tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 3 września o godz. 9.05 w Brzustowcu (gm. Drzewica), na drodze wojewódzkiej nr 728, funkcjonariusze policji zatrzymali do kontroli kierującego hyundaiem atosem 40–letniego Wojciecha S., mieszkańca Końskich. Mężczyznę zbadano na zawartość alkoholu. Okazało się, że miał 0,96 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 5 września o godz. 16.55 w Sławnie policjanci zatrzymali kierowcę poloneza, 39–letniego Jacka B. z Łodzi. Mężczyzna był nietrzeźwy – wydmuchał 2,45 promila alkoholu.
* 6 września, 10 minut przed północą, policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę w Parczówku (gm. Białaczów). Badanie 51–letniego Grzegorza S., mieszkańca gminy Opoczno wykazało, że miał 2,31 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 7 września o godz. 9.30 na ul. Piotrkowskiej policjanci wykluczyli z ruchu drogowego nietrzeźwego kierującego. 24–letni Bartłomiej B. z Opoczna jechał daewoo matizem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu – badanie wykazało, że miał 0,20 promila alkoholu.

Za blisko!
* 1 września około godz. 13.40 doszło do kolizji na ul. Piotrkowskiej. Kierujący mercedesem sprinterem 36–letni Wojciech M. (mieszkaniec Parczewa) nie zachował bezpiecznej odległości za pojazdem poprzedzającym i najechał na tył opla astry, który z kolei uderzył w VW polo. Sprawcę kolizji ukarano mandatem.
* 2 września, w godzinach popołudniowych, na ul. 17 Stycznia kierujący ciągnikiem siodłowym na ukraińskich numerach rejestracyjnych podczas wyprzedzania nie zachował należytej odległości i urwał lewe lusterko wymijanego mercedesa. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia.
* 3 września o godz. 9.40 na ul. Kolejowej w Drzewicy kierujący VW golfem 66–letni Henryk P., nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył roweru. Jadący nim 66–letni mieszkaniec gminy Drzewica na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń. Sprawcę kolizji ukarano mandatem.
* Tego samego dnia o godz. 14.40 na ul. Piotrkowskiej kierujący audi 47–letni Wiesław B. (mieszkaniec gm. Tomaszów) nie zachował należytej odległości za jadącą przed nim toyotą rav i uderzył w tył pojazdu. Ukarano go mandatem.
* 6 września o godz. 9.50 na ul. Biernackiego mężczyzna kierujący bmw najechał na tył cinquecento kierowanego przez 36–letnią kobietę. Następnie sprawca uderzył w s¶kodę octavię, kierowaną przez 39–letniego mężczyznę, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia.

Nie ustąpił
* 3 września o godz. 18.30 na ul. Moniuszki 21–letni Michał B. z Opoczna, kierując fiatem uno nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z seatem cordobą. Został ukarany mandatem.
* 4 września około godz. 11.00 doszło do kolizji na skrzyżowaniu ulic 17 Stycznia i Kazimierza Wielkiego. Kierująca oplem astrą 31–letnia Joanna M., mieszkanka Łodzi, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z ciężarowym renaultem.
Lewym pasem
2 września o godz. 8.00 w Prymusowej Woli 59–letni Stanisław W. z Opoczna kierując mercedesem zjechał na lewy pas, gdzie doprowadził do zderzenia z MAN–em kierowanym przez 23–latka. Ukarano go mandatem.

Nieprawidłowo
* 4 września około godz. 13.15 na ul. Moniuszki kierujący fordem transitem 19–letni Przemysław W., mieszkaniec Opoczna, nieprawidłowo omijając doprowadził do potrącenia pieszej, 76–letniej mieszkanki gminy Opoczno. Na szczęście kobiecie nic się nie stało. Sprawcę zdarzenia ukarano mandatem.
* W nocy z 5 na 6 września na ul. Kopernika nieznany sprawca najechał na zaparkowane seicento.
* 7 września około godz. 15.45 w Grudzeniu Lesie kierujący mercedesem 42–letni Janusz C. nieprawidłowo wymijając doprowadził do zderzenia z ciężarową scanią. Ukarano go mandatem.

Zwierzęta na drodze
4 września około godz. 20.30 w Skroninie (gm. Białaczów) 35–letnia mieszkanka gminy Opoczno kierując daewoo lanosem najechała na łosia, który nagle wtargnął na jezdnię.

Odmówił pomocy
4 września około godz. 19.15 na łuku drogi pomiędzy Błogiem Rządowym a Zarzęcinem w gm. Mniszków, jadący motorowerem 23–letni mieszkaniec gminy Mniszków stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się. Doznał potłuczenia głowy, odmówił jednak poddania się badaniu lekarskiemu. Nie zgodził się również na badanie zawartości alkoholu, dlatego pobrano mu krew do badań.

Za szybko!
5 września o godz. 13.15 doszło do wypadku w Przyłęku (gm. Paradyż). 22–letni Karol C., mieszkaniec Sylwerynowa, kierując polonezem nie dostosował prędkości do warunków na drodze i na łuku drogi zjechał na lewy pas ruchu, gdzie doprowadził do zderzenia z fordem escortem. Sprawcę zdarzenia ukarano mandatem. Po pewnym czasie kierowca i pasażerka forda zażądali pomocy medycznej. Przewieziono ich do szpitala w Opocznie, gdzie u kierującego fordem 39–letniego mężczyzny stwierdzono ogólne potłuczenia, a pasażerkę z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu zatrzymano na obserwacji.

Ustalą
6 września o godz. 12.00 doszło do kolizji na ul. Armii Krajowej. Peugeot uderzył w zaparkowaną mazdę. Znane są numery rejestracyjne auta. Policjanci ustalają, kto kierował autem.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 36 (687) z dnia 10 Września 2010r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »