tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 Piją i jeżdżą!
* 16 maja, około godz. 12.20, na ul. Staszica w Opocznie policjanci zatrzymali 30?letniego rowerzystę, Roberta T. Badanie wykazało u niego 0,5 promila alkoholu.
* Tego samego dnia, około godz. 21.20, w Sielcu w ręce policji wpadł 40?letni Piotr K. kierujący, jak się okazalo, w stanie nietrzeźwym seatem cordobą. Wydmuchał 2,6 promila alkoholu.
* 18 maja, około godz. 18.40, na ul. Waryńskiego w Opocznie z ruchu drogowego wykluczono nietrzeźwego rowerzystę, 44?letniego Piotra C. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie 2,35 promila.
* Tego samego dnia, kwadrans po godz. 22.00, na ul. Słowackiego w Opocznie policjanci skontrolowali stan trzeźwości 32?letniego rowerzysty, Łukasza G. Okazało się, że miał 1,22 promila alkoholu w organizmie.
* 21 maja, kwadrans po godz. 16.00, na ul. Piłsudskiego w Żarnowie zatrzymano kolejnego nietrzeźwego rowerzystę, 54?letniego Zbigniewa J. Mężczyzna miał w organizmie 1,72 promila alkoholu.
* Tego samego dnia, w godzinach popołudniowych, na ul. Westerplatte w Opocznie policjanci skontrolowali kierowcę renaulta megane, 32?letniego Marcina R. Okazało się, że mężczyzna był w stanie po użyciu alkoholu, miał 0,42 promila alkoholu w organizmie.

Nie tylko kierujący
17 maja, około godz. 21.40, na obwodnicy Opoczna zatrzymano nietrzeźwego 17?latka. Chłopak szedł jezdnią, stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym. Nie przejmował się ani tym, że na tej trasie pojazdy jadą z reguły dość szybko, ani faktem, że po zmroku był przecież słabo widoczny. W chwili zatrzymania nieletni miał w organizmie 1,78 promila alkoholu.

Śmierć na drodze
Do tragicznego wypadku doszło 18 maja, około północy, w Przyłęku w gminie Paradyż. Kierujący VW golfem, 23?letni Krzysztof K., na prostym odcinku drogi, prawdopodobnie z powodu nadmiernej prędkości, stracił panowanie nad pojazdem. W wyniku gwałtownego hamowania auto wywróciło się, a następnie dachowało. W wypadku śmierć na miejscu, pomimo podjętej reanimacji, poniósł 27?letni pasażer golfa. Kierowca oraz dwaj pozostali pasażerowie w wieku 18 i 47 lat trafili do opoczyńskiego szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku. Pojazd zabezpieczono do dyspozycji biegłego, a od kierowcy pobrano krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie.

Za blisko!
* 16 maja, kwadrans po godz. 21.00, w Studziannie kierujący renaultem megane 40?letni Piotr W. nie zachował bezpiecznej odległości za pojazdem poprzedzającym i najechał na ciągnik rolniczy kierowany przez 60?latka. Zapłaci mandat.
* 20 maja, około godz. 14.00, na ul. Piotrkowskiej w Opocznie kierujący ciężarowym iveco 30?letni Krzysztof M. nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w peugeota kierowanego przez 54?latka. Ukarano go mandatem.

Nie ustąpili
* 13 maja, około godz. 22.00, na rondzie w Opocznie kierujący mercedesem Mirosław R. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia z oplem astrą. Kolizję zgłoszono dopiero 17 maja. Sprawca dostał mandat.
* 18 maja, około godz. 18.20, w Trojanowicach kierujący pontiakiem trans sport 51?letni Piotr S. wymuszając pierwszeństwo przejazdu doprowadził do zderzenia z daewoo lanosem kierowanym przez 67?latka. Zapłaci za to mandat.
* Tego samego dnia, pół godziny przed północą, w Daleszewicach (gmina Paradyż) kierujący fordem scorpio 21?letni Robert W. nie ustępując pierwszeństwa przejazdu doprowadził do zderzenia z fordem mondeo kierowanym przez 43?latka, który następnie uderzył w innego forda mondeo kierowanego przez 58?latka. Kierowca forda scorpio zapłaci mandat.
* 21 maja, około godz. 17.30, na skrzyżowaniu ulic Topolowej i Strażackiej w Żarnowie doszło do kolizji z udziałem nieletniego rowerzysty. Jadący rowerem 16?latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał wprost pod opla zafirę kierowanego przez 23?latka. Chłopiec doznał ogólnych potłuczeń.

Nieprawidłowo
19 maja, około godz. 14.20, na ul. Perzyńskiego w Opocznie kierująca oplem corsą 22?letnia Malwina S. nieprawidłowo zmieniając pas ruchu doprowadziła do zderzenia z toyotą kierowaną przez 40?latkę. Ukarano ja mandatem.

Do rowu i w nogi
20 maja, około godz. 20.30, w Kamieniu (gmina Sławno) kierowca fiata cinquecento, jadąc w raz z pasażerem, z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu uszkadzając pojazd. Mężczyźni oddalili się z miejsca zdarzenia. Właściciela pojazdu ustalono na podstawie numeru rejestracyjnego pojazdu. Jak ustalono, w chwili zdarzenia fiatem kierował 30?letni Robert P.

Kable na drodze
W środę, 15 maja, w Żarnowie, na drodze prowadzącej w kierunku Końskich, prawdopodobnie przejeżdżający tir zaczepił o przewody wysokiego napięcia zrywając je. Mieszkańcy, do czasu przyjazdu policji i energetyków, zabezpieczyli miejsce zdarzenia, aby inni kierowcy nie wjechali w leżące na jezdni kable. Zdaniem energetyków w zaistniałej sytuacji nie wystąpiło zagrożenie życia. W części Żarnowa nie było jednak prądu (patrz foto).


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (828) z dnia 24 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »