tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Usługi Parkieciarskie Mateusz Pręcikowski ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 7 kwietnia o godz. 18.15 w Mniszkowie policjanci zatrzymali 34–letniego Andrzeja S., kierującego oplem vectrą. Badanie ujawniło obecność 0,95 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo została pobrana krew do badań.
* 10 kwietnia, o godz. 18.50 w Grębenicach (gm. Żarnów) kierujący VW golfem 49–letni Janusz G. podczas skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z VW passatem. Nie bez znaczenia w tej sytuacji był fakt, że Janusz G. kierował w stanie nietrzeźwym. Badanie ujawniło obecność 1,05 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Na skutek zdarzenia ranny został sprawca wypadku oraz 20–letni pasażer passata. Obu przetransportowano do szpitala.
* 11 kwietnia, o godz. 19.45 w Opocznie, na ul. Kołomurnej policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali kierującego oplem omegą 26–letniego Mariusza J. Badanie ujawniło aż 2,31 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Cofaj, cofaj…
* 8 kwietnia w Drzewicy, na ul. Narutowicza, o godz. 13.00 kierująca renaultem laguną 26–letnia Katarzyna G. nie zachowała należytej ostrożności podczas cofania pojazdu i zderzyła się z zaparkowanym fiatem seicento. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem.
* 9 kwietnia, o godz. 17.30 w Opocznie na ul. Słowackiego 19–letnia Małgorzata B. kierująca roverem podczas nieprawidłowego cofania doprowadziła do zderzenia z zaparkowanym audi B4. Sprawczyni kolizji otrzymała mandat.

Nie ustąpiła
8 kwietnia, o godz. 15.30 w Woli Załężnej (gm. Opoczno) kierująca BMW 31–letnia Ilona Z. nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z fiatem uno. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem.

Nie dostosował
10 kwietnia, o godz. 5.50 w Opocznie, na ul. Staromiejskiej kierujący hondą accord 24–letni Grzegorz K. nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na chodnik, gdzie uderzył w skrzynkę telekomunikacyjną oraz w znak drogowy. Na całe szczęście nikt nie szedł w tym czasie po chodniku, bo mogłoby się to skończyć zupełnie inaczej…

Nieprawidłowo
10 kwietnia, o godz. 17.30 w Kamieniu (gm. Sławno) kierowca volkswagena golfa, 46–letni Wojciech S., na skutek nieprawidłowej zmiany pasa ruchu doprowadził do zderzenia z audi A6.

Nie ustąpili
* 11 kwietnia o godz. 13.15 w Opocznie, na skrzyżowaniu ulic Partyzantów i Westerplatte kieujący volkswagenem golfem 21–letni Michał K. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z VW multivanem.
* 12 kwietnia, o godz. 11.50 w Radoni (gm. Mniszków) na drodze krajowej K–12 kierujący fiatem seicento 72–letni Edward P., mieszkaniec Sosnowca nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z MAN–em.
* 13 kwietnia, o godz. 18.20 w Opocznie, na skrzyżowaniu ulic Piotrkowskiej i Partyzantów kierujący peugeotem 23–letni piotrkowianin Artur P. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia ze škodą octavią, kierowaną przez 44–leniego mężczyznę. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Znikający punkt
Nie wiem czy pamiętają Państwo film pt. „Znikający punkt” o pędzącym przez USA kierowcy i policyjnym za nim pościgu? Mniej więcej takie sceny działy się również na opoczyńskich drogach wieczorem, 13 kwietnia.
Około godziny 20.00 w obszarze zabudowanym z dużą prędkością audi A8 wyprzedziło na podwójnej ciągłej linii samochód osobowy. Najwyraźniej kierowca pirat nie zorientował się, że pojazd, który wyprzedzał, to nieoznakowany policyjny radiowóz z wideorejestratorem, którego funkcjonariusze podjęli pościg z użyciem sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej. Audi pędziło z prędkością 136 km/h po drodze, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 90 km/h. Wreszcie zatrzymało się w Jaworze Kolonii. Na widok umundurowanego funkcjonariusza policji zbliżającego do zatrzymanego auta, kierowca audi postanowił, że nie chce być kontrolowanym i z ogromną prędkością, dochodzącą do nawet 200 km/h, zaczął uciekać. Dojechał do Mniszkowa (teren zabudowany), gdzie skręcił w drogę na Zajączków. Policjanci z drogówki poinformowali swych kolegów o podjęciu pościgu i ruszyli za piratem, którego dogonili przy wjeździe do Grabowa, gdzie w pobliżu kompleksu leśnego audi zaczęło zwalniać. Tu zatrzymano pirata, którym okazał się 37–letni mieszkaniec Łęcznej, Włodzimierz C. Po zatrzymaniu okazało się, dlaczego ów pan za wszelką cenę starał się uniknąć kontroli drogowej. Audi jechało na skradzionych we Wrocławiu tablicach rejestracyjnych. Oryginały leżały, schowane w samochodzie, w którym policjanci ujawnili ponadto aż 12.359 paczek (tzw. wagoników) papierosów bez ważnych znaków akcyzy. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnej izbie do wyjaśnienia, zaś audi zostało zabezpieczone na parkingu strzeżonym (patrz foto).

Za blisko
13 kwietnia, o godz. 16.10 w Opocznie, na skrzyżowaniu ulic Piotrkowskiej i Konopnickiej kierująca fiatem punto 22–letnia Ewelina C. najechała na tył skręcającego w lewo fiata cinquecento. Pasażerką fiata CC była kobieta w wysoko zaawansowanej ciąży, którą przetransportowano do szpitala na obserwację.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (666) z dnia 16 Kwietnia 2010r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »