tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 23 grudnia w Opocznie na ul. Targowej funkcjonariusze policji zatrzymali do kontroli forda. Ponieważ stan kierującego, 51-letniego Bogdana J. budził ich wątpliwości, polecili mu dmuchanie w alkotest. Mężczyzna odmówił, w związku z czym został poddany badaniu krwi na zawartość alkoholu w organizmie.
* Bardzo wcześnie zaczął świętować 33-letni Hubert D., którego policjanci zatrzymali 24 grudnia, o godz. 11.25 w Opocznie, na ul. Biernackiego, podczas kierowania volkswagenem passatem. Badanie ujawniło obecność 0,71 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Pierwszy dzień świąt. Mimo licznych apeli policji na drogach pojawiają się kierujący na dwóch gazach... 25 grudnia o godz. 17.15 w Modrzewiu (gm. Opoczno) funkcjonariusze zatrzymali pijanego rowerzystę, 47-letniego Marka G. Badanie urządzeniem pomiarowym wykazało obecność 2,63 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Kwadrans później w Grabowej (gm. Mniszków) w ręce policji wpadł kolejny pijany rowerzysta, 39-letni Roman P. Mężczyzna wydmuchał 2,54 promila alkoholu.
* 25 grudnia o godz. 20.20 w Żarnowie na pl. Wolności funkcjonariusze policji zatrzymali kierującego fiatem brava 24-letniego Krzysztofa M. Mężczyzna nie dość, że kierował w stanie nietrzeźwym (1,41 promila), to robił to pomimo prawomocnego sądowego zakazu. Dodatkowo pobrana mu została krew do badań.
* 27 grudnia o godz. 7.50 w Soczówkach (gm. Żarnów) doszło do wypadku, którego główną przyczyną był alkohol i spowodowana nim nieostrożna jazda. Kierujący hondą civic 22-letni Rafał B. z powodu nadmiernej prędkości stracił na łuku drogi panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu, gdzie uderzył w przydrożne drzewo. Badanie ujawniło obecność 1,24 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Na skutek zdarzenia ranni zostali kierowca oraz 47-letnia pasażerka, która doznała urazu kręgosłupa. Oboje zostali przetransportowani do szpitala.
* 28 grudnia o godz. 20.40 w Kraszkowie (gm. Opoczno) kierujący s¶kodą felicią 33-letni mieszkaniec gm. Gielniów, Zbigniew W. został zatrzymany do kontroli drogowej. Badanie ujawniło obecność 1,62 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 29 grudnia, o godz. 0.25 w Mroczkowie Dużym (gm. Opoczno) policjanci zatrzymali 26-letniego kierowcę poloneza, Pawła G. Ponieważ mężczyzna odmówił poddania się badaniu, została pobrana krew. Nie jest to jednak jego jedyny grzeszek - Paweł G. kierował pojazdem pomimo prawomocnego sądowego zakazu.
* To musiała być szampańska zabawa - nie tylko w przenośni. 1 stycznia, o godz. 10.35 w Mniszkowie policjanci zatrzymali kierującego fiatem brava 25-letniego Roberta K. Nie wiemy, jak mu się udało trafić kluczykiem do stacyjki? Badanie ujawniło obecność aż 3,30 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. No cóż? Trzeba mieć zdrowie...

Wymusił
21 grudnia w Żarnowie na skrzyżowaniu ulic Piotrkowskiej i Opoczyńskiej, o godz. 14.40 kierujący renaultem 19 Józef D. wymusił pierwszeństwo przejazdu, wobec opla astry, który zjechał do rowu i uderzył w słup energetyczny.

Odważny inaczej
23 grudnia około godz. 17.00 w Gawronach (gm. Sławno) nieznany kierujący niezidentyfikowanym dotychczas pojazdem uderzył w fiata brava, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.

Nie ustąpiła
23 grudnia o godz. 19.30 w Opocznie na skrzyżowaniu ulic Partyzantów i Westerplatte kierująca oplem corsą 18-letnia Monika S. nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z alfą romeo, a następnie uderzyła w stojącego opla corsę. Kierowca alfy z ogólnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala.

Nieprawidłowo
* 25 grudnia, o godz. 14.00 w Opocznie na ul. Piotrkowskiej kierujący seatem toledo 39-letni Adam P. podczas nieprawidłowego wymijania doprowadził do zderzenia z fiatem uno. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.
* 26 grudnia o godz. 20.30 w Skroninie (gm. Białaczów) nieznany kierujący podczas nieprawidłowego wyprzedzania doprowadził do zderzenia z volkswagenem passatem.
* Jeśli chcesz otworzyć drzwi swojego samochodu, upewnij się koniecznie czy z tyłu nie nadjeżdza inny pojazd, bo może się tak skończyć, że uszkodzone drzwi będą najmniejszym twoim problemem. Zapomniała o tej zasadzie 17-letnia dziewczyna, która 26 grudnia o godz. 22.00 w Kruszewcu (gm. Opoczno) wysiadając z opla kadetta nie zachowała należytej ostrożności i doprowadziła do kolizji z volkswagenem.
* 27 grudnia o godz. 18.45 w Prymusowej Woli (gm. Sławno) podczas nieprawidłowego zawracania 33-letni Paweł M., kierujący fordem mondeo, doprowadził do zderzenia z fiatem siena. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.
* 31 grudnia o godz. 13.15 w Sędowie (gm. Białaczów) kierujący s¶kodą octavią 38-letni Marek C. podczas nieprawidłowego wymijania doprowadził do zderzenia z fordem focusem.

Uczył Marcin Marcina
Dwóch dziewiętnastolatków udzieliło sobie 25 grudnia lekcji, jak nie należy jeździć. O godz. 16.30 w Modrzewiu (gm. Opoczno) kierujący alfą romeo podczas nieprawidłowego wymijania zderzył się z kią.

Za ciasno?
4 stycznia o godz. 5.15 w Kraśnicy (gm. Opoczno) podczas wymijania się volkswagena transportera z nieznanym pojazdem doszło do zderzenia i uszkodzenia lusterka zewnętrznego. Sprawca kolizji oddalił się z miejsca zdarzenia.

Zwierzęta na drodze
Okres zimowy jest dla zwierzyny dziko żyjącej bardzo trudny. W poszukiwaniu karmy zaczynają migrować coraz bliżej siedzib ludzkich, często przy tym wkraczając na drogi. 25 grudnia w Tomaszówku (gm. Sławno) o godz. 18.45 pod jadącego volkswagena passata, kierowanego przez 23-latka, wpadła sarna.
* 4 stycznia w Brudzewicach (gm. Poświętne) o godz. 21.00 pod forda focusa, kierowanego przez 40-letniego łodzianina, wpadła sarna. Niestety, nie przeżyła zderzenia z samochodem. Powiadomiono specjalistyczną firmę, która usunęła martwe zwierzę z drogi.

Ślisko!
Nikogo nie powinno dziwić ani zaskakiwać, że zimą na drogach i ulicach może leżeć śnieg, który może powodować śliskość… A jednak dla niektórych jest to najwyraźniej niespodzianka i nie potrafią odpowiednio do warunków dostosować techniki jazdy.
* 27 grudnia, o godz. 2.40 w Opocznie na ul. Leśnej kierujący daewoo lanosem 24-letni Łukasz L. nie dostosował prędkości do panujących warunków, wpadł w poślizg, samochód zaczął się obracać, czego skutkiem było zderzenie z jadącym z przeciwka volkswagenem golfem. Nie wiadomo, z jakiej przyczyny Łukasz L. oddalił się z miejsca zdarzenia i następnie porzucił pojazd na ul. Towarowej.
* 28 grudnia w Skroninie (gm. Białaczów) o godz. 15.25 kierujący autobusem renault 48-letni Andrzej S. nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, jego pojazd wpadł w poślizg i zjechał na pobocze. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.
* 3 stycznia w Różannej (gm. Opoczno) o godz. 4.50 na drodze K-12 kierujący seatem cordobą 23-letni Łukasz S. na skutek niedostosowania prędkości do panujących warunków drogowych utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w znak drogowy. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Za blisko!
27 grudnia o godz. 19.00 w Opocznie na ul. 17 Stycznia kierujący peugeotem 35-letni Mirosław N. nie zachował należytej i bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzajacego i najechał na tył volkswagena.
* 3 stycznia o godz. 11.10 w Żarnowie na ul. Koneckiej taki sam błąd popełnił 42-letni kierowca MAN-a, Grzegorz G., który najechał na tył forda mondeo.
* 5 stycznia o godz. 13.05 w Opocznie, na ul. Piotrkowskiej kierujący fordem mondeo 72-letni Henryk G. nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył toyoty avensis. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Potrącił na przejściu
29 grudnia o godz. 17.25 w Opocznie, na ul. Piotrkowskiej, kierujący fiatem punto 19-letni Zbigniew M. potrącił na przejściu dla pieszych 34-letniego mężczyznę. Na skutek zdarzenia pieszy doznał m.in. pęknięcia stawu kolanowego i został przetransportowany do szpitala.

Nie ustąpił
4 stycznia w Opocznie, na skrzyżowaniu ulic Partyzantów i Biernackiego o godz. 8.50 kierujący fiatem punto 26-letni Grzegorz D. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z oplem astrą. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Wzięło się i urwało
Kierowca samochodu terenowego nissana navara, 42-letni mieszkaniec gm. Poświętne, może mówić o szczęściu w nieszczęściu: gdy jechał 4 stycznia, o godz. 15.30, drogą K-48 we Fryszerce, urwało mu się tylne koło. Na szczęście nic więcej się nie stało.

Nieco później
Najprawdopodobniej alkohol był przyczyną kolizji, ale pewność uzyskamy nieco później, kiedy poznamy wynik badania krwi, którą pobrano od 60-letniego sprawcy kolizji, do jakiej doszło 4 stycznia, o godz. 16.00 w Małoszycach (gm. Poświętne). Mężczyzna kierował osobowym volvo i najprawdopodobniej nie lubił być wyprzedzany, a ten niecny manewr rozpoczął 40-letni łodzianin, kierujący renaultem. Doszło do zderzenia, zaś sprawca kolizji oddalił się z miejsca. W wyniku podjętych czynności udało się go szybko ustalić. Poproszony o dmuchanie - odmówił, więc poddany został badaniu krwi.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (651) z dnia 8 Stycznia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »