tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Nie da się ukryć - wiosna nareszcie przyszła, z nawierzchni dróg zginęły śniegi i lody, powiało ciepełkiem i pojawili się rowerzyści i motocykliści. Drogi są czarne, suche, więc ciśniemy bardziej pedał gazu. A na skutki nie trzeba długo czekać…

Piją i jeżdżą!
* 18 marca w Radzicach Małych (gm. Drzewica) funkcjonariusze policji o godz. 18.35 wykluczyli z ruchu drogowego nietrzeźwego rowerzystę, 48-letniego Stanisława K. Badanie ujawniło obecność 1,43 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo została mu pobrana krew do badań.
* 19 marca, o godz. 18.20 w Drzewicy padł rekord - 1,86 promila wydmuchał 51-letni Henryk Cz., który usiłował jechać rowerem. Dodatkowo została mu pobrana krew do badań.
* Tego samego dnia o 19.10 w Paszkowicach (gm. Żarnów) policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego rowerzystę, 51-letniego Zbigniewa J. Mężczyzna wydmuchał 0,99 promila alkoholu.
* 20 marca o godz. 17.00 w Białaczowie, na skrzyżowaniu ul. Partyzantów i Sobieńskiej zatrzymany został kierujący polonezem 50-letni Michał W. W jego oddechu wykryto 1,41 promila alkoholu.
* Tego samego dnia, o godz. 16.20 w Miedznej Drewnianej (gm. Białaczów) z ruchu drogowego wykluczony został 40-letni Ryszard P., który po jechał rowerem „po wypiciu piwka”. Miał 0,25 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 23 marca, o godz. 8.50 w Bukowcu nad Pilicą (gm. Mniszków) policjanci zatrzymali rowerzystę, który mimo wczesnej pory miał już w swym oddechu aż 0,92 promila alkoholu. Był nim 59-letni Mirosław R.

Za blisko
17 marca w Opocznie, na ul. 17 Stycznia, o godz. 11.25 kierujący s¶kodą roomster 30-letni Paweł M. nie zachował należytej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył opla astry, kierowanego przez 33-letnią kobietę.

Nie ustąpili
* 17 marca, o godz. 12.45 w Woli Załężnej (gm. Opoczno) kierujący dostawczym mercedesem Andrzej P. (lat 48) nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z citroenem berlingo oraz z renaultem 19. Na skutek zdarzenia obrażeń ogólnych doznali: 60-letnia pasażerka citroena i 49-letni pasażer renaulta. Oboje zostali przetransportowani do szpitala. Od sprawcy zdarzenia pobrana została krew do badań.
* 23 marca, o godz. 10.30 w Opocznie, tuż przy skrzyżowaniu ul. Spacerowej i Piotrkowskiej kierujący oplem kadettem 44-letni Ireneusz W. podczas włączania się do ruchu nie zachował należytej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, doprowadzając do zderzenia z daewoo nubirą. Sprawcę kolizji ukarano mandatem.
* Tego samego dnia, o godz. 11.15 w Opocznie, na ul. Inowłodzkiej kierująca oplem vectrą 24-letnia Anna P. nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z seatem ibizą.

Odważni inaczej
Niestety, coś z tą odwagą jest nie tak, skoro praktycznie co tydzień piszemy o sprawcach kolizji, którzy zbiegli z miejsca zdarzenia...
* 19 marca o godz. 10.20 w Mroczkowie Gościnnym (gm. Opoczno) kierujący audi najechał na zaparkowaną s¶kodę, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.
* 20 marca nieznany sprawca, najprawdopodobniej operujący maszyną rolniczą, uszkodził ogrodzenie szkoły w Januszewicach, a następnie odjechał w siną dal.
* 22 marca, o godz. 14.15 w Opocznie, na pl. Kościuszki nieznany kierujący fiatem seicento nie zachował należytej ostrożności i uderzył w zaparkowanego fiata seicento, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.

Nieprawidłowo
W południe, 19 marca w Soczówkach (gm. Żarnów) na drodze wojewódzkiej W-746 kierujący ciągnikiem rolniczym ursus C360 Jan P. (lat 65) nieprawidłowo wykonał skręt w lewo i doprowadził do zderzenia z iveco, kierowanym przez 38-letniego mężczyznę. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Będzie jeździł wolniej?
Zapachniało wiosną i motocykliści coraz liczniej pojawiają się na drogach. Szkoda, że po zimowej przerwie tak bardzo rwą się do jazdy, że zapominają o przepisach ruchu drogowego i o zdrowym rozsądku.
21 marca, o godz. 14.40 w Ostrowie (gm. Opoczno) jadący motocyklem suzuki 19-letni Szymon A. podczas wyprzedzania na podwójnej ciągłej linii doprowadził do zderzenia ze skręcającym w lewo renaultem clio.
Młodzieniec doznał na skutek zdarzenia skręcenia i złamania kolana oraz ogólnych obrażeń. Został przetransportowany do szpitala. Być może leżąc przez najbliższe dni będzie miał czas, by zastanowić się czy ta sekunda brawury była warta tych cierpień, jakie będzie musiał znieść.

Nie dostosowali
* 22 marca, o godz. 20.15 na drodze pomiędzy Bukowcem Opoczyńskim a Sobawinami (gm. Opoczno) kierujący seatem cordobą 30-letni Michał P. nie dostosował prędkości do panujących warunków, stracił panowanie nad pojazdem, który zjechał na pobocze, uderzył w pień drzewa a następnie dachował. Na szczęście obyło się bez ofiar. Od kierowcy została pobrana krew do badań.
* 23 marca na drodze z Opoczna do Sitowej (gm. Opoczno) o godz. 5.50 kierujący BMW 22-letni Leszek M. nie dostosował prędkości do panujących warunków, na skutek czego uszkodził pojazd, uderzając w wyboje. A przecież w tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości…


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (663) z dnia 26 Marca 2010r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »