tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
STUDNIE głębinowe, pogłębianie studni w kręgach, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* Okazuje się, że niektórym rowerzystom nie przeszkadzają zimowe, trudne warunki drogowe. A oni sami mogą utrudniać jazdę innym uczestnikom ruchu, zwłaszcza, jeśli jadąc rowerem znajdują się w stanie nietrzeźwości. Takiego cyklistę policjanci zatrzymali 11 lutego w Sobawinach (gmina Opoczno), około godz. 18.00. Badanie wykazało, że 36-letni mieszkaniec Sobawin miał 2,15 promila alkoholu.
* Pół godziny później zatrzymano nietrzeźwego kierującego w Libiszowie (gmina Opoczno). 27-letni mieszkaniec Brzózy (gmina Drzewica) kierował seatem cordobą. Zbadany alkomatem wydmuchał 1,46 promila.
* 12 lutego nietrzeźwy kierujący spowodował kolizję drogową. Około godz. 20.30 w Klinach (gmina Opoczno) 52-letni mieszkaniec tej miejscowości kierując audi A6 doprowadził do zderzenia z bmw. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kierowca audi znajdował się w stanie nietrzeźwości - miał w organizmie 2,71 promila alkoholu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Opocznie.
* 13 lutego, około godz. 22.30, w Bukowcu Opoczyńskim w ręce policji wpadł nietrzeźwy kierujący renaultem. 27-latka poddano badaniu alkomatem - wynik 1,46 promila.

Nie ustąpił
W ubiegły czwartek, 11 lutego około godz. 15.00 doszło do kolizji drogowej na skrzyżowaniu ulic Partyzantów i Sienkiewicza w Opocznie. 30-letni opocznianin kierując oplem vectrą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia z VW golfem kierowanym przez 49-letniego mieszkańca Antoninowa. Sprawcę ukarano mandatem.

Za szybko
* W piątek, 12 lutego w Poświętnem ciężarowy MAN wjechał w budynek banku spółdzielczego. Około godz. 6.00 kierujący pojazdem 54-letni mieszkaniec Kamionki (powiat lubartowski) nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego naczepa MAN-a wpadła w poślizg i uderzyła w budynek zajmowany przez filię Banku Spółdzielczego w Tomaszowie Mazowieckim, powodując jego znaczne uszkodzenie. Kierowcę ukarano mandatem. O losach budynku banku zdecyduje nadzór budowlany. Obługę klientów przejął oddział BS w Inowłodzu (patrz foto).
* Tego samego dnia około godz. 9.45 w Opocznie na ul. Szpitalnej 21-letni opocznianin kierując citroenem C15 nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i doprowadził do zderzenia z suzuki kierowanym przez 40-letnią mieszkankę Końskich. Kierowca citroena został ukarany mandatem.
* Niespełna dwie godziny później nadmierna prędkość była przyczyną groźnego wypadku drogowego w Poświętnem. Około godz. 11.30 kierujący citroenem C15 30-letni mieszkaniec Stefanowa (gmina Poświętne) nie dostosował prędkości do warunków drogowych i na łuku drogi wpadł w poślizg, w wyniku czego zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka bmw kierowanym przez 42-letniego mieszkańca Łodzi. W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznały pasażerki citroena - 35-letnia kobieta i 9-letnia dziewczynka. Kobietę ze stłuczeniami głowy i prawego barku oraz złamaniem łopatki przewieziono do szpitala w Tomaszowie Maz. Dziewczynkę, po opatrzeniu stłuczonej stopy, zwolniono do domu.

Ustalą
15 lutego o godz. 2.15 w Trojanowicach (gmina Żarnów) kierujący ciężarowym DAF-em z naczepą 21-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego, z nieustalonych przyczyn, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi na teren stacji paliw i uderzył latarnię. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP.

Cofaj, cofaj…
* W poniedziałek, 15 lutego doszło do kolizji na ul. Żeromskiego w Opocznie. Około godz. 12.30 kierujący lanosem 50-letni opocznianin nie zachował ostrożności w trakcie cofania i uderzył w VW. Sprawcę ukarano mandatem.
* Ten sam manewr, w połączeniu z zimowymi warunkami utrudniającymi widoczność na drogach, sprawił kłopot 35-letniemu mieszkańcowi Łodzi, który 15 lutego około 17.50 cofając renaultem laguna na ul. Spacerowej w Opocznie uderzył w policyjny radiowóz. Ukarano go mandatem.

Nieprawidłowo
Do zderzenia dwóch pojazdów doszło 16 lutego w Skroninie (gmina Białaczów). Około godz. 12.45 w trakcie wymijania zderzyły się peugeout boxer, kierowany przez 52-letniego mieszkańca Końskich oraz VW transporter, kierowany przez 30-letnia mieszkankę tej samej miejscowości. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci ustalili współwinę kierujących. Kierowca peugeota przyjął mandat, w sprawie ukarania kierującej VW skierowano wniosek do sądu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (658) z dnia 19 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »