tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam mieszkanie 67 m2, tel. 603 063 ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

O tym, jak trudno teraz się poruszać po drogach i ulicach nikogo nie musimy już informować, wystarczy po prostu wyjść z domu, by przekonać się na własne oczy. Paradoksalnie jednak im trudniejsze warunki drogowe, tym bezpieczniej jeździmy. W minionym tygodniu doszło do niewielu, niegroźnych zdarzeń. Najgorsze jednak, że pomimo wszystko są między nami osoby kompletnie pozbawione wyobraźni i odpowiedzialności, które

Piją i jeżdżą!
* 6 stycznia o godz. 18.50 w Krasiku (gm. Paradyż) zatrzymany został kierujący citroenem berlingo 53-letni Andrzej S., który stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu. Przyczyną zdarzenia był alkohol. Mężczyzna wydmuchał aż 3,13 promila! Samochód został przetransportowany na parking strzeżony, a o tym kiedy i czy w ogóle odzyska prawo jazdy zadecyduje sąd.
* 9 stycznia o godz. 18.15 w Sołku (gm. Opoczno) policjanci zatrzymali kierującego oplem vectrą 25-letniego Sławomira K. Badanie ujawniło obecność 0,34 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Tego samego dnia, pięć minut przed północą w Drzewicy zatrzymany został przez tamtejszych funkcjonariuszy policji 21-letni Patryk K., kierujący mazdą 323. Badanie dało wynik 1,74 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Nieprawidłowo
6 stycznia o godz. 9.10 w Mniszkowie kierująca renaultem megane 32-letnia Małgorzata M. podczas nieprawidłowego wymijania doprowadziła do zderzenia z citroenem xantia. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem.

Odważny inaczej
7 stycznia o godz. 10.50 we Fryszerce (gm. Poświętne) nieznany dotychczas kierujący DAF-em podczas nieprawidłowego wymijania doprowadził do kolizji z osobowym volvo. Sprawca kolizji oddalił się z miejsca zdarzenia.

Za blisko!
* Nie ma co się oszukiwać w trudnych warunkach nie można już liczyć na swój wspaniały refleks, lecz trzeba po prostu zwiększyć odstępy pomiędzy pojazdami. Droga hamowania przecież się wydłużyła na śliskiej nawierzchni.
Zapomniał o tym 31-letni Łukasz G., który 8 stycznia, o godz. 9.40 w Szadkowicach (gm. Sławno) kierując seatem toledo nie zachował należytej i bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył lublina. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.
* 9 stycznia o godz. 13.45 w Januszewicach (gm. Opoczno) na drodze krajowej K-12 kierujący autobusem 35-letni Artur R. z Radomia najechał na tył fiata seicento.

Oddaliła się ofiara
Najczęściej, gdy piszemy o osobach, które oddaliły się z miejsca zdarzenia, dotyczy to sprawcy kolizji lub wypadku. Tym razem z miejsca zdarzenia oddaliła się ofiara…
8 stycznia o godz. 13.30 w Opocznie na skrzyżowaniu ulic Partyzantów i Kopernika nieznana dotychczas dziewczynka weszła na przejście dla pieszych z prawej strony i uderzyła w bok przejeżdżającego BMW, a następnie wpadła na maskę samochodu i upadła na jezdnię. Za kierownicą samochodu zasiadał 28-letni opocznianin, który kilkukrotnie proponował dziewczynce odwiezienie jej do szpitala - chciał być pewnym, że nic się jej nie stało. Ofiara nie przyjęła propozycji odwiezienia, lecz po prostu oddaliła się z miejsca zdarzenia. Mężczyzna powiadomił o tym policję i poddał się badaniu alkosensorem. Był trzeźwy. Trwa postępowanie w tej sprawie.

Nie patrzył na znaki
Prawdą jest, że ul. Kopernika w Opocznie jest dopiero od niedawna jednokierunkowa, ale po pierwszych kilku dniach obowiązywania znaku zakazu wjazdu od strony ul. Piotrkowskiej kierowcy jeżdżący na pamięć dostosowali się do nowej organizacji ruchu. Ale - jak się okazało - nie wszyscy. Do naszego grodu zawitał bowiem tomaszowianin, 35-letni Mariusz K., kierujący renaultem megane. Mimo że wjechał pod prąd i spowodował sporo zamieszania, to nie przejął się tym, ani faktem wlepienia mu mandatu, którego przyjęcia po prostu odmówił. Prowadzone jest w tej sprawie postępowanie, które znajdzie swój finał w sądzie.

Wyjaśnią
Trwa postępowanie wyjaśniające wszystkie okoliczności zdarzenia, do jakiego doszło 12 stycznia, o godz. 4.30 w Kunicach (gm. Sławno), na drodze wojewódzkiej nr 713.
Na prostym odcinku tej drogi, pomiędzy Kunicami a Szadkowicami, kierujący s¶kodą octavią 35-letni Rafał W. zwolnił, gdy zauważył pieszego i chciał go ominąć. Nie wiadomo jak i dlaczego 58-letni Stanisław S. uderzył ręką w przednią szybę pojazdu, rozbijając ją i uszkadzając przy okazji lusterko zewnętrzne. Doznał urazu ręki i został przetransportowany do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań. Kierowca pojazdu był trzeźwy.

Cofaj, cofaj…
12 stycznia, o godz. 9.30 w Wólce Karwickiej (gm. Opoczno) 49-letni Andrzej D. nie zachował należytej ostrożności podczas cofania mercedesem i doprowadził do zderzenia z fordem mondeo. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (652) z dnia 15 Stycznia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »