tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 17 lutego około godz. 13.30 na ul. M. Skłodowskiej-Curie w Opocznie policjanci zatrzymali kierującego oplem astrą 52-letniego opocznianina. Mężczyznę zbadano na zawartość alkoholu - wynik 1,18 promila.
* 18 lutego o godz. 15.40 w Paradyżu w ręce policji wpadł nietrzeźwy kierowca fiata cinquecento. Badanie wykazało, że 39-letni mieszkaniec Pilichowic (gmina Żarnów) wydychał 1,14 promila. * 21 lutego nietrzeźwy kierujący spowodował kolizję. Niespełna godzinę po północy na ul. 17 Stycznia w Opocznie jadący bmw 31-letni obywatel Białorusi wpadł w poślizg, zjechał z drogi i uderzył w ścianę domu oraz bramę wjazdową posesji. Jak się później okazało był nietrzeźwy, miał 2,57 promila. Pasażerem auta był jego właściciel, 33-letni mieszkaniec Sitowej (gmina Opoczno), który również znajdował się pod wpływem alkoholu - badanie wykazało, że miał 1,56 promila. Mężczyźni zostali zatrzymani. Sprawca kolizji odpowiadał w trybie przyspieszonym.
* Tego samego dnia około godz. 19.15 w Domasznie (gmina Drzewica) policjanci z Komisariatu Policji w Drzewicy zatrzymali prowadzącego mazdę 32-letniego mieszkańca Brzózy. Mężczyzna kierował znajdując się w stanie nietrzeźwości - badanie wykazało 1,4 promila alkoholu.
* Trzy godziny później w Brzózie (gmina Drzewica) policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 35-letniego mieszkańca Giełzowa, który prawdopodobnie kierował VW passatem w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Mężczyzna odmówił badania alkomatem, pobrano mu krew do badań.
* 23 lutego około godz. 18.45 na ul. Szkolnej w Sławnie policjanci zatrzymali kierującego ładą samarą 44-letniego opocznianina. Mężczyznę zbadano na zawartość alkoholu. Wynik - 0,6 promila.

Zwierzęta na drodze
17 lutego około godz. 7.30 na ul. Moniuszki w Opocznie kierujący seatem cordobą 23-letni mieszkaniec Różanny najechał na psa, który wbiegł na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód. Nie ustalono właściciela psa.

Uwaga na wyrwy
Topniejący śnieg odsłonił dziury w jezdni. Niektóre odcinki dróg powiatowych są nimi po prostu usiane i trzeba je omijać slalomem. Ale nie każdą da się ominąć czy zauważyć pod kałużą. Tymczasem niektóre z nich potrafią zaskoczyć swoim rozmiarem i spowodować poważne uszkodzenie samochodu. W ubiegłym tygodniu przekonało się o tym trzech mieszkańców gminy Opoczno.
* 19 lutego około godz. 5.40 na ul. Piotrkowskiej w Opocznie kierujący alfą romeo mieszkaniec Opoczna wjechał w wyrwę w jezdni uszkadzając felgę, oponę i zawieszenie.
* 10 minut później również na ul. Piotrkowskiej w wyrwę wjechał 31-letni mężczyzna kierujący audi 80. Uszkodzeniu uległy felga i opona.
* Chwilę potem w tę samą wyrwę wjechał kierujący volvo 50-latek. W tym przypadku uszkodzenia były poważniejsze i poza felgą i oponą objęły także przedni tylni zderzak oraz kołpak.
Powtarzające się kolizje spowodowały, że jeszcze tego samego dnia na ul. Piotrkowskiej pojawili się drogowcy. Kierowcy jednak musieli się uzbroić w cierpliwość, ponieważ trwający kilka godzin remont spowodował spore utrudnienia w ruchu.

Nieprawidłowo
19 lutego około godz. 11.45 na ul. M. Skłodowskiej-Curie kierująca toyotą opocznianka nieprawidłowo skręcając w lewo doprowadziła do zderzenia z VW golfem. Kobieta nie przyjęła mandatu, w związku z czym skierowano wniosek do sądu.
* Tego samego dnia około godz. 16.00 we Fryszerce (gmina Poświętne) 27-letni kierowca ciężarówki nieprawidłowo wymijając doprowadził do zderzenia z ciężarowym iveco kierowanym przez 35-letniego mieszkańca Łazisk Górnych. Sprawca kolizji nie przyjął mandatu, sprawę rozpatrzy sąd.
* Trzy i pół godziny później w Niemojowicach (gmina Żarnów) kierujący mercedesem 24-letni mieszkaniec tej miejscowości nieprawidłowo wymijając doprowadził do zderzenia z renaultem megane kierowanym przez 37-letniego mężczyznę. Kierowca mercedesa nie przyjął mandatu, sprawę rozpatrzy sąd.
* 23 lutego o godz. 10.20 na ul. Świerkowej w Opocznie kierujący hondą accord 76-letni mieszkaniec Opoczna nieprawidłowo skręcając doprowadził do zderzenia z oplem vectrą kierowanym przez 34-letniego mieszkańca Paradyża. Kierowcę hondy ukarano mandatem.

Zarysował
W nocy z 20 na 21 lutego nieznany kierujący zarysował daewoo lanosa zaparkowanego przy ul. Przemysłowej w Opocznie. Poszkodowany to 37-letni opocznianin.

Nie ustąpił
22 lutego około godz. 16.25 w Szadkowicach (gmina Sławno) kierujący oplem corsą 67-letni mieszkaniec Antoniówki nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia z seatem cordobą kierowanym przez 33-letniego opocznianina. Mężczyzna nie przyjął mandatu, skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

Za szybko
23 lutego około godz. 7.10 na ul. Westerplatte w Opocznie kierująca daewoo lanosem 56-letnia mieszkanka Opoczna nie dostosowała prędkości do warunków drogowych i doprowadziła do zderzenia z oplem astrą kierowanym przez 48-letniego opocznianina. Sprawcę ukarano mandatem.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 8 (659) z dnia 26 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »