tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Usługi Parkieciarskie Mateusz Pręcikowski ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Nie pamiętam czy kiedykolwiek był tak spokojny tydzień, jak ten miniony. Być może przyczyniły się do tego wciąż trudne warunki drogowe. Wielu kierujących w związku z tym pozostawiło swoje pojazdy w garażach lub na przydomowych parkingach. Z jazdy rowerem zrezygnowali też nawet najbardziej zahartowani cykliści - nie ma przecież na drogach dla nich miejsca. Na poboczach wciąż zalegają hałdy śniegu. Z tego też powodu nie widuje się pieszych. W takiej sytuacji wielu pijaczków woli się spotkać z kolegami w domowych pieleszach.
Mimo wszystko przypominamy wszystkim, że na drogach, poboczach i chodnikach nadal jest bardzo ślisko. Sytuacji wcale nie poprawią świeże opady śniegu. Meteorolodzy przewidują w najbliższych dniach mrozy poniżej 20°C, co może wpływać na poranne kłopoty przy uruchamianiu auta, a także jego późniejsze zachowanie na drodze. Jeśli jeszcze ktoś nie zmienił płynów na zimowe ani nie zabezpieczył gumowych uszczelek - może mieć poważne problemy. Bezpieczeństwa na pewno nie poprawiają też bardzo wysokie pryzmy śniegu, znacznie ograniczające kierującym widoczność, dlatego piesi powinni być bardziej, niż zwykle ostrożni przed wkroczeniem na jezdnię.

Nieprawidłowo
* 13 stycznia, o godz. 11.10 w Opocznie na ul. Armii Krajowej 57-letni Feliks K., kierujący autosanem, nieprawidłowo omijając doprowadził do zderzenia z hondą. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.
* 14 stycznia, o godz. 7.05 w Różannej (gm. Opoczno) kierujący oplem vectrą 29-letni Jacek L. nieprawidłowo wymijając doprowadził do zderzenia z renaultem megane. Został ukarany mandatem.
* 15 stycznia, o godz. 18.15 w Solcu (gm. Paradyż) doszło do kolizji dwóch mercedesów sprinterów. Do zdarzenia doszło, gdy kierowca pierwszego z nich, 21-letni Łukasz D., nieprawidłowo zmienił pas ruchu. Sprawca został ukarany mandatem.

Współwinni
Podczas nieprawidłowego wymijania doszło do zderzenia volkswagena passata, kierowanego przez 25-letniego Bartłomieja T. i ciężarowego volvo, kierowanego przez 59-letniego Andrzeja R. Przybyli na miejsce kolizji policjanci ustalili, że winę za zdarzenie ponoszą obaj kierujący. Jeden z nich, kierowca samochodu ciężarowego, pogodził się z decyzją i przyjął mandat. Kierowca passata odmówił przyjęcia mandatu, sprawa będzie miała swój ciąg dalszy. Do zdarzenia doszło 14 stycznia, o godz. 11.40 w Pertykozach (gm. Białaczów).

Odjechał
17 stycznia w Opocznie, o godz. 6.30 nieznany kierujący doprowadził do kolizji z zaparkowanym przy ul. Kopernika audi A4, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia.

Pies sprawcą
W Ogonowicach (gm. Opoczno) doszło do zdarzenia drogowego, którego sprawcą był pies.
17 stycznia, o godz. 16.30 na skutek niedostatecznego nadzoru przez właściciela, 54-letniego Stefana W., pies wpadł pod samochód, kierowany przez 22-latka. Uszkodzenia pojazdu spowodowały, że ford musiał być wyłączony z ruchu i policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny. Nieostrożny właściciel psa został ukarany mandatem.

Nie ustąpił
17 stycznia w Opocznie, na skrzyżowaniu ulic Piotrkowskiej i Partyzantów o godz. 17.50 doszło do kolizji opla astry, kierowanej przez 31-letniego Dominika M., z oplem vectrą. Do zderzenia pojazdów doszło na skutek nieustąpienia przez astrę pierwszeństwa przejazdu.

Potrąciła pieszą
19 stycznia w Drzewicy, na ul. Kolejowej kierująca daewoo nubirą 52-letnia Janina P. potrąciła na przejściu dla pieszych 53-letnią kobietę. Na skutek zdarzenia piesza doznała złamania kości strzałkowej oraz obrażeń ogólnych. Została przetransportowana do szpitala. Trwają czynności mające na celu ustalenie przyczyn i okoliczności wypadku.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 3 (653) z dnia 22 Stycznia 2010r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »