tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 30 czerwca, o godzinie 15.45, drogą K?12 w Radoni (gm. Mniszków) 67?letni Jerzy C. podczas jazdy rowerem przewrócił się, doznając urazu stawu skokowego nogi. Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze policji, dbając o jego bezpieczeństwo, usunęli nietrzeźwego z jezdni. Jerzy C. był tak pijany, ze poddanie go badaniu alkomatem było niemożliwe.
* Podobne zdarzenie miało miejsce 2 lipca, o godzinie 20.10 w Woli Załężnej, gdzie policjanci z prewencji zatrzymali 58?letniego rowerzystę, Zbigniewa B., mieszkańca Drzewicy. Mężczyzna wydmuchał 2,69 promila.
* Również 30 czerwca, o godzinie 20.30 w Poświętnem na ul. Głównej, 24?letni Mateusz K., mając w sobie 0,34 promila alkoholu, kierował volvem.
* 2 lipca, o godzinie 8.45, w Trojanowicach (gm. Żarnów), na parkingu stacji paliw, kierujący MAN?em 45?letni obywatel Rumunii Wasyl V. cofając uderzył w mercedesa actrosa, którym jechał 46?latek z Gorliczyny (pow. przeworski). Po przebadaniu alkomatem okazało się, że sprawca zdarzenia miał 0,34 promila w wydychanym powietrzu i z racji tego, że jest obcokrajowcem, zostanie przeprowadzone wobec niego postępowanie w trybie przyspieszonym. Czynności zrealizowano z udziałem tłumacza przysięgłego. Sprawca stanie przed sądem 3 lipca.

Nie ustąpili
* 28 czerwca, o godzinie 11.30, na krzyżowaniu ulic Staromiejskiej i Krótkiej, 21?letni Maciej C., jadący oplem astrą, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z daewoo matizem, którym kierował 30?letni opocznianin. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, a sprawca kolizji został ukarany mandatem.
* 29 czerwca, o godzinie 7.20, na ul. Kossaka, doszło do stłuczki. Kierujący VW polo 76?letni Piotr S. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z samochodem, którym jechał 44?latek, mieszkaniec powiatu opoczyńskiego. Uczestnicy kolizji nie byli pod wpływem alkoholu. Sprawca zdarzenia dostał mandat.
* Do podobnej stłuczki doszło 1 lipca, o godzinie 15.30 na ul. Piotrkowskiej, tuż przy skrzyżowaniu z ul. Słowackiego. Kierujący oplem astrą 64?letni Tadeusz K. wymusił pierwszeństwo, w wyniku czego doszło do zderzenia z seatem cordobą, którym jechała 42?letnia kobieta. Sprawca kolizji otrzymał mandat. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Nie zadbał o bezpieczeństwo
28 czerwca, o godzinie 18.25 w Żarnowie na pl. Piłsudskiego, policjanci zatrzymali 16?latka, który jechał motorowerem bez ochronnego nakrycia głowy. Chłopak przewoził pasażera, który również nie miał kasku.

Nabroił i uciekł
Tego samego dnia, o godzinie 7.30, na ul. Partyzantów, nieznany sprawca, jadący roverem, skręcając w lewo zjechał na lewą stronę jezdni i uderzył w zaparkowanego tam daewoo matiza. Podczas stłuczki doszło także do uszkodzenia stojącego nieopodal forda escorta. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 27 (834) z dnia 5 Lipca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »