tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 6 grudnia, kilka minut przed godz. 23.00, na ul. 17 Stycznia policjanci zatrzymali kierowcę bmw, 42?letniego Mieczysława S. Mężczyzna zbadany na zawartość alkoholu wydmuchał 1,72 promila alkoholu.
* 7 grudnia, około godz. 9.30, na ul. Przedborskiej w Paradyżu mundurowi zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę, 54?letniego Ignacego M. Miał w organizmie aż 2,94 promila alkoholu.
* Kolejny cyklista z promilami wpadł w ręce policji około 10.45, w Wójcinie (gmina Paradyż). Zatrzymany 35?latek, Rafał R. miał w organizmie 1,05 promila alkoholu.
* 8 grudnia, około godz. 18.00, w Poświętnem skontrolowano stan trzeźwości jadącego rowerem 57?letniego Stanisława K. Wynik 1,17 promila.

Zatoczył się pod suzuki
O dużym szczęściu może mówić 28?letni Łukasz G., który 8 grudnia został potrącony przez samochód. Do zdarzenia doszło w Błogiem Rządowym (gmina Mniszków). Około godz. 17.00, a więc już po zmroku, mocno pijany mężczyzna szedł niewłaściwą stroną jezdni. Prawdopodobnie wtargnął pod nadjeżdżające z tyłu suzuki kierowane przez 45?latkę. Doznał złamania nogi i nosa oraz ogólnych potłuczeń. Trafił do szpitala w Piotrkowie Trybunalskim. W chwili zdarzenia miał w organizmie 3,42 promila alkoholu w organizmie.

Cofaj, cofaj?
* 5 grudnia, około godz. 15.40, na ul. Kossaka w Opocznie 73?letni Ryszard A. cofając swoją corsą najechał na zaparkowaną vectrę. Zapłaci mandat.
* Dzień później, kwadrans po godz. 19.00, doszło do podobnego zdarzenia na parkingu przy ul. Partyzantów w Opocznie. Tym razem jednak kierowca prawdopodobnie bmw, który uderzył w citroena berlingo, odjechał z miejsca zdarzenia.

Nie ustąpił
Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyna kolizji, do której doszło 9 grudnia, około godz. 10.00, w Kozeninie (gmina Sławno). Sprawca zdarzenia okazał się 52?letni Adam B., który doprowadził do zderzenia z octavią kierowaną przez 32?letniego łodzianina.

Za szybko
9 grudnia, około godz. 7.00, w Klinach (gmina Opoczno) kierujący fordem escortem 22?letni Karol N. nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w znak drogowy, po czym wjechał do rowu. Ukarano go mandatem.

Uwaga, ślisko!
We wtorek, 9 grudnia, około godz. 20.00, w Psarach (gmina Sławno), na odcinku kilkudziesięciu metrów kilka pojazdów wjechało do rowu. Poszczególne zdarzenia nie miały ze sobą związku, a jedyne, co jej łączy, to wyjątkowo śliska nawierzchnia drogi na tym odcinku. Nie spodziewający się tego kierowcy nie dostosowali prędkości do tak trudnych warunków i wpadali w poślizg. Do rowu wjechali m.in. 49?letni Ryszard K. kierujący MAN?em, 26?letnia Katarzyna S. jadąca audi oraz 53?letni Sławomir K., kierowca scanii. Podobnych przypadków było więcej, ale nie wszyscy pechowcy wezwali policję. Tam, gdzie mundurowi interweniowali, posypały się mandaty.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 50 (909) z dnia 12 Grudnia 2014r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »