tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Będzie ciąg dalszy
W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o wypadku, do któego doszło 16 grudnia, około godz. 14.00 w Opocznie, na ul. Westerplatte. Z parkingu wyjechała fiatem panda 21–letnia Aneta S., nie ustępując pierwszeństwa przejazdu seatowi cordobie. Na skutek zderzenia doznała obrażeń i z ogólnymi potłuczeniami głowy, klatki piersiowej oraz ręki przetransportowano ją do szpitala na obserwację. Nie byłoby nic dziwnego w samym zdarzeniu, gdyby nie fakt, że z miejsca zbiegli poszkodowani – kobieta i mężczyzna w wieku ok. 29 lat.
Policjanci szybko ustalili właściciela porzuconego pojazdu. Nie musieli go nawet daleko szukać – w czasie, gdy doszło do zdarzenia, akurat załatwiał swoje sprawy na komendzie policji. I to on wskazał osobę, która mogła użytkować jego samochód, choć bez jego wiedzy. Następnego dnia zgłosił się razem z kobietą, która – jak wynika z przeprowadzonych rozmów – jechała ze swoim drugim znajomym, którym wolała się nie chwalić przed światem i przed właścicielem seata. Prawdopodobnie kierująca i pasażer seata przed wypadkiem spożywali wspólnie alkohol. Prawdopodobnie też oboje usłyszą zarzut nieudzielenia pomocy, kobieta zaś – dodatkowo – zarzut o tzw. krótkotrwałe użycie seata i, jeżeli badania to potwierdzą, prowadzenia pod wpływem alkoholu.

Cofaj, cofaj…
Tradycji musi stać się zadość i jak co tydzień mamy przykład, jak nie należy cofać pojazdu. 16 grudnia, o godz. 18.00 w Opocznie na ul. Słowackiego kierująca oplem corsą 24–letnia Anna P. nie zachowała należytej ostrożności podczas cofania i doprowadziła do zderzenia z fordem mondeo. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem.

Urwał
Nie sądzimy, że kierujący niezidentyfikowanym dotychczas pojazdem nie zauważył, że doszło do drobnej, ale jednak kolizji. Mimo to nie zatrzymał się. 18 grudnia o godz. 18.00 w Kamieniu (gm. Sławno) w czasie wymijania pojazdów nieznany sprawca urwał lewe zewnętrzne lusterko w toyocie yaris.

Za szybko
Warunki pogodowe i co za tym idzie drogowe, jakie są, każdy widzi. Jest ślisko, na drogach leży śnieg lub błoto pośniegowe, zamieniające się nad ranem w lodowisko. Lepiej więc zdecydowanie zwolnić, by nie wylądować w rowie czy na drzewie. Jak przewidują synoptycy, w najbliższych dniach nie będzie lepiej!
* 16 grudnia o godz. 20.40 w Kunicach (gm. Sławno) kierujący renaultem clio 44–letni Jan G. nie dostosował prędkości do panujących warunków i doprowadził do zderzenia z ciężarowym DAF–em. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.
* 17 grudnia o godz. 5.40 w Solcu (gm. Paradyż) kierujący volkswagenem polo 24–letni Leszek D. nie dostosował prędkości i zakończył swą jazdę w przydrożnym rowie.
* Tego samego dnia, o godz. 8.40 w Poświętnem, na drodze krajowej nr 48 kierujący s¶kodą octavią 22–letni łodzianin, Piotr K. na skutek niedostosowania prędkości do panujących warunków utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo.
* 18 grudnia o godz. 11.20 w Opocznie, na ul. Norwida, 32–letni Mateusz L. kierujący fiatem cinquecento, nie dostosował prędkości do panujących warunków i uszkodził komunalny kontener na śmieci. Za brak ostrożności został ukarany mandatem.
* 20 grudnia o godz. 8.40 w Brudzewicach (gm. Poświętne) na drodze krajowej nr 48, kierujący volkswagenem polo 36–letni Jarosław D., mieszkaniec Tychów, na skutek nadmiernej prędkości na śliskiej nawierzchni, utracił panowanie nad pojazdem, wpadł do przydrożnego rowu, gdzie samochód dachował. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.
* Tego samego dnia, o godz. 21.00 w Paradyżu na ul. Koneckiej kierujący fiatem panda 25–letni Dariusz Z. na skutek niedostosowania prędkości zakończył jazdę w przydrożnym rowie.

MAN–em w MAN–a
17 grudnia, o godz. 12.20 w Wójcinie (gm. Paradyż) kierujący ciężarowym MAN–em 20–letni Łukasz S., nie zachował należytej ostrożności podczas omijania pojazdu i doprowadził do zderzenia lusterkami z drugim MAN–em.

Nieprawidłowo
17 grudnia o godz. 23.50 w Opocznie na ul. Kolberga kierujący mazdą 626 Andrzej P. (lat 69) nieprawidłowo wykonał skręt w lewo i doprowadził do zderzenia ze scanią z naczepą. Sprawca kolizji został ukarany mandatem. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny mazdy.

Nie ustąpili
* 19 grudnia w Opocznie, na ul. Westerplatte, o godz. 20.30 kierujący toyotą 18–letni drzewiczanin Piotr B. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z renaultem laguną. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.
* 20 grudnia o godz. 16.10 w Mniszkowie kierujący mazdą 626 Mariusz Z. (lat 18) nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z daewoo lanosem. W tej sprawie prowadzone jest postępowanie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (650) z dnia 22 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »