tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 


Piją i jeżdżą!
* 23 maja, w godzinach wieczornych, uczestnicy ruchu drogowego poinformowali policję o busie na ukraińskich numerach rejestracyjnych, którego kierowca jechał po drodze publicznej w sposób zagrażający bezpieczeństwu na drodze. Około godz. 20.30, w Kozeninie, funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę kierującego mercedesem sprinterem i zbadali jego stan trzeźwości. Obywatel Ukrainy, 36?letni Iarov D. wydmuchał 2,31 promila alkoholu.
* 24 maja, około godz. 15.30, na ul. Sobieńskiej w Białaczowie zatrzymano rowerzystę, 57?letniego Czesława Z. W jego organizmie wykryto 0,48 promila.
* 20 minut później, na ul. Sejmu Wielkiego w Białaczowie, w ręce policji wpadł kolejny rowerzysta z promilami ? 53?letni Wiesław R. Badanie wykazało u niego 0,92 promila alkoholu.
* Chwilę później, około godz. 17.00, w Wąglanach wpadł jeszcze jeden miłośnik jazdy na dwoch gazach. U 35?letniego Piotra P. badanie wykazało obecność 2,33 promila alkoholu.
* Tego samego dnia, około godz. 19.30, w Kuraszkowie (gmina Białaczów) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę fiata uno, 48?letniego Leszka C. Zbadano stan jego trzeźwości i okazało się, że miał 0,6 promila alkoholu w organizmie.
* 26 maja, około godz. 17.00, w Chełstach (gmina Żarnów) z ruchu drogowego wykluczono nietrzeźwego rowerzystę, 62?letniego Mariana K., u którego badanie wykazało 1,8 promila alkoholu.
* 27 maja, około godz. 9.00, w Błogich Szlacheckich zatrzymano jadacego VW golfem 22?letniego Tomasza T. Badanie wykazało u niego 0,36 promila. Mężczyznę obowiązuje sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
* Tego samego dnia, kilkanaście minut przed godz. 15.00, w Różannie kierujący mitsubishi 27?letni Rafał K. jadąc z nadmierną prędkością, nie zapanował nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w mostek, a następnie w ogrodzenie posesji. Mężczyzna był pijany, w chwili zdarzenia miał w organizmie 1,68 promila alkoholu. Co więcej, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. W wyniku zdarzenia nie doznał poważnych obrażeń i po zbadaniu został zwolniony ze szpitala.
* Również 27 maja, około godz. 18.00, w Błogich Szlacheckich funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości rowerzysty, 44?letniego Tomasza S. Okazało się, że miał w organizmie 0,9 promila alkoholu.

Nie tylko kierujący
24 maja, około godz. 22.20, na ul. Ogrodowej w Opocznie kierujący oplem astrą 49?latek potrącił pieszego, 36?letniego Sławomira K., który wtargnął po samochód. Był pijany, miał w organizmie 2,13 promila alkoholu. Nie doznał poważniejszych obrażeń i po zbadaniu zwolniono go ze szpitala.

Cofaj, cofaj?
* 23 maja, kilkanaście minut przed godz. 9.00, na ul. Kopernika w Opocznie kierująca fiatem bravo 32?letnia Marta R. nie zachowała ostrożności podczas cofania i uderzyła w toyotę yaris kierowaną przez 36?latka. Ukarano ją mandatem.
* Tego samego dnia około godz. 13.00 w Modrzewku, poza droga publiczną, nieustalony kierowca ciężarówki cofając najechał na bramę wjazdową. Sprawca szkody odjechał z miejsca zdarzenia.

Niebezpieczna zguba
24 maja, kilka minut przed godz. 20.00, w Bukowcu Opoczyńskim kierujący citroenem 41?latek najechał na osłonę akumulatora, która odpadła od jadącej przed nim scanii. Citroen został uszkodzony na tyle, że zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu. Kierowcę scanii, 34?letniego Kamila B., ukarano mandatem.

Za szybko
26 maja, kilkanaście minut przed godz. 3.00, w Zdyszewicach (gmina Żarnów) kierująca oplem vectrą 19?letnia Dominika L., prawdopodobnie na skutek nadmiernej prędkości, nie zapanowała nad pojazdem i na łuku drogi zjechała na pobocze, uderzyła w plastikową skrzynkę energetyczną i w betonowy słupek ogrodzeniowy. Kobieta doznała złamania nosa i otarć naskórka, a towarzyszący jej 21?letni pasażer ? otarć naskórka. Po zbadaniu oboje zwolniono ze szpitala.

Zwierzęta na drodze
* 25 maja, kilka minut przed godz. 19.00, w Tomaszówku (gmina Sławno) kierujący oplem astrą 65?latek najechał na sarnę, która wbiegła pod samochód. Auto zostało uszkodzone, zatrzymano dowód rejestracyjny.
* Do podobnego zdarzenia doszło tego samego dnia, około godz. 21.20, w Zameczku. Tu sarna wtargnęła pod peugeota 407 kierowanego przez 27?latka. Z powodu uszkodzenia auta zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu.

Nie ustąpił
27 maja, około godz. 6.30, w Kruszewcu Kolonii (gmina Opoczno) kierujący seatem cordobą 24?letni Adam R. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia z oplem astrą kierowanym przez 41?latka. Zapłaci mandat.

Nieprawidłowo
27 maja na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Przemysłowej w Opocznie, kierujący audi A4 62?letni Marian S. nieprawidłowo skręcając uderzył w toyotę corollę kierowaną przez 23?latkę. Dostał mandat.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (829) z dnia 31 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »