tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 Piją i jeżdżą!
* 5 września, około godz. 19.30, na ul. Kolejowej w Drzewicy policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę, 46–letniego Mariusza S. Mężczyzna zbadany na zawartość alkoholu wydmuchał 1,19 promila alkoholu.
* 8 września, kilka minut po godz. 17.00, w Krzczonowie (gmina Drzewica) w ręce policji wpadł kolejny cyklista z promilami – 33–letni Grzegorz O. Badanie ujawniło u niego 2,52 promila alkoholu.
* Tego samego dnia, około godz. 20.00, na ul. Staszica w Opocznie funkcjonariusze policji skontrolowali stan trzeźwości 55–letniego Jana C., który jechał rowerem po drodze publicznej. Wynik – 0,79 promila alkoholu.
* 10 września, około godz. 2.20, na ul. Modrzewiowej w Opocznie do kontroli drogowej zatrzymano kierowcę VW, 57–letniego Piotra W. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy – w jego organizmie wykryto 0,96 promila alkoholu.
* 11 września, około godz. 1.00, na ul. Przemysłowej w Opocznie zatrzymano kierowcę opla astry, 29–letniego Dawida M. Mężczyzna był pijany, miał w organizmie 2,33 promila alkoholu.

Nie ustąpiły
* 5 września, kwadrans po godz. 22.00, w Bukowcu Opoczyńskim kierująca fordem Bogusława W. wymusiła pierwszeństwo przejazdu doprowadzając do zderzenia z mazdą. Zapłaci mandat.
* 10 września, około godz. 10.20, w Klinach (gmina Opoczno) kierująca oplem corsą 19–letnia Weronika S. nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu powodując zderzenie z oplem combo kierowanym przez 26–latka. Ukarano ją mandatem.

Za blisko!
* 6 września, kwadrans po południu, na ul. Piotrkowskiej w Opocznie kierujący audi A8 23–letni Marek R. nie zachował bezpiecznej odległości za pojazdem poprzedzającym i najechał na tył forda transita kierowanego przez 35–latka. Został ukarany mandatem.
* Do nietypowego zdarzenia doszło 7 września, około godz. 19.30 w Mroczkowie Gościnnym. Jadąca rowerem 15–latka nie wyhamowała w porę i uderzyła w VW caddy kierowanego przez 48–letnią kobietę. Dziewczyna złamała nos, otarła też nogę. Po udzieleniu pomocy medycznej zwolniono ją do domu.

Potrącił rowerzystę
6 września, około godz. 18.40, w Drzewicy kierujący renaultem 31–letni Bogusław K. potrącił jadącego przed nim 73–letniego rowerzystę. Mężczyznę z ogólnymi potłuczeniami i wstrząśnieniem mózgu przewieziono do szpitala w Opocznie. Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi. Najprawdopodobniej mężczyzna został oślepiony przez słońce.

Nieprawidłowo
7 września, około godz. 7.40, na ul. Ogrodowej w Białaczowie kierujący scanią 29–letni Sławomir B. podczas skręcania doprowadził do zderzenia z inną scanią kierowaną przez 62–latka. Zapłaci mandat.

Za szybko!
* 7 września, około godz. 7.30, w Kamieniu (gmina Sławno) kierująca seicento 25–letnia Aleksandra D., prawdopodobnie jadąc zbyt szybko, doprowadziła do wywrócenia pojazdu. Kobieta nie doznała obrażeń, a za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym zapłaci mandat.
* Prawdopodobnie nadmierna prędkość była przyczyną groźnego wypadku, do którego doszło 9 września, około godz. 21.00, w Prymusowej Woli (gmina Sławno). Kierująca daewoo lanosem 18–letnia Ilona C. straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w betonowe ogrodzenie. Dziewczyna, a także jej rodzice w wieku 43 i 44 lat doznali ogólnych potłuczeń. 12–letni brat kierującej został przetransportowany do szpitala w Bełchatowie na obserwację.
* 10 września, około godz. 13.40, we Fryszerce (gmina Poświętne) kierujący daewoo nexią 49–letni Józef N. nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu.

Współwinni
8 września, około godz. 20.00 w Jelni (gmina Drzewica) podczas mijania na remontowanym odcinku drogi zderzyły się daewoo kierowane przez 26–latka i fiat punto, którym jechała 40–letnia kobieta. Przybyli na miejsce funkcjonariusze uznali współwinę obojga uczestników zdarzenia i wręczyli obojgu mandaty.

Tuż za przejściem
Do groźnego wypadku z udziałem pieszego doszło 9 września, około godz. 10.00, na ul. 17 Stycznia w Opocznie. Kierująca oplem astrą 27–letnia Barbara L. tuż za przejściem dla pieszych potrąciła 75–latka. Mężczyznę z ogólnymi potłuczeniami i wstrząśnieniem mózgu przewieziono do szpitala. Okoliczności wypadku wyjaśni policja.

Cofaj, cofaj…
10 września, kwadrans po godz. 16.00, na ul. Kwiatowej w Opocznie kierująca VW polo 38–letnia Agnieszka G. nieprawidłowo cofając najechała na toyotę rav kierowaną przez 19–latkę. Mandat, jaki za płaci 38–latka, nie będzie jedyna karą, bowiem kierowane przez nią polo nie miało obowiązkowego ubezpieczenia o.c. – o czym powiadomiono Fundusz Gwarancyjny.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 37 (844) z dnia 13 Września 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »