tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 2 kwietnia, o godz. 21.40 w Sielcu (gm. Żarnów) policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali kierującego fiatem cinquecento 52-letniego Pawła G. Badanie ujawniło u zatrzymanego obecność 1,64 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Tego samego dnia, o godz. 19.35 w Sławnie funkcjonariusze policji wykluczyli z ruchu drogowego 25-letniego Michała S., kierującego oplem astrą. Mężczyzna wydmuchał 0,53 promila alkoholu.
* 5 kwietnia, o godz. 19.40 w Mroczkowie Gościnnym (gm. Opoczno) policjanci z drogówki zatrzymali 50-letniego Ireneusza K., jadącego motocyklem WSK bez tablic rejestracyjnych. Badanie ujawniło obecność aż 2,25 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 7 kwietnia, o godz. 8.15 w Opocznie na ul. Kuligowskiej policjanci zatrzymali do kontroli 55-letniego rowerzystę, Józefa K. Mężczyzna najprawdopodobniej był jeszcze „wczorajszy”, bowiem urządzenie pomiarowe ujawniło obecność 0,48 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ustalili
W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o wypadku, do jakiego doszło 30 marca w Maleniu (gm. Żarnów) i zapowiadaliśmy, że policjanci ustalą, kto siedział za kierownicą opla omegi, który uderzył w drzewo powodując urazy u dwóch (z trzech) jadących w nim osób.
W wyniku postępowania udało się ustalić, że trzech mężczyzn w wieku 25, 34 i 55 lat postanowiło wybrać się na przejażdżkę, mimo faktu, że wcześniej spożywali alkohol. Początkowo pojazdem kierował 55-letni Roman B., mieszkaniec Łodzi. Jazda nie najlepiej mu szła. Nic dziwnego, 2,06 promila alkoholu w organizmie. Zmęczony postanowił przekazać kierownicę 25-letniemu Mateuszowi W., u którego badanie ujawniło obecność „jedynie ” 1,34 promila alkoholu. I to właśnie on nie opanował pojazdu, doprowadzając do wypadku, w którym najbardziej ucierpiał - doznał wstrząśnienia mózgu i urazu kręgosłupa. Trzydziestoczterolatek doznał obrażeń ogólnych. Praktycznie bez szwanku wyszedł z wypadku ten, który (teoretycznie) powinien mieć najwięcej rozumu i doświadczenia, czyli 55-latek.
Za kierowanie w stanie nietrzeźwym odpowiedzą obaj: i łodzianin, i sprawca wypadku.

Nieprawidłowo
* 31 marca, o godz. 14.30 w Ogonowicach (gm. Opoczno) kierujący volkswagenem transportowym 26-letni Janusz R. podczas nieprawidłowego skręcania w lewo doprowadził do zderzenia z oplem kadettem, kierowanym przez 27-letniego opocznianina. Sprawcę kolizji ukarano mandatem.
* 1 kwietnia, o godz. 8.10 w Opocznie na ul. Biernackiego kierująca fiatem 45-letnia Danuta P. nieprawidłowo zmieniając pas ruchu doprowadziła do zderzenia z audi.

Zwierzęta na drodze
Ponownie apelujemy: mimo że już nadeszła wiosna, dziko żyjąca zwierzyna nadal nie ma co jeść i w poszukiwaniu karmy migruje w pobliże ludzkich siedzib, często przy tym przekraczając drogę. Dlatego przejeżdżając przez kompleksy leśne radzimy zwolnić!
1 kwietnia, o godz. 6.20 w Strzelcach (gm. Mniszków) pod forda, kierowanego przez 27-latka wpadła sarna. Ucierpiało i zwierzę, i samochód.

Odważny inaczej
Po raz kolejny mamy przykład, że wśród nas są odważni inaczej, czyli tchórze, którzy za wszelką cenę nie chcą ponosić odpowiedzialności za swe czyny. Wolą uciekać…
1 kwietnia o godz. 8.00 w Opocznie, na ul. Słowackiego na przysklepowym parkingu nieznany kierujący najechał na stojącego fiata stilo, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.

Nie upilnował
O ile dziko żyjące zwierzęta z głodu decydują się zbliżyć do ludzi, to trudno mieć o to do nich pretensje, gdy dojdzie do kolizji na drodze. Gorzej jest, gdy ludzie, którzy podjęli się opieki nad psem, nie wywiązują się ze swego zadania…
1 kwietnia, o godz. 19.30 w Brudzewicach (gm. Poświętne) 32-letni Witold K. nie zachował należytej ostrożności i prowadzony przez nigo pies wbiegł na drogę, wprost pod nadjeżdżający policyjny radiowóz kia. Ucierpiał pies, uszkodzony został samochód. Za swą lekkomyślność właściciel został ukarany mandatem.

Wywrócił się
2 kwietnia, o godz. 3.00 w Bronowie (gm. Żarnów) kierujący ciągnikiem siodłowym MAN z naczepą 43-letni Robert K. z nieznanych dotychczas przyczyn na łuku drogi zjechał na prawe pobocze, gdzie pojazd wywrócił się. Mężczyzna doznał ogólnych obrażeń i został przetransportowany do szpitala.

Za blisko
2 kwietnia, o godz. 15.45 w Opocznie na ul. Piotrkowskiej kierujący mercedesem sprinterem 28-letni Robert P. nie zachował należytej i bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył ciężarowego volvo, kierowanego przez 50-letniego mieszkańca Pionek. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (665) z dnia 9 Kwietnia 2010r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »