tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Zatrudnimy pracowników OPOCZNO
- prace ...
czytaj dalej »

Kupię działkę budowlaną w Opocznie - ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 21 listopada, około godz. 16.00, w Trojanowicach (gmina Żarnów) policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę, 52?letniego Marka P. Mężczyzna miał w organizmie 0,67 promila alkoholu w organizmie.
* 24 listopada, kilka minut przed godz. 11.00, nietrzeźwy rowerzysta wpadł w Petrykozach (gmina Białaczów). Zbadany alkomatem, 58?letni Krzysztof G. wydmuchał 1,21 promila alkoholu.
* Tego samego dnia, około godz. 16.30, w Szadkowicach (gmina Sławno) zatrzymano kolejnego cyklistę z promilami. Dariusz S. (42 lata) miała w organizmie 1,15 promila alkoholu.
* Również 24 listopada, około godz. 19.40, na ul. Waryńskiego w Opocznie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę astry, 30?letniego Jacka S. Ten był w stanie po użyciu alkoholu, badanie wykazało, że miał 0,39 promila alkoholu w organizmie. Ponadto obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
* 40 minut później, na ul. Kracickiego w Opocznie badaniu na zawartość alkoholu poddano rowerzystę, 47?letniego Kazimierza K. Wynik ? 2,12 promila.

Zginął potrącony motocyklista
Do tragicznego wypadku doszło w minioną niedzielę, 23 listopada, w Kruszewcu Kolonii (gmina Opoczno). Około godz. 14.40 kierujący audi A4 19?letni Paweł K. wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i potrącił 36?letniego mężczyznę jadącego motocyklema. W wyniku odniesionych obrażeń 36?latek zmarł w szpitalu. Kierowca audi był trzeźwy. Okoliczności wypadku wyjaśnia policja.

Nietrzeźwy potrącił pieszą
21 listopada, około godz. 17.30, na ul. Piotrkowskiej w Opocznie (w pobliżu skrzyżowania z ul. Kossaka) doszło do potrącenia pieszej. Kierujący renaultem espace 52?letni Michał C. w rejonie przejścia dla pieszych potrącił przechodzącą przez jezdnię 18?letnią mieszkankę Gielniowa. Dziewczyna doznała rany ciętej głowy, wstrząśnienia mózgu, złamania miednicy i urazu kończyn dolnych. Przewieziono ją do szpitala w Opocznie.
Okazało się, że sprawca wypadku w chwili zdarzenia był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał w organizmie 0,58 promila alkoholu. Wiózł 11?letnią córkę. Co więcej, renault nie należał do niego, 52?latek pożyczył auto od znajomego i nawet nie miał przy sobie dokumentów pojazdu.

Passatem pod pociąg
O dużym szczęściu może mówić 61?letni kierowca VW passata, Andrzej W., który 21 listopada, kilka minut po godz. 7.00, wjechał na przejazd kolejowy w Petrykozach, wprost pod nadjeżdżający pociąg towarowy relacji Czechy ? Końskie. Mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń, uszkodzeniu uległ jedynie samochód. Za nieustąpienie pierwszeństwa zapłaci mandat.

Nie ustąpili
* 19 listopada, około godz. 10.20, na ul. Piotrkowskiej w Opocznie kierująca fordem focusem 31?letnia Aneta K. wymuszając pierwszeństwo przejazdu doprowadziła do zderzenia z bmw kierowanym przez 41?latkę. Ukarano ją mandatem.
* Dwie godziny później do kolizji doszło na ul. Inowłodzkiej w Opocznie. Kierujący astrą 24?letni Piotr M. nie ustępując pierwszeństwa przejazdu doprowadził do zderzenia z mercedesem kierowanym przez 22?latka. Dostał mandat.
* 21 listopada, około godz. 10.40, w Szadkowicach (gmina Sławno), na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 713 z drogą prowadzącą do Trojanowic, kierująca fiatem punto 24?letnia Karolina J. nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z mercedesem kierowanym przez 44?latka. Zapłaci mandat.

Za szybko
* 21 listopada, około godz. 6.00, na drodze K?12 w rejonie skrzyżowania z drogą prowadzącą do Janowa Karwickiego, kierujący mazdą 626 50?letni Stanisław K. nie dostosował prędkości do warunków drogowych i doprowadził do wywrócenia pojazdu. Ukarano go mandatem.
* Podobne zdarzenie miało miejsce 22 listopada, około godz. 16.30, w Wąglanach (gmina Białaczów). Kierujący autobusem setra Stanisław W. jadąc zbyt szybko stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Zapłaci mandat.

Uderzył i odjechał
20 listopada, około godz. 11.30, w Stoku (gmina Mniszków) nieznany kierowca uszkodził zaparkowanego hyundaia należącego do 38?latka i odjechał z miejsca zdarzenia.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 48 (907) z dnia 28 Listopada 2014r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »