tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 1 sierpnia, kilka minut po godz. 23.00, w Zakościelu (gmina Drzewica) policjanci zatrzymali kierującego fordem escortem 48-letniego Stanisława D. Mężczyzna był pijany, miał w organizmie 2,45 promila alkoholu.
* Dwie godziny później, około godz. 1.00, 2 sierpnia, w Topolicach (gmina Żarnów) w ręce policji wpadł nietrzeźwy rowerzysta, 17-letni Krzysztof D. W jego organizmie badanie ujawniło obecność 1,86 promila alkoholu. Chłopiec odpowie za popełnione przestępstwo jak osoba pełnoletnia.
* 3 sierpnia, kilka minut przed godz. 2.00, w Woli Załężnej (gmina Opoczno) spotkanie z patrolem policji zaliczyła 27-letnia Paulina M., która kierowała renaultem laguną. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kobieta była pijana, miała w organizmie 2 promile alkoholu.
* 4 sierpnia, kwadrans po godz. 14.00, w Mniszkowie funkcjonariusze policji wykluczyli z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę fiata marea, 39-letniego Roberta S. W jego organizmie wykryto obecność 1,78 promila alkoholu.

Za blisko!
31 lipca, około godz. 18.00, na ul. Piotrkowskiej w Opocznie kierujący bmw 23-letni Dawid R. nie zachował bezpiecznej odległości za pojazdem poprzedzającym i najechał na tył iveco kierowanego przez 26-latka. Zapłaci mandat.

Nie ustąpili
* 2 sierpnia, około godz. 11.00, w Kunicach (gmina Sławno) kierujący mazdą 28-letni Rafał C. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z daewoo lanosem kierowanym przez 25-latka. Ukarano go mandatem.
* 6 sierpnia, około godz. 9.00, w Sędowie (gmina Białaczów) kierujący audi 56-letni Mirosław G. wymuszając pierwszeństwo przejazdu doprowadził do zderzenia z bmw kierowanym przez 45-latkę. Dostał mandat.

Współwinni
6 sierpnia, około godz. 11.30, na ul. Partyzantów w Opocznie kierujący oplem astrą 41-letni Andrzej C. najechał na 36-letniego rowerzystę. Przybyli na miejsce funkcjonariusze stwierdzili współwinę obu kierujących. Cyklista przyjął mandat, wobec kierowcy opla sporządzono wniosek o ukaranie.

Sprawca odjechał
6 sierpnia, około godz. 9.20, w Sielcu (gmina Opoczno) kierujący białym lub srebrnym autem typu kombi zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z VW golfem kierowanym przez 81-latka. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia.

Mały rowerzysta
wjechał pod s?kodę
Do groźnego wypadku z udziałem dziecka doszło 6 sierpnia w Anielinie (gmina Poświętne). Z nieustalonych przyczyn jadący rowerem 11-latek zjechał na przeciwny pas ruchu, wprost pod s?kodę fabię kierowaną przez 57-latka. W wyniku zderzenia chłopiec doznał poważnych obrażeń ciała - urazu głowy, wstrząśnienia mózgu, prawdopodobnie również złamania kości czaszki, a także złamania miednicy i prawego podudzia. Przetransportowano go do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 32 (839) z dnia 9 Sierpnia 2013r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »