tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Firma budowlana zatrudni brygadę murarzy. tel. ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 


Piją i jeżdżą
* 5 lipca, około godz. 20.30, na ul. Inowłodzkiej w Opocznie nietrzeźwy Dariusz G., lat 21, kierujący hondą acord, nie dostosował prędkości do warunków drogowych i uderzył w barierki ochronne zabezpieczające imprezę sportową, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. W wyniku poszukiwań chwilę później mężczyznę zatrzymano. Miał w organizmie 1,89 promila alkoholu.
* Tego samego dnia, około godz. 19.40, w Świerczynie (gmina Drzewica) policjanci zatrzymali 41?letniego Jana K., który kierując ciągnikiem rolniczym ursus spowodował kolizję z oplem corsą kierowanym przez 29?latka. Traktorzysta był kompletnie pijany, badanie wykazało, że miał w organizmie 2,83 promila alkoholu. Co więcej, obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
* 6 lipca, około godz. 11.40, w Miedznej Murowanej (gmina Żarnów) w ręce policji wpadł nietrzeźwy kierowca motoroweru, 30?letni Dariusz P. Mężczyzna wydmuchał aż 3,65 promila alkoholu. Jakby tego było mało, jego pojazd nie był ubezpieczony, o czym powiadomiono fundusz gwarancyjny.
* Również 6 lipca, w Petrykozach (gmina Białaczów), zatrzymano nietrzeźwego rowerzystę, 66?letniego Romana P. W jego organizmie badanie wykazało 2,18 promila alkoholu.
* 7 lipca, kilka minut po godz. 19.00, na ul. 17 Stycznia w Opocznie, policjanci skontrolowali stan trzeźwości 48?letniego kierowcy punto, Krzysztofa B. Badanie wykazało 1,44 promila alkoholu.
* 8 lipca, około godz. 19.20, w Kozeninie (gmina Sławno) z ruchu drogowego wykluczono nietrzeźwego kierowcę audi, 30?letniego Szczepana K., który miał w organizmie 1,09 promila alkoholu.

Nietrzeźwy pieszy
8 lipca, w Opocznie, 28?letni opocznianin wtargnął na jezdnię wprost przed nadjeżdżającą mazdę. Kierującej 23?letniej mieszkance Tomaszowa Maz. udało się uniknąć potrącenia. Pieszy był mocno pijany, miał w organizmie 2,6 promila alkoholu. Odpowie za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Nie ustąpili
* 3 lipca, około godz. 14.30, na ul. Ogrodowej w Drzewicy kierowca VW passata, 24?letni Bułgar nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z chryslerem.
* 6 lipca, około godz. 17.30, na krajowej "dwunastce" w Radoni (gmina Mniszków), kierujący oplem astrą mieszkaniec Łęczna, zjeżdżając z drogi głównej w podporzadkowaną, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwka oplem vivaro, który następnie uderzył w opla astrę kierowanego przez 39?latkę. 19?letni pasażer jadący ze sprawcą zdarzenia doznał urazu głowy i ran ciętych twarzy oraz głowy. Przewieziono go do szpitala w Piotrkowie Trybunalskim.
* 8 lipca, około południa, na drodze wojewódzkiej nr 726 w Bukowcu Opoczyńskim (gmina Opoczno), kierująca cordobą 47?letnia Halina B. prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu podczas skrętu w lewo, czym doprowadziła do zderzenia z mercedesem sprinterem. Kobietę z obrażeniami przewieziono do szpitala w Opocznie.

Rowerem pod opla
Do groźnego wypadku z udziałem 12?latka doszło 5 lipca, około godz. 10.00, w Mroczkowie Gościnnym (gmina Opoczno). Chłopiec jadąc rowerem doprowadził do zderzenia z oplem vectrą kierowanym przez 46?latkę z Opoczna. Z wstrząśnieniem mózgu, stłuczeniami oraz ogólnymi potłuczeniami zabrano go do szpitala w Bełchatowie.

Ostrożniej
4 lipca, około godz. 15.30, na ul. Perzyńskiego w Opocznie kierujący škodą fabią Jerzy R. nie zachował należytej ostrożności i najechał na citroena berlingo. Zapłaci mandat.

Pirat drogowy
4 lipca, ok. godz. 19.00, na drodze krajowej nr 74 w Żarnowie zatrzymano 32?letniego Łukasza I., który jadąc fordem mondeo wielokrotnie stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym ? wyprzedzał na skrzyżowaniu, przekraczał podwójną ciągłą linię i przyspieszał podczas próby wyprzedzania.

Cofaj, cofaj?
4 lipca, kilka minut po godz. 14.10, na parkingu przy ul. Przemysłowej w Opocznie, kierujący mazdą Marek N. nie zachował ostrożności podczas cofania i doprowadził do zderzenia z renaultem laguną.

Za szybko!
7 lipca, około godz. 7.40, w rejonie Zarzęcina (gmina Mniszków) kierujący fordem transitem 59?letni Marek B. nie dostosował prędkości do warunków ruchu i zderzył się z volvo kierowanym przez 57?letniego opocznianina. Ukarano go mandatem.

Zawadził i odjechał
7 lipca, od godz. 8.00 do 9.00, na parkingu przy ul. 17 Stycznia w Opocznie, nieznany kierowca uszkodził swoim pojazdem chevroleta sparka.

Nieprawidłowo
8 lipca, około godz. 12.30, na ul. Kopernika w Opocznie kierujący VW 23?letni Michał G. nieprawidłowo omijając najechał na zaparkowanego renaulta lagunę. Zapłaci mandat.

Najechał na krzesło
W czwartek, 3 lipca, na opoczyńskim targowisku, poza drogą publiczną, kierujący seatem toledo 61?letni Andrzej R. podczas wymijania najechał na? krzesło. Straty oszacowano na 150 zł.

Zwierzęta na drodze
4 lipca, kilka minut po północy, w Prucheńsku Dużym (gm. Mniszków) kierujący renaultem 27?letni Patryk M. potrącił sarnę, która wbiegła na drogę.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 28 (887) z dnia 11 Lipca 2014r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »