tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 Piją i jeżdżą!
* 3 października, kilkanaście minut przed południem, w Wielkiej Woli (gmina Paradyż) nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję. Kierujący nissanem primerą 36?letni Paweł K. stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w mostek wjazdowy na jedną z posesji. W chwili zdarzenia miał w organizmie 2,68 promila alkoholu.
* 4 października, około godz. 18.00, w Radzicach Dużych (gmina Drzewica) policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę, 52?letniego Stanisława K. Mężczyzna miał w organizmie 1,91 promila alkoholu.
* 6 października, około godz. 7.00, na ul. Jana Pawła II w Opocznie w ręce policji wpadł kierujący chryslerem 21?letni Emil G. Mężczyzna zbadany na zawartość alkoholu wydmuchał 2,16 promila.

Astrą w dwa tiry
Do groźnego wypadku, na szczęście bez ofiar śmiertelnych, doszło 3 października, na drodze krajowej nr 12. Około godz. 1.50, w rejonie Mniszkowa kierujący oplem astrą 48?letni Jarosław Z., jadąc w kierunku Opoczna, z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu. Otarł się o ciągnik siodłowy z naczepą kierowany przez 63?latka, a następnie uderzył w volvo z naczepą, który prowadził 22?latek. Obrócona w wyniku uderzenia astra stanęła w poprzek drogi. W trakcie wypadku uszkodzony został również jadący za astrą opel vectra, w który uderzały odpadające od astry elementy.
W wypadku ranni zostali kierowca astry oraz jego pasażerka, przewieziono ich do szpitala w Opocznie. Kobietę po udzieleniu pomocy medycznej zwolniono do domu. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń. Droga była zablokowana przez kilka godzin, wyznaczone były objazdy. Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku. Kierowcy astry pobrano krew do badania na zawartość alkoholu.

Zwierzęta na drodze
4 października, na drodze krajowej nr 12 w rejonie Kozenina (gmina Sławno), kierujący fiatem ducato 43?latek potrącił dzika, który nagle wbiegł na jezdnię. Zwierzę uciekło, samochód został uszkodzony.

Współwinni
4 października, około godz. 10.30, w Woli Załężnej (gmina Opoczno) w trakcie skręcania doszło do zderzenia dwóch pojazdów: ciężarowego lublina kierowanego przez 52?letniego Bogdana Ż. oraz volvo, które prowadził 42?letni Dariusz S. Przybyli na miejsce funkcjonariusze stwierdzili współwinę i obu wręczyli mandaty.

Nie ustąpili
* Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną kolizji, do której doszło 5 października, około godz. 14.30, na skrzyzowaniu ulic Jana Pawła II i Słowackiego w Sławnie. Kierujący motorowerem yamasaki 36?letni Sławomir W. doprowadził do zderzenia z seatem ibizą kierowanym przez 23?latka. Zapłaci mandat.
* Tego samego dnia, kilka minut po godz. 10.00, na ul. Piotrkowskiej w Opocznie kierujący fiatem marea 35?letni Mirosław J. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 69?letniemu rowerzyście. Na szczęście nie doszło do potrącenia. Kierowca fiata zapłaci mandat.

Cofaj, cofaj?
* 5 października, około godz. 13.20, na ul. Piłsudskiego w Żarnowie kierujący škodą felicią 71?letni Jerzy C. nie zachował ostrożności podczas cofania i uderzył w inną škodę felicię kierowaną przez 55?latka. Dostał mandat.
* 6 października, około godz. 1.20, na ul. Kolejowej w Drzewicy kierujący VW passatem 19?letni Dominik P. nieprawidłowo cofając najechał na seata leona kierowanego przez 22?latka. Ukarano go mandatem.

Za szybko
6 października, około godz. 3.40, w Zameczku (gmina Opoczno) kierujący seatem cordobą 23?letni Michał B. nie dostosował prędkości do warunków drogowych i uderzył w barierkę mostu. Zapłaci mandat.

Dachował w rowie
Do groźnego wypadku doszło 6 października, około godz. 3.20, na drodze wojewódzkiej nr 726 w rejonie Bukowca Opoczyńskiego. Kierujący seatem leonem 22?letni Grzegorz K., uderzony przez siedzącego obok pasażera, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewy pas, a następnie do przydrożnego rowu, po czym dachował. Obrażeń ciała doznali pasażerowie seata w wieku 19 i 20 lat oraz kierowca. Całą trójkę przewieziono do szpitala. Kierowcy pojazdu pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.

Potrącił rowerzystę
7 października, około godz. 5.40, na skrzyżowaniu ulic Partyzantów i Westerplatte w Opocznie, kierujący oplem vectra 32?letni Sylwester J. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i potrącił 59?letniego rowerzystę. Mężczyzna doznał obrażeń ciała, przewieziono go do szpitala.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 41 (848) z dnia 11 Października 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »