nie ucierpiał. Ucierpiała tylko jego duma i kieszeń… Auto uszkodzone, a na dodatek za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem.
* Najprawdopodobniej nadmierna prędkość była przyczyną zdarzenia, do jakiego doszło w samo południe, 28 października w Opocznie, na ul. Piotrkowskiej. Kierująca oplem astrą 35–letnia Iwona K. straciła panowanie nad pojazdem, najechała na słup energetyczny, a następnie uderzyła w drzewo. Na szczęście nie doznała obrażeń. Została ukarana mandatem (patrz foto).

Nieznane
29 października, o godz. 6.40 w Wójcinie (gm. Paradyż) kierująca fiatem seicento 22–letnia Anna N. z nieznanych dotychczas przyczyn zjechała na lewy pas ruchu, a następnie do rowu, gdzie pojazd uderzył w betonowy przepust. Na skutek zdarzenia kobieta doznała poważnego urazu głowy i kręgosłupa. Została przetransportowana do szpitala w Łodzi.

Świadkowie poszukiwani
Wójcin (gm. Paradyż) ma już bardzo bogatą historię zdarzeń drogowych i to tych poważnych. Nie wiadomo, czy wynika to z faktu, że droga krajowa nr 74 przebiegająca przez tę miejscowość jest szeroka, prosta, z doskonałą nawierzchnia. Chyba tak, bo taka jezdnia wręcz zachęca niektórych kierowców do depnięcia na pedał gazu, wbrew nakazowi jazdy z prędkością obowiązującą w terenie zabudowanym, tj. 50 km/h.
30 października, o godz. 11.50 w Wójcinie nieznany kierujący najprawdopodobniej czarnym lub bardzo ciemnym samochodem zaczął nieprawidłowo wyprzedzać kolumnę pojazdów i doprowadził do zderzenia z mitsubishi carismą. Na skutek uderzenia kierujący carismą stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z jezdni, uszkadzając z kolei citroena. Mitsubishi wypadło z jezdni na pole, gdzie pojazd dachował. Kierowca doznał obrażeń ogólnych i został przetransportowany do szpitala w Łodzi.
Policja zwraca się z apelem do świadków zdarzenia, by zgłaszali się z informacjami, mogącymi pomóc w ustaleniu numerów rejestracyjnych lub marki samochodu sprawcy, który oddalił się z miejsca zdarzenia.

Za blisko!
30 października, o godz. 16.50 w Mniszkowie, na ul. Piotrkowskiej kierujący VW 23–letni Szymon W. nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył audi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Nie ustąpił
31 października, o godz. 14.30 w Mniszkowie kierujący audi 80 Daniel B. (lat 27) wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, na skrzyżowaniu dróg nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z seatem ibizą. Uderzenie zepchnęło seata z drogi do rowu. Na skutek zdarzenia ucierpiała 47–letnia pasażerka seata, która została przetransportowana do szpitala na obserwację. Od kierowcy audi pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.

Zapominalski
1 listopada, o godz. 9.40 w Kamieniu (gm. Sławno) funkcjonariusze policji zatrzymali 61–letniego tomaszowianina, Mariana J., który kierował VW passatem. Mężczyzna „zapomniał”, że nie ma już uprawnień do kierowania pojazdami, a na dodatek jechał za szybko. Odmówił przyjęcia mandatu. Sprawa została skierowana do sądu.

Nieprawidłowo
2 listopada, o godz. 17.00 w Strzelcach (gm. Mniszków) kierująca volkswagenem 18–letnia Beata U. podczas nieprawidłowego zawracania pojazdu doprowadziła do zderzenia z roverem, kierowanym przez 63–letniego opocznianina.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (695) z dnia 5 Listopada 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »