tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 


Piją i jeżdżą!
* 5 marca, w godzinach porannych, na terenie gminy Paradyż, opoczyńscy policjanci zatrzymali kierowcę corsy, 56?letniego Edwarda B. Mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie wykazało, że miał w organizmie 2,77 promila alkoholu. Tego samego dnia, jeszcze przed południem, w Ziębowie (gmina Opoczno) policja zatrzymała tego samego mężczyznę. Tym razem kierował cinquecento. W jego organizmie badanie wykazało obecność 2,31 promila alkoholu.
* 6 marca, kilkanaście minut przed godz. 19.00, w Bukowcu Opoczyńskim (gmina Opoczno) policjanci skontrolowali stan trzeźwości 33?letniego rowerzysty. Badanie wykazało, że Radosław D. miał w organizmie 1,38 promila alkoholu.
* Kolejny cyklista z promilami wpadł w ręce policji 7 marca, kilka minut po godz. 17.00, w Białaczowie. Zbadany na zawartość alkoholu 41?letni Jarosław Z. Wydmuchał 2,35 promila.
* Tego samego dnia, około godz. 18.50, w Kłopotowie (gmina Paradyż) policjanci zatrzymali jadącego rowerem 25?latka. Piotr B. miał w swoim organizmie 0,94 promila alkoholu.
* Również 7 marca, kwadrans przed godz. 21.00, na ul. Piotrkowskiej w Opocznie policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę citroena jumpera, 42?letniego Jacka P. Mieszkaniec powiatu grójeckiego był pijany. Badanie wykazało, że miał w organizmie 1,65 promila alkoholu.
* 10 marca, kilka minut przed godz. 15.00, na ul. Mickiewicza w Opocznie skontrolowali stan trzeźwości 31?letniego kierowcy vectry, Sylwestra N. Wynik 0,88 promila.
* Niechlubnym rekordzistą minionego tygodnia jest 41?letni Andrzej C., zatrzymany 10 marca, około godz. 18.30, w Kraśnicy (gmina Opoczno). Mężczyzna jechał rowerem. Badanie wykazało, że miał w organizmie aż 4,01 promila alkoholu.

Na parkingu
Dopiero 3 marca 34?letni opocznianin zgłosił policji, że 7 lutego, około godz. 13.00, na ul. Spacerowej w Opocznie nieznany kierowca fiata ducato, parkując uszkodził jego nissana primerę. Poszkodowany podał numer rejestracyjny fiata, więc prowadzone postępowanie najprawdopodobniej doprowadzi do ukarania sprawcy zdarzenia.

Kolizja w Grążowicach
3 marca, około godz. 7.40, w Grążowicach (gmina Żarnów) doszło do zderzenia citroena kierowanego przez 65?latka i DAF?a z naczepą, którym kierował 50?latek. Uznany za winnego kierowca nie przyjął mandatu, dlatego sporządzono materiały do wniosku o ukaranie.

Nie ustąpiła
Do zdarzenia spowodowanego wymuszeniem pierwszeństwa przejazdu doszło 4 marca, około godz. 17.40, na ul. Perzyńskiego w Opocznie. Kierująca seatem ibizą 44?letnia Marzanna U. nie ustępując pierwszeństwa przejazdu doprowadziła do zderzenia z bmw kierowanym przez 19?latka. Została ukarana mandatem.

Wybił szybę, uderzył i odjechał
Do nietypowego zdarzenia doszło 6 marca, między godz. 23.00 a 23.45, w Drzewicy. Nieznany sprawca wybił szybę w seacie toledo należącym do 45?letniej mieszkanki powiatu przysuskiego, a następnie, jadąc (również seatem toledo) za uszkodzonym pojazdem, uderzył w jego tył. Jakby tego było mało, odjeżdżając z miejsca zdarzenia sprawca uszkodził na pl. Wolności dwa znaki drogowe. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Drzewicy.

Zwierzęta na drodze
7 marca, około godz. 18.40, na ul. Piotrkowskiej w Mniszkowie pod mazdę kierowaną przez 21?latka wtargnął pies. Zwierzę zostało potrącone, a pojazd uszkodzony.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 10 (921) z dnia 13 Marca 2015r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »