tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 19 maja, około godz. 13.00, na drodze K?74 w Paradyżu, zatrzymano nietrzeźwego kierowcę poloneza, 47?letniego Jarosława M. Mężczyzna był kompletnie pijany, miał w organizmie 3,04 promila alkoholu.
* Tego samego dnia, w nieustalonych okolicznościach, doszło do wypadku w Stawowicach (gmina Paradyż). Poszkodowana w jego wyniku 53?letnia kobieta, z poważnymi obrażeniami głowy, trafiła następnego dnia do szpitala w Łodzi. Wstępnie ustalono, że razem ze swoim 59?letniem mężem, Ryszardem W., jechała (jako pasażerka) motorowerem, z którego, z nieustalonych przyczyn, spadła. Prawdopodobnie w chwili zdarzenia oboje byli nietrzeźwi.
* Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości było także przyczyną wypadku, do którego doszło 20 maja w Mariampolu (gmina Paradyż). Kierujący motorowerem 45?letni Tomasz S. zjechał z drogi i wpadł do rowu. Z ogólnymi obrażeniami przewieziono go do szpitala. W chwili zdarzenia miał w organizmie 2,31 promila alkoholu.

Nie ustąpili
* 15 maja, około godz. 9.20, w Libiszowie kierujący oplem astrą 66?letni Henryk M. wymuszając pierwszeństwo przejazdu doprowadził do zderzenia z seatem toledo kierowanym przez 38?latkę.
* Wymuszenie pierwszeństwa było przyczyną innej kolizji, do której doszło na skrzyżowaniu ul. Piotrkowskiej i Hubala (w ciągu drogi K?12) w Mniszkowie, 16 maja, około godz. 16.50. Zasadę pierwszeństwa przejazdu złamała 20?letnia Magda W., która swoim mercedesem zderzyła się z renaultem kierowanym przez 46?latka. Ukarano ją mandatem.

Nieprawidłowo
* Manewr wyprzedzania powszechnie uważany jest za jeden z najniebezpieczniejszych. W trakcie jego wykonywania należy zachować wyjątkowa ostrożność, nie tylko upewnić się czy nic nie nadjeżdża z naprzeciwka, ale też sprawdzić, czy sami nie jesteśmy już wyprzedzani, a ponadto prawidłowo ocenić prędkość pojazdów i odległości między nimi. Nieprawidłowo wykonany manewr wyprzedzania był przyczyną groźnie wyglądającego zdarzenia, do którego doszło 16 maja, w Wójcinie. Kwadrans po godz. 8.00 kierowca citroena C15, 56?letni Mirosław M., doprowadził w ten sposób do czołowego zderzenia z oplem astrą kierowanym przez 32?latka. Szczęśliwie obyło się bez obrażeń. Z uwagi na poważne uszkodzenia pojazdów zatrzymano jednak dokumenty.
* W trakcie nieprawidłowego wymijania, 20 maja doszło do kolizji w Paradyżu. Około godz. 7.20, na ul. Koneckiej, kierujący mercedesem 31?letni obywatel Ukrainy, Witalij S., doprowadził do zderzenia z renaultem kierowanym przez 36?latka. Zapłaci mandat.

Za szybko
* 17 maja, kilka minut po godz. 21.00, na ul. Leśnej w Opocznie kierujący audi 80 19?letni Patryk K. nie dostosował prędkości do warunków drogowych, zjechał z jezdni i uderzył w betonowy płot należący do 48?latka. Jego elementy uszkodziły następnie zaparkowaną na posesji scanię. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.
* Nadmierna prędkość była też przyczyną kolizji w Skórkowicach (gmina Żarnów), do której doszło tego samego dnia, kilkanaście minut przed północą. Kierująca bmw 39?letnia Monika Z. straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w ogrodzenie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (880) z dnia 23 Maja 2014r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »