tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 27 stycznia, kilka minut przed godz. 21.00, w Radzicach Dużych (gmina Drzewica) policjanci zatrzymali kompletnie pijanego rowerzystę. 32?letni Daniela B. wydmuchał aż 3,61 promila.
* 29 stycznia, około godz. 12.40, na ul. 17 Stycznia w Opocznie nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję. Kierujący fabią, 61?letni Wiesław O. doprowadził do zderzenia z autobusem, kierowanym przez 45?latka i odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali go na ul. Granicznej. Okazało się, że miał w organizmie 2,28 promila alkoholu.
* Tego samego dnia, około godz. 15.50, w Petrykozach (gmina Białaczów) w ręce policji wpadł nietrzeźwy rowerzysta, 35?letni Jacek G. U niego badanie wykazało obecność 0,96 promila alkoholu.
* Zaledwie pół godziny później, w Skroninie (gmina Białaczów) zatrzymano kolejnego cyklistę z promilami ? 59?letni Marian G. wydmuchał 1,26 promila alkoholu.
* 1 lutego, kilka minut po północy, policjanci skontrolowali stan trzeźwości 21?letniego rowerzysty zatrzymanego na ul. Stawowej w Drzewicy. W organizmie Adama K. było 0,27 promila alkoholu.

Potrącił na pasach
Do groźnego wypadku z udziałem pieszego doszło 30 stycznia w rejonie skrzyżowania ulic Biernackiego i Partyzantów. Około godz. 17.40, kierujący audi A4, 30?letni Marcin L. wyjeżdżając z ul. Partyzantów nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, przechodzącemu przez jezdnię i na pasach potrącił 77?latka. Mężczyzna ze złamaną nogą i rozcięciem głowy, trafił do szpitala.

Fordem do rowu
Obrażeń ciała doznali także uczestnicy wypadku, jaki miał miejsce 28 stycznia, około godz. 7.30, w Grzymałowie (gmina Paradyż). Tu w trakcie wyprzedzania, 53?letni kierowca forda stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Z ogólnymi obrażeniami do szpitala zabrano dwoje pasażerów w wieku 33 i 48 lat.

Za szybko!
27 stycznia, kwadrans przed godz. 18.00, w Sędowie (gmina Białaczów) kierująca fordem focusem 35?letnia Agnieszka H. nie dostosowała prędkości do warunków drogowych i doprowadziła do zderzenia z renaultem masterem kierowanym przez 37?latka. Zapłaci mandat.

MAN?em w znak
28 stycznia, około godz. 10.20, na ul. Koneckiej w Paradyżu kierujący ciężarowym MAN?em 42?letni Krzysztof M. na skutek niezachowania ostrożności uderzył w znak drogowy.

Za blisko!
Zaledwie 10 minut później, również na ul. Koneckiej w Paradyżu, w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości między pojazdami doszło do zderzenia citroena, kierowanego przez obywatela Litwy i hondy kierowanej przez obywatela Austrii. Kierowca citroena dostał mandat.

Ostrożniej!
* 29 stycznia, około godz. 18.30, na ul. Biernackiego w Opocznie kierujący passatem 31?letni Mariusz Ł. najechał na zaparkowaną astrę. Zapłaci mandat.
* Do podobnego zdarzenia doszło 30 stycznia, około godz. 9.30, na ul. Westerplatte. Tu na zaparkowanego VW najechała swoim volvo Wioletta S.

Zwierzęta na drodze
30 stycznia, kilka minut przed godz. 13.00, w Woli Załężnej (gmina Opoczno) 45?letni kierowca fiata uderzył w sarnę, która wbiegła na jezdnię. Zwierzę padło, pojazd został uszkodzony.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 5 (916) z dnia 6 Lutego 2015r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »