tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 26 sierpnia, o godz. 18.20 w Wierzchowisku (gm. Żarnów) zatrzymany został 32–letni Mariusz O., który w stanie nietrzeźwym jechał rowerem. Badanie ujawniło obecność 0,53 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Tego samego dnia, o godz. 19.00 w Szadkowicach (gm. Sławno) zatrzymano traktorzystę, któremu przypadł niechlubny tytuł rekordzisty tygodnia. Kierujący ciągnikiem ursus 60–letni Czesław B. wydmuchał 2,92 promila alkoholu.
* 27 sierpnia, o godz. 20.10 w Gawronach (gm. Sławno) funkcjonariusze policji zatrzymali kierującego volkswagenem bora 36–letniego Radosława S. Badanie ujawniło obecność 2,35 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 29 sierpnia, o godz. 3.35 w Bukowcu Opoczyńskim policjanci zatrzymali 33–letniego Jacka M., mieszkańca pow. białobrzeskiego, kierującego oplem calibrą. Badanie ujawniło obecność 1,47 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Tego samego dnia, o godz. 19.30 w Łysej Górze (gm. Żarnów) funkcjonariusze policji zatrzymali 69–letniego rowerzystę, Stanisława P. Mężczyzna wydmuchał 1,89 promila alkoholu.
* 31 sierpnia, o godz. 14.50 w Gawronach (gm. Sławno) policjanci zatrzymali 58–letniego pijanego rowerzystę, Janusza J. Mężczyzna jechał jednośladem, mimo iżmiał w swym oddechu aż 2,48 promila alkoholu.

Piją i chodzą
Nietrzeźwi piesi to też ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Ich chwiejny chód może spowodować niebezpieczny manewr kierujących, albo taki pijaczek może sam wpaść pod samochód, bo nie potrafi prawidłowo ocenić sytuacji.
29 sierpnia, o godz. 21.35 w Drzewicy, na ul. Kolejowej 52–letni Zdzisław S, będąc w stanie nietrzeźwym (1,95 promila alkoholu w wydychanym powietrzu) nagle wtargnął na jezdnię, wprost pod nadjeżdżającego forda escorta. Pieszy doznał ogólnych potłuczeń i został przetransportowany do szpitala, gdzie dodatkowo pobrano mu krew do badań. Mężczyzna i tak może mówić o sporym szczęściu. Kierowcy w tym rejonie jeździli wyjątkowo powoli i ostrożnie, bo tuż obok odbywała się impreza plenerowa związana z Dniami Drzewicy. A młody kierowca miał, na szczęście, dobry refleks.

Zjechał
25 sierpnia, o godz. 15.25 w Ogonowicach (gm. Opoczno) kierujący samochodem ciężarowym peugeot boxer 58–letni Ryszard P. z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia ze scanią, kierowaną przez 32–letniego opocznianina. Na szczęście nikt nie ucierpiał, zaś sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Nie zaciągnęła
26 sierpnia, o godz. 8.00 w Opocznie na ul. Staromiejskiej 37–letnia Iwona C. zostawiła na parkingu renaulta megane, zapominając o konieczności zaciągnięcia hamulca ręcznego. Samochód stoczył się i uderzył w zaparkowanego daewoo matiza, który z kolei uderzył w zaparkowanego daewoo lanosa. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem.

Za blisko
* 26 sierpnia, o godz. 7.00 w Różannej (gm. Opoczno) na drodze krajowej nr 12 kierujący samochodem ciężarowym volvo obywatel Ukrainy, Jurij K. nie zachował należytej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył opla astry. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.
* 29 sierpnia, o godz. 13.30 w Opocznie na ul. Waryńskiego ten sam błąd popełnił 43–letni Jacek W., który kierując volkswagenem najechał na tył opla astry. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.
* 31 sierpnia, o godz. 19.20 we Fryszerce (gm. Poświętne) kierujący BMW 38–letni Robert M. również nie zachował należytej ostrożności i odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył naczepy ciągnika siodłowego scania. Sprawca kolizji otrzymał mandat.

Też zjechał
26 sierpnia, o godz. 10.30 w Domasznie (gm. Drzewica) jadący motorowerem 71–letni Stanisław B. zjechał na przeciwny pas ruchu i najechał na 20–letnią rowerzystkę. Na szczęście kobiecie nic się nie stało, zaś sprawca zdarzenia został ukarany mandatem.

Nie ustąpili
* 26 sierpnia, o godz. 16.50 w Opocznie, na skrzyżowaniu ulic Biernackiego i Spacerowej kierujący volkswagenem transporterem 33–letni Mariusz R. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z renaultem laguną. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.
* 31 sierpnia o godz. 9.40 w Żarnowie na pl. Piłsudskiego kierujący s¶kodą octavią 40–letni Marek S. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z lublinem, kierowanym przez 35–letniego opocznianina. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.
* Tego samego dnia, o godz. 11.15 w Opocznie, na skrzyżowaniu ulic Kopernika i Biernackiego kierujący seatem cordobą 44–letni Kazimierz W. również nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z fiatem punto. Sprawca kolizji otrzymał mandat.

Nie przewidział?
Ładować się samochodem ciężarowym z naczepą na pl. Kościuszki w Opocznie może chyba tylko ktoś, kto nie zna realiów naszego grodu, i chyba Chorwat, Iwan G. do takich właśnie osób należy. 27 sierpnia o godz. 10.15 w Opocznie, na pl. Kościuszki kierujący samochodem ciężarowym volvo z naczepą obywatel Chorwacji nie zmieścił się i najechał na zaparkowanego mercedesa vito. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Dyskotekowy kierowca
29 sierpnia, około godz. 4.00 w rejonie dyskoteki w Kruszewcu PKP (gm. Opoczno) nieznany kierujący renaultem podczas cofania doprowadził do zderzenia z zaparkowanym BMW, należącym do 28–letniego mieszkańca gm. Drzewica. Sprawca kolizji oddalił się z miejsca zdarzenia i można domniemywać, z jakiego powodu. Jak się dowiedzieliśmy, policjanci już ustalili jego personalia, teraz prowadzone jest postępowanie w tej sprawie.

Odważny inaczej
29 sierpnia, o godz. 22.15 w Opocznie, na ul. Kopernika nieznany dotychczas kierujący doprowadził do zderzenia z zaparkowanym fiatem seicento, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Pytanie – kto wie, dlaczego?

Gubił, nie zauważył
Jak widzę ciężarówkę z sypkim ładunkiem, to staram się jak najszybciej oddalić od niej – nigdy nie wiadomo, kiedy i co z niej spadnie. Przekonał się o tym 38–letni Rafał O., który 30 sierpnia, o godz. 11.00 w Karwicach kierował renaultem megane. Z jadącej przed nim tatry nagle wysypał się żwir, który uszkodziły pojazd. A kierowca samochodu ciężarowego pojechał dalej, bo nawet nie zauważył, że gubi ładunek.

Nie dostosowali
* 30 sierpnia o godz. 14.50 w Drzewicy, na ul. Kolejowej 37–letni Grzegorz L., kierujący ciągnikiem siodłowym renault, nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i zakończył swą jazdę w przydrożnym rowie. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.
* Zaledwie dziesięć minut później do podobnego zdarzenia doszło w Trojanowicach (gm. Żarnów). Tutaj do rowu wpadł ciągnik siodłowy DAF, kierowany przez 45–letniego Janusza P. Ten kierowca również został ukarany mandatem.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 35 (686) z dnia 3 Września 2010r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »