tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 


Piją i jeżdżą!
* 24 lipca, około godz. 17.00, w Idzikowicach (gmina Drzewica) policjanci zatrzymali do kontroli kierującego polonezem, 56?letniego Marka S. Badanie wykazało, że kierowca miał w organizmie nieco ponad 0,2 promila alkoholu.
* 27 lipca, około godz. 5.30, na obwodnicy Opoczna kierujący fiatem bravo 20?letni Błażej K. wjechał w barierę ochronną. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, skontrolowali jego stan trzeźwości. Wydmuchał 0,64 promila alkoholu.
* Tego samego dnia, kwadrans przed północą, na ul. Sobieńskiej w Białaczowie stróże prawa zatrzymali kierowcę opla astry, 29?letniego Jacka S., który miał w organizmie 0,62 promila alkoholu. Mężczyznę obowiązywał zakaz prowadzenia pojazdów.
* 28 lipca, około godz. 1.30, na ul. Piotrkowskiej w Białaczowie w ręce policji wpadł 21?letni Mateusz P., który kierował oplem astra w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało, że miał w organizmie 0,24 promila alkoholu.
* 28 lipca 22?letni kierowca znajdujący się w stanie po użyciu alkoholu doprowadził do groźnego wypadku. Do zdarzenia doszło około godz. 20.15 w rejonie Opoczna, na drodze powiatowej prowadzącej do Sitowej. Kierujący mazdą 22?letni Kordian L. w trakcie wyprzedzania zahaczył o bok VW golfa kierowanego przez 50?latka. W wyniku zderzenia oba pojazdy wypadły z drogi i dachowały na poboczu. Obrażeń ciała w postaci ogólnych potłuczeń doznali 17?letnia pasażerka mazdy, 55?letnia pasażerka golfa oraz kierowca VW, którego jednak po opatrzeniu zwolniono ze szpitala. Jak się okazało, sprawca wypadku znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Miał w organizmie 0,22 promila alkoholu.
* 29 lipca, około godz. 5.40, w Jelni (gmina Drzewica) patrol policji napotkali na swojej drodze dwaj nietrzeźwi rowerzyści ? 62?letni Jan P. oraz 43?letni Dariusz O. Obaj panowie wydmuchali po 1,5 promila alkoholu.
* Dwie godziny później, w Augustowie (gmina Drzewica) zatrzymano jadącego rowerem 32?letniego Karola B. Miał 2 promile alkoholu.
* 20 minut później, na ul. Staromiejskiej w Opocznie z ruchu drogowego wykluczono nietrzeźwego kierowcę forda focusa ? 55?letni Janusz Ś. Miał w organizmie 0,72 promila alkoholu.
* Tego samego dnia, około godz. 16.40, w Radwanie (gmina Białaczów) z ruchu drogowego wykluczono kolejnego nietrzeźwego rowerzystę, 52?letniego Tadeusza Z. Badanie wykazało w jego organizmie obecność 0,32 promila alkoholu.

Ostrożniej!
25 lipca, około godz. 9.00, na zatłoczonej w dniu targowym al. Sportowej w Opocznie kierujący VW golfem 81?letni Wiesław R. najechał na stojącego VW LT. Nieostrożny kierowca zapłaci mandat.

Nieprawidłowo
26 lipca, około godz. 7.30, w Prymusowej Woli (gmina Sławno) kierująca oplem astrą 40?letnia Renata K. nieprawidłowo zmieniając pas ruchu doprowadziła do zderzenia z renaultem premium kierowanym przez 24?latka. Kobieta dostała mandat.

Zginął motocyklista
Do tragicznego wypadku z udziałem motocyklisty doszło w sobotę, 27 lipca na drodze krajowej nr 74. Około godz. 16.45 w Kłopotowie (gmina Paradyż) kierujący motocyklem daelim 41?letni Ireneusz B., mieszkaniec gminy Aleksandrów, z nieznanych przyczyn uderzył w tył naczepy rolniczej ciągniętej za ursusem kierowanym przez 70?latka. W wyniku zderzenia motocyklista zginął na miejscu. Traktorzysta był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 31 (838) z dnia 2 Sierpnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »