tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 


Piją i jeżdżą!
* 17 lipca, około godz. 17.30, w Skroninie (gmina Białaczów) policjanci zatrzymali dwóch rowerzystów: 33?letniego Mariusza M. i 31?letniego Mieczysława S. Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi ? 33?latek miał w organizmie 0,56 promila alkoholu, a jego młodszy kompan ? 2 promile.
* 19 lipca, około godz. 20.30, w Radoni (gmina Mniszków) w ręce policji wpadł kolejny cyklista z promilami. Zatrzymany przez funkcjonariuszy 49?letni Ryszard P. miał w organizmie 2,25 promila alkoholu.
* 20 lipca, około godz. 11.00, w Błogiem Rządowym (gmina Mniszków) do kontroli zatrzymano motoroweryzstę, 45?letniego Wojciecha O. Mężczyzna został zbadany na zawartość alkoholu, miał w organizmie 2,75 promila. Poza tym jego pojazd nie miał opłaconego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Simsona zabezpieczono na parkingu strzeżonym.
* 21 lipca, kwadrans po godz. 9.00, w Mniszkowie wykluczono z ruchu drogowego 37?letniego rowerzystę, Adama P. Mężczyzna zbadany na zawartość alkoholu wydmuchał 1,5 promila.
* Tego samego dnia, około godz. 17.40, na ul. Zdrojowej w Drzewicy policjanci skontrolowali stan trzeźwości 58?letniego rowerzysty Mariana B. Wynik badania ? 1,3 promila.
* 22 lipca, około godz. 19.00, pijany 42?latek, Arkadiusz W., jeździł mercedesem benz po cmentarzu przy ul. Granicznej w Opocznie. W chwili zatrzymania mężczyzna miał w organizmie 3,17 promila alkoholu.
* 23 lipca, około godz. 1.00, na ul. Kolejowej w Drzewicy policjanci zatrzymali kierowcę fiata 126p, 38?letniego Mirosława M. Mężczyzna był kompletnie pijany, miał w organizmie 3,15 promila alkoholu.

Nieprawidłowo
* Zderzeniem pojazdów i w efekcie obrażeniami kierującej zakończyło się wyprzedzanie pojazdu w rejonie skrzyżowania. Do zdarzenia doszło 18 lipca, na drodze wojewódzkiej nr 726, w pobliżu Żarnowa. Kierująca seicento 37?letnia Anna S. wyprzedzała ciężarówkę z naczepą w miejscu niedozwolonym ? na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą do Nadola. Uderzyła w bok kierowanego przez 42?latka mercedesa, który wyjeżdżał z drogi podporządkowanej. W wyniku zderzenia pojazdów ogólnych potłuczeń doznała kierująca seicento. Kobietę przewieziono do szpitala.
* Tego samego dnia, kilkanaście minut po godz. 9.00, na ul. Piasecznej w Opocznie pasażerka seata toledo wysiadając z pojazdu uderzyła drzwiami w przejeżdżającego opla zafirę kierowanego przez 40?latkę ? uszkadzając lusterko. Sprawczyni zdarzenia i kierowca toledo odjechali.

Nie ustąpili
* 19 lipca, kwadrans po godz. 15.00, w Prymusowej Woli kierująca toyotą auris 36?letnia Marta S. nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu fordowi focusowi kierowanemu przez 32?latkę. Kierująca focusem, próbując uniknąć zderzenia z toyotą, zjechała z drogi na pobocze, a następnie uderzyła w ogrodzenie posesji.
* 20 lipca, kilkanaście minut przed południem, na drodze krajowej nr 12 w Różannie kierujący VW borą 60?letni Mieczysław N. wymusił pierwszeństwo przejazdu na kierującym audi 19?latku. Ten, usiłując uniknąć zderzenia pojazdów, zjechał na pobocze, gdzie uderzył w słupek drogowy.
* 23 lipca, około godz. 13.00, na ul. Moniuszki w Opocznie kierujący oplem corsą 70?letni Konrad W. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z VW caddy kierowanym przez 49?latka. Sprawca zapłaci mandat.

Wyjaśnią
21 lipca, około godz. 12.40, na drodze pomiędzy Stokiem a Mikułowicami w gminie Mniszków znaleziono nieprzytomnego 28?latka z rowerem. Mężczyznę z rozciętym łukiem brwiowym, podejrzeniem złamania kości jarzmowej i otarciami przewieziono do szpitala, gdzie zbadano go również na zawartość alkoholu. Okazało się, że miał w organizmie 2,15 promila alkoholu. Po opatrzeniu ran wyszedł ze szpitala na własną prośbę. Policjanci prowadzą postępowanie mające wyjaśnić, jak doszło do jego wypadku ? czy został potrącony przez inny pojazd, czy może sam się przewrócił.

Nieostrożny mały rowerzysta
Z nieznanych jeszcze przyczyn do wypadku z udziałem dziecka doszło 23 lipca, kwadrans po godz. 16.00, w Sobawinach (gmina Opoczno). Prawdopodobnie jadący rowerem 9?latek, chcąc skręcić w lewo, zjechał na przeciwległy pas ruchu, wprost pod nadjeżdżające seicento kierowane przez 33?latka. Chłopiec nie doznał poważnych obrażeń, jednak z ogólnymi potłuczeniami, urazem łokcia, kolana i otarciami naskórka przewieziono go do szpitala w Łodzi. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 30 (837) z dnia 26 Lipca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »