tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 10 września, o godz. 17.10 w Kamieniu (gm. Sławno) policjanci zatrzymali pijanego rowerzystę, 52–letniego Władysława Ś. Badanie ujawniło 2,16 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Tego samego dnia, o godz. 17.55 w Przyłęku (gm. Paradyż) policjanci zatrzymali jeszcze jednego nietrzeźwego rowerzystę, 55–letniego Wiktora P. Mężczyzna wydmuchał 1,72 promila alkoholu.
* Kolejny pijany rowerzysta wpadł 11 września, o godz. 15.00 w Ogonowicach (gm. Opoczno). 37–letni Daniel K. wydmuchał 1,83 promila alkoholu.
* Tego samego dnia, o godz. 23.40 w Mniszkowie policjanci zatrzymali 32–letniego Michała B., kierującego polonezem. Badanie ujawniło 2,50 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 12 września, o godz. 14.30 policjanci zatrzymali w Opocznie, na ul. Piotrkowskiej 27–letniego Mateusza G. Mężczyzna kierował audi B4 mimo wcześniej wypitego alkoholu. Badanie ujawniło go w ilości 0,76 promila w wydychanym powietrzu.
* Znacznie więcej wskazał alkosensor u 52–letniego rowerzysty, Mirosława G., którego funkcjonariusze policji zatrzymali w Irenowie (gm. Paradyż). Urządzenie ujawniło obecność aż 2,86 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 14 września w Opocznie, na ul. Staszica, o godz. 8.45 funkcjonariusze policji zatrzymali kolejnego pijanego. Rowerzysta, 54–letni Andrzej B. wydmuchał 2,18 promila alkoholu.

Nieprawidłowo
9 września, o godz. 12.00 w Drzewicy na ul. Kolejowej jadący motorowerem 35–letni Paweł N. nieprawidłowo wykonując skręt w lewo doprowadził do zderzenia z polonezem, za co został ukarany mandatem.

Nie był ostrożny
9 września w Opocznie, na ul. Kuligowskiej kierujący iveco 24–letni Krzysztof J. na skutek nieostrożnej jazdy wjechał w ogrodzenie posesji. Został ukarany mandatem.

Potrącił nastolatka
9 września, o godz. 20.55 w Opocznie, na skrzyżowaniu ulic Biernackiego i Partyzantów kierujący renaultem megane 21–letni Kamil F. nie ustąpił pierwszeństwa na przejściu dla pieszych i potrącił 15–latka. Na szczęście chłopakowi nic poważnego się nie stało. Kierowcę ukarano mandatem.

Miał gość pecha
Chyba długo będzie wspominał swojego pecha 58–letni łodzianin, który przyjechał 10 września do Fryszerki (gm. Poświętne). Zaparkował swój samochód i – jak przypuszczamy – wybrał się na grzyby do lasu, nieświadomy nadciągającego pecha. O godz. 11.40 w tył jego hyundaia accenta wjechała mazda, kierowana przez 43–letniego Aleksandra K. (za co został ukarany mandatem). Minęło trochę czasu. O godz. 12.25 kierujący scanią 26–letni Grzegorz O. podczas omijania najechał na tego samego, zaparkowanego i już uszkodzonego hyundaia. Sprawca tej kolizji również został ukarany mandatem. Ale nas bardzo interesuje, jaką minę miał łodzianin, gdy zobaczył po powrocie z lasu swoje zmaltretowane autko. Chyba niezbyt szczęśliwą?

Potrącił pieszego
10 września, o godz. 14.45 w Opocznie na ul. 17 Stycznia, kierujący ciągnikiem siodłowym scania 28–letni Adam B. potrącił 18–letniego Marcina S., który nagle wtargnął na jezdnię z prawej strony, wprost pod nadjeżdżający pojazd. Na skutek zdarzenia młodzieniec doznał obrażeń ogólnych i został przetransportowany do szpitala. Od obu uczestników zdarzenia została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu.

Najechała
11 września, o godz. 21.40 w Żarnowie na ul. Źródlanej kierująca polonezem 19–letnia Jagoda S. najechała na zaparkowanego seata toledo.

Za blisko
14 września, o godz. 7.15 w Opocznie na ul. Kolberga kierujący fordem fiestą 22–letni Dominik G. nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył volkswagena golfa. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Pieszy zbiegł
14 września o godz. 19.30 w Żarnowie na ul. Piłsudskiego nieznany pieszy wtargnął wprost pod nadjeżdżającego opla astrę, kierowanego przez 54–letniego Czesława P. Tu musimy podkreślić, że kierujący był trzeźwy, za to nic nie jest nam wiadome o stanie pieszego. Sądząc po tym, że zbiegł z miejsca zdarzenia można powątpiewać w jego trzeźwość. Dlaczego? Bo trzeźwy byłby co najmniej ranny w takim zdarzeniu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 37 (688) z dnia 17 Września 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »