tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 Pija i jeżdżą!
* 19 czerwca, około godz. 15.30, w Wąglanach (gmina Białaczów) policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę, 50?letniego Pawła B. Badanie wykazało, że miał 1,7 promila alkoholu w organizmie.
* 22 czerwca, około godz. 1.40, na ul. Kolejowej w Drzewicy w ręce policji wpadł kolejny nietrzeźwy cyklista, 30?letni Arkadiusz A. Mężczyzna miał w organizmie 1,92 promila alkoholu.
* Tego samego dnia, około godz. 23.40, w Werówce (gmina Drzewica) patrol policji zatrzymał 26?letniego Pawła M., który jechał rowerem mając w organizmie 1,76 promila alkoholu.
* 23 czerwca, około godz. 11.20, na ul. Kossaka w Opocznie funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości kierowcy opla astry, 33?letniego Krzysztofa N. Okazało się, że miał w organizmie ponad 3 promile.

Wyjaśnią
Do wypadku z udziałem motorowerzysty doszło 22 czerwca, około godz. 17.20, na skrzyżowaniu ulic Piotrkowskiej i Kossaka w Opocznie. Z nieustalonych dotąd przyczyn doszło tu do zderzenia daewoo matiza kierowanego przez 19?latkę i motoroweru prowadzonego przez 14?latka. Chłopca ze złamaną ręką przewieziono do szpitala. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci.

Piesza wtargnęła
Do wypadku z udziałem pieszej doszło 24 czerwca, około godz. 7.40, w Wygnanowie. Na prostym odcinku drogi 24?letnia kobieta, z niewyjaśnionych przyczyn, zeszła z chodnika na jezdnię, wprost pod nadjeżdżającego citroena, którym kierował 71?latek. Piesza doznała obrażeń twarzy oraz ogólnych potłuczeń. Przewieziono ją do szpitala w Opocznie. Policjanci ustalają okoliczności wypadku.

Nie ustąpili
* 20 czerwca, około godz. 10.20, na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Przemysłowej w Opocznie, jadący motorowerem 36?letni Sławomir W. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pandzie kierowanej przez 54?latka, doprowadzając do zderzenia obu pojazdów. Dostał za to mandat.
* 24 czerwca, około godz. 6.30, na ul. Targowej w Opocznie kierujący oplem astrą 37?letni Piotr W., nie ustępując pierwszeństwa przejazdu, doprowadził do zderzenia z peugeotem kierowanym przez 19?latka. Ukarano go mandatem.
* Tego samego dnia, kilka minut przed godz. 15.00, w Zarzęcinie (gmina Mniszków) kierująca oplem corsą 26?letnia Monika K. wymusiła pierwszeństwo na kierującej audi 42?latce, doprowadzając do zderzenia obu pojazdów. Sprawczyni zdarzenia zapłaci mandat.

Cofaj, cofaj?
21 czerwca, około godz. 18.00, na ul. Kopernika w Opocznie kierująca oplem astrą 38?letnia Beata R. nie zachowała należytej ostrożności podczas cofania i uderzyła w cinquecento kierowane przez 19?latka. Policjanci wręczyli jej mandat.

Obaj winni
Do nietypowego zdarzenia doszło 23 czerwca, około godz. 16.00, na ul. Piotrkowskiej w Mniszkowie. Kierujący oplem astrą 49?letni Mirosław Z., próbując skręcić w lewo, przekroczył oś jezdni ? na podwójnej ciągłej. Widząc jednak, że jadący za nim bmw 50?letni Grzegorz P. usiłuje go wyprzedzić, powrócił na prawy pas jezdni. Tu doszło do zderzenia obu pojazdów, bowiem w międzyczasie kierowca bmw usiłował wyprzedzić go ? wbrew przepisom ? z prawej strony. Przybyli na miejsce policjanci stwierdzili współwinę obu kierowców i obu wręczyli mandaty.

Za szybko!
* 22 czerwca, około godz. 12.20, na ul. Piotrkowskiej w Opocznie (w rejonie ZPC), kierujący renaultem megane z przyczepką 39?letni Tomasz B., jadąc z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu, gdzie dachował. Ukarano go mandatem (patrz foto).
* 24 czerwca, około godz. 15.00, na ostrym łuku drogi w rejonie szkoły w Ogonowicach, kierujący scanią 52?letni Andrzej P. wypadł z drogi i wjechał do rowu. Jak twierdził, jechał zgodnie z przepisami, a drogę zajechał mu inny kierowca. Tarcza tachografu wskazywała jednak, że znacząco przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość. Zapłaci mandat.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 26 (833) z dnia 28 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »